Copii nascuti in 1999 ( 5)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Cam slaba miscarea asa ca indraznesc eu...in sfarsit la Brasov a iesit soarele. In timp ce sotiorul meu se gudura la soare in Bucuresti noi tropaiam de frig (ieri a tinut-o toata ziua cu 13-14grade). De miercurea trecuta e urat in Bv asa ca suntem tare bucuroase sa mai iesim la aer. Ca ghinionul am adus doar rochitele de matase, costumase cu manecuta scurta si pantalonasi scurti. Avem noroc insa ca balconul e f.mare, descoperit si da sub munte (acolo unde vin ursii si se plimba nestingheriti de pe la ora 20) asa ca am profitat de el. Avem deja 2 saptamani de cand suntem aici dar tot nu ne-am plictisit...e asa de bine in vacanta! Mi-am propus sa profit la maxim de timpul liber asa ca pana pe 15 septembrie cu mici pauze de o saptamana vom calatori ba la mare (mai avem de facut 20 de zile pt polipii Ozanei - 10 am facut in iunie), ba inapoi la Bv, ba o tura prin zona Clujului...Ce bine e vara!
De teme pomenesc ceva copilasii vostri? Ozi mai scrie dar fara elan; am vorbit cu invatatoarea ei si mi-a spus sa o las sa se relaxeze si sa inceapa usor dupa 15 august. I-am luat niste culegerute de mate si romana stil joc si asa o mai pacalesc. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetelor!!!

Am mai scris eu pe aici pe la inceputul anului, dar apoi doar v-am citit!! Ma inscrieti si pe mine pe listuta? Fetita mea cea mare este nascuta pe 10 noiembrie 1999 (Ioana). Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru!

Va pup mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Eu trebuie sa trag tare sa recuperez ce am "pierdut" cu scoala, Oana are o bona noua. Sper sa se impace bine impreuna.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Ce bine de tine Grati.ela!!! Ce concediu placut ai. Noi anul asta o sa profitam numai de mare si atat si asta datorita faptului ca stam langa mare. Mi-e atat de dor de munte.... Iar la Brasov este extraordinar!!! Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Din cat v-am citit, vad ca toata lumea face curat la jucarii! Saptamana asta am intrat si eu in jucarii. Multe as vrea sa le arunc, dar Ioana este cea mai atasata de ele. Daca ar fi dupa ea nu ar arunca nici un ac. Tot ce are pastreaza, doar ca nu mai am unde sa le pun.
La invatat este cam grau, dar totusi mai facem cate o jumatate de ora din cand in cand ca sa nu uitam (mai ales ca in casa vorbim doar romaneste). Este bine ca are o activitate in fiecare zi. Cel putin luna asta face curs de inot cam 3 zile pe saptamana. ieri a fost la o petrecere data de o colega de-a ei care avea si piscina. Asa ca Ioana nu se plictiseste inca. Sa vedem in continuare...
M-am intins cam mult!! Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua la toata lumea!! Cred ca multe dintre voi sunteti plecate in concediu?! Eu sunt la munca pana pe 31 iulie. Dar chiar daca iau concediu nu plecam nicaieri. Noroc ca este marea aproape....
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Zana-merci ca m-ai trecut si pe mine pe listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Bine ai venit ! Ralu

Ti-am adaugat printesa in listuta.
Chiar esti fericita ca ai marea aproape si pentru ca Ioanei ii place la innot.
Si noi mergem la innot cate o ora pe zi si abia anul asta Miruna a capatat curajul si sare singura in bazin.
Eu tin o parte din concediu pentru toamna cand vom merge la scoala, nici nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Hi, hi... m-ai prins cand faceam modificari.

Cortez, te-ai descurcat cu albumele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Buna la toata lumea ,care pe unde sunteti !
Ralu bun venit tie si fetitei tale . Sa iti traiasca amandoua printesele cu nume atat de frumoase !
Se pare ca in Bucuresti vine iar caldura ,azi am fost la piata si aerul era irespirabil .
Nici noi nu cred ca plecam pe undeva in vara asta ,poate Vladut sa evadeze cu taica-su la mare o saptamana ,noi fetele stam acasa .
Gratiela fotografiaza si tu ursii aceia sa ii vedem si noi ca am auzit pe la stiri de ei .
Va pup ,Iusti

Mergi la inceput