Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Andicu,

am rezolvat ceva articole cu

Diaspora Romaneasca
Jurnalul National
Azi (si nu Mami)

Ceilalti nu mi-au mai raspuns. Incerc ceva pe la TVR. Nimeni de la Acasa nu m-a contactat; eu am folosit toate contactele care le am in presa si le-am mai imprastiat si in rest pe la alte mamici (loredana). Deocamdata putine raspunsuri. Tara are alte probleme mai mari.

Dragos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Dragos, ti-am trimis un mesaj pe e-mail.
Nu va dati batuti! Cind vi se inchide o usa, ramineti in prag si insistati. Nu cereti mila, va luptati pentru viata copilului vostru.
Asta trebuie sa-ti repeti tot timpul: "n-o fac pentru mine, o fac pentru Andrei"!
Sa va ajute Dumnezeu si sa va dea putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Multumiri, adrianangi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Dragos, imi pare rau sa aud asta! o sa mai intreb o data, ptr ca prietena mea care a fost intermediarul era si ea incantata . Azi vorbesc cu ea din nou si o rog sa mai faca sapaturi pe-acolo.

pentru Andrei !

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Andicu, nu-ti fa griji te rog. Nu are rost sa fortam niste oameni sa faca ceea ce nu pot face sau ceea ce ei considera ca nu este rentabil pentru ei sa faca. Chiar nu este nici o suparare; in astfel de cazuri fiecare ajuta cum poate si daca poate.

Multumiri,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Dragos, ce bine ca Andrei creste. Ce greutate are acuma? Cu cit este mai mare cu atit este mai rezistent si se va vindeca mai usor. Va urez sa se vindece repede de mucozitatile din plamini si sa respire singurel!



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Avem aproape 5,600 kg.

Cand sunt bine dispus sunt vorbaret, zic gu, ghi gaa la cei care stau cu mine. Cam la 2 - 3 ore mai fac cate o crizuta de planset, peentru ca mi se infunda plamanasii, nu pot sa respir ca lumea, nici sa tusesc, asa ca plang; cand plang transpir, deci ma enervez si mai tare; deci plang si mai tare; deci transpir si mai tare; si ma enervez si mai tare ....

Noroc ca mami s-a obisnuit cu mine si stie ce sa faca acum. Ma dezbraca repede, apoi tushti in prosop, pe umar, unde ma mai linistesc. Apoi in hainute noi. Apoi exista sanse sa trag si un zambet din carut sau patut daca m-am cuibarit bine.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Off prin cate trece puiul mic.Dar ne bucuram mult ca prin toate cele grele isi gaseste putere sa rada si sa gangure.

Multa sanatate si complicatii cat mai putine.

Ne rugam pt voi si asteptam mereu sa ne spuneti ce face luptatorul.




Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Ieri am cumparat Libertatea pentru femei. Am citit si acolo despre Andrei; dar nu despre asta vreau sa scriu aici, pentru ca m-a impresionat in primul rand povestea postata de Doina, aici, pe DC. Inca nu-mi revin din uimire... Medicii germani au initiat o campanie de strangere de fonduri pentru micutul Andrei! Nu-mi revin! Niste straini s-au oferit sa ajute si ei! Asta ar trebui sa stimuleze mai multi parinti de aici, de pe forum, parinti care nu au copii bolnaviori si care ar putea ajuta macar cu o suma mica! Suntem atat de multi aici... daca am depune fiecare macar 10 RON... cred ca s-ar strange suma necesara interventiei atat de necesare micului Andrei.

"Pentru Barbye, una dintre noi - trebuie sa ajuti!"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Akella, iti multumim pentru gandurile bune si pentru incurajari.

Medicii germani nu numai ca au adus ziarul local de doua ori, dar au chemat un medic din America sa-l opereze pe Andrei si totodata nu au conditionat operatiile lui Andrei de plata integrala a sumei necesare (noi am platit doar un avans - initial 20 000 de EURO apoi inca 20 000 de EURO). Iar asistentele din terapie intensiva i-au fost tot timpul alaturi lui Andrei ca niste mamici care-l alintau si-i aduceau jucarii.

Au fost bineinteles consternati cu totii cand statul roman a spus ca nu ne poate ajuta cu nici un banut, mai ales ca acolo este si un baietel din Macedonia cu aceeasi problema ca si Andrei, insa mai putin maltratat de medicii locali, pentru care statul macedonean a acceptat sa plateasca 80% din cheltuieli. Iar Macedonia nu are pretentii europene ca noi.

Toate cele bune,
Dragos

Mergi la inceput