Regulament MONOPOLY

Regulament MONOPOLY | Autor: ralucasimarius

Link direct la acest mesaj

Am primit MONOPOLY dar are regulamentul de joc in limba engleza si....

Poate aveti pe acasa vreun regulament in limba romana ca sa avem cu ce ne pierde noptile.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Pe www.hasbro.com/default.cfm?page=cs_instructions&letter=M" target="_blank">pagina oficiala am gasit doar versiuni in franceza si spaniola insa cu siguranta jocul este lansat si in limba romana (www.boardgameworld.com/RO14535A.jpg" target="_blank">dovada), deci ar trebui sa existe instructiuni oficiale in limba romana.
Incearca si pe site-urile din Europa: www.hasbro.pl" target="_blank">Polonia, www.hasbro.nl" target="_blank">Olanda, www.hasbro.de" target="_blank">Germania, www.hasbro.fr" target="_blank">Franta, www.hasbro." target="_blank">Danemarca sau www.hasbro.co.uk" target="_blank">UK.

In Romania l-am vazut pe net la preturi plecand de la 10 RON pe undeva pe okazii.ro, nu stiu cat e in magazine. Multa bafta!


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Am cautat pe net si nimic. Poate totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor, eu am Monopoly cu regulament si in limba romana. Incerc maine sa il scanez si sa ti-l trimit, daca nu reusesc fac un rezumat si ti-l tastez. Super fain jocul, inainte de a aparea bebe il jucam f des, pacat sa il ai si sa nu-l folosesti.
pupici,
Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Din pacate nu am mai gasit regulamentul in cutie .
Daca nu l-ati gasit pe nici un site, dati-mi un PM si va scriu eu regulile pe care le stiu si eventual daca mai aveti intrebari va raspund.
Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

asa e si noi avem monopoly si noi am cautat pe net si nu am gasit,asa ca Silvi,te rugam scrie-ne eu l-am mai jucat in trecut,dar nu mai stiu suta la suta regulamentul si chiar as vrea sa-i invat pe copiii sa joace corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Offf..il am eu-dar n-am scanner..si nici timp nu prea am acum(cu sarbatorile care bat la usa)..Dupa Pasti te ajut cu placere!
Oricum..e super..Noi jucam saptamanal..Avem campionat

Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Asteptam si noi regulamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Noi avem monopoly si in varianta engleza si in romana. Se roaga copilu de noi sa jucam cu el si eu nimic. Tasu a mai jucat putin, dar mie intre atatea treburi mi se pare o pierdere de timp, nu mai m nici energia necesara nici dispozitie. De fapt recunosc, am cam uitat sa rad si sa ma simt bine din cauz unor griji mari mari de tot.
Cand va jucati voi, intre servici (10 ore pe zi),spalat, mancare, etc, etc, etc
Eu nici la dentist n-am ajns, ce sa mai vorbesc de gineco sau coafor, sau epilat sau ... ehe cate activitati aveam inainte sa iau fraiele casei....
Atat mai fac pentru mine: mai citesc cate o povestire scurta din "supa de pui pentru..."- cred ca stiti colectia, ca s-a mai discutat pe forum.
Intrucat stiu sigur ca nu sunt singura care trec prin asta, va rog spuneti-mi cum sa-mi schimb programul, cum sa ma organizez ca sa joc totusi si Monopoly.
pupici
si multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Eu astept in continuare regulamentul. A incercat cineva sa-mi explice din ce-si mai aducea aminte, dar.... n-am inteles mare lucru.
Cel mai bine este sa citesc exact ce vor de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by Rodica

Noi avem monopoly si in varianta engleza si in romana. Se roaga copilu de noi sa jucam cu el si eu nimic. Tasu a mai jucat putin, dar mie intre atatea treburi mi se pare o pierdere de timp, nu mai m nici energia necesara nici dispozitie. De fapt recunosc, am cam uitat sa rad si sa ma simt bine din cauz unor griji mari mari de tot.
Cand va jucati voi, intre servici (10 ore pe zi),spalat, mancare, etc, etc, etc
Eu nici la dentist n-am ajns, ce sa mai vorbesc de gineco sau coafor, sau epilat sau ... ehe cate activitati aveam inainte sa iau fraiele casei....
Atat mai fac pentru mine: mai citesc cate o povestire scurta din "supa de pui pentru..."- cred ca stiti colectia, ca s-a mai discutat pe forum.
Intrucat stiu sigur ca nu sunt singura care trec prin asta, va rog spuneti-mi cum sa-mi schimb programul, cum sa ma organizez ca sa joc totusi si Monopoly.
pupici
si multumesc



Cateva idei de organizare. Inteleg ca tu nu mai faci lucruri pentru tine fiindca sunt foarte multe de facut in casa. In primul rand ar trebui si sotul sa te ajute la treaba ca sa terminati mai repede, poate te ajuta, sau poate mai poti chema din cand in cand pe cineva sa-ti faca curatenie. In afara de asta, ar trebui ca in fiecare saptamana (sau la doua sapt) sa iti programezi ceva: o vizita la coafor, la dentist, la gineco si unde mai trebuie tu sa ajungi. Daca faci programare, faci imposibilul sa ajungi. Nu este necesar sa gatesti in fiecare zi presupun. Sa zicem ca ajungi acasa la 7 in general (nu stiu cum ai programul), faci un dus si pregatesti ceva de mancare, mancati impreuna, se face 8. Sotul te poate ajuta cu spalatul vaselor, oricum termina repede si va jucati cu copilul, sa radeti impreuna. Grijile cele mai importante nu sunt spalatul, calcatul si curatenia, ci timpul petrecut cu familia, atentia data copilul. Masina de fapt spala singura, de calcat de cate ori calci pe sapt? Curatenia o faceti impreuna, tu si sotul, daca nu va permiteti pe cineva si in cateva ore terminati.

E obositor poate dar e nevoie de organizare si toate se rezolva, nu?

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.

Mergi la inceput