Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LA MULTZI ANI ALEXANDRE!
Fetelor multumim de urari!
Astery -multa sanatate si pupicei lui Razvan, sa descopere la ce e alergic!

Pupicei si numai bine la toate fetele, am pus poze noi de ieri( cu aripioarele mele se vad ca sunt in blugi) de la ziua Irinucai-fetitza nasilor, noi am fost cu treburi si am umblat si inc amai am treburi, de vine Pastele!


Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Monica na ca am venit de la plimbare...sper sa stea cuminte ca de la 11 numai fite a facut...casa e luna, dar ea m-a luat ca noua si plingaciosa nevoie mare...plus jeturile aferente si mina in gura si urla de am impresia ca-i ies dintii...uff...parca nici colicii nu erau asa...acum sunt cu ea pe brat si ma pindeste!Si mie imi place sa cumpar dar nu prea am cu ce..asa ca, stau cuminte...i-am luat numai strictu necesar acum 3 sapt, sponsorizata de mama si la ce bun, ca nu s-au inchis costmele intre picioare,...a-ti vazut si voi pozele...eu simbata am bagat-o in rochie roz, strampi la fe cu desene, botosi albi si hanorac alb...i-a placut!Ma bucur ca Razvanel e mai bine...insanatosire grabnica..Miha nu stiu ce sa-ti zic, dar doarme numai 4 ore din 24...adica nici macar noaptea nu doarme? Daca e asa e nasol ca nu se odihneste nici mama si inseamna ca are colici nasol de tot Adela...sa incerce water gripe, bonisan,espumisan, sab simplex!E sigura ca nu plinge de la colicii?

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Am uitat sa raportez lapte pe duca...nemulsa de peste 6 ore abia am reusit cu chiu cu vai un 60 sa scot...in ritmul asta la botez nici nu-mi mai fac probleme cu sutienul push up!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

mihaStroescu, ti-am trimis un email.

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La multi ani pentru EMMA si Alexandre!
Mai CATA exact la asta ma gandeam la dinti cand vad ce maraita e de cateva zile si ca-i tot cu ghioamblele in gura Dar nu se vede nimic.
DENISA am uitat,tu cum i-ai pus cereceii EMMEI,a stat? Ca eu stau cu ei in dulap
MIHA nu stiu ce sa zic...depinde de copil,cred!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Gata! A plecat pediatra. Copilul e perfect, nu mai are nici hernie ombilicala. Am terminat si cu calciul. Ce ma bucur, ca si asa il scuipa copilul. Are deja peste 7 kg!! si 64,5 cm. Taaaaare mandra sunt!

Miha Daca bb doarme bine noaptea, nu are de ce sa doarma mai mult de 4 ore pe zi.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Gata am venit, ne-am schimbat-kk pana in gat. dar ma bucur ca n-a mai facut de 4 zile, a papat si acum cantam.
I-a tras la buni la telefon niste serenade, de a murit aia de dragul lui.
i-am gasit doar papucei, maine primeste marfa, la un mag. si mergem miercuri cand e libera nasica.
scriu mai tarziu, ca fug la bucatarie sa fac pap;ica.
Cata, Mirona de la aspirante e . e prietena mea. vrea sa o vada pe Bia in poze.
La multe luni Emma si Alexandre !!!



Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cuscra La Multi Ani pt. Emma , sanatate si mult noroc in viataPupicei si de la Agelos pt. printesa
La Multi Ani si pt. bebelinii care sarbatoresc astazi
Giova eu il tin in brate pe Angelo cand astept sa scoata aerul si asta poate dura si 20 min. Adevarul e ca daca nu am treaba de facut si este bebeul treaz, il mai tin cand ma uit la tv Acum a iesit afara cu Giorgos iar cand a trecut prin fatza balconului se auzea cum plangea de mama focului, nu-i prea place in carut si in final nu stiu cum s-a descurcat Giorgos cu el ca este si cu catzelulFetele din strainatate, de azi santem si noi la " Te vezi la protv international " avem poza printre primeleAm trimis mail la inceputul lunii martie si abea de astazi ne-au bagat in album.
Ma bucur pt. Razvanel ca incepe sa se simta bine si ca vor pleca acasa curand
Denisa eu am fost mai rapida decat tineAm vazut pozele inainte sa postezi aici
Revin ca nu stiu ce sa mai scriu, pupici la toti bebeii si la mamici

p.s.Cata eu am tinut cu Zmarandoaie la inceput dupa care mi-am schimbat optiunea

precizare facuta dupa aproape o ora: Zmarandescu....ati vazut ce iese daca ma gandeam la Iftimoaie....
Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Uitasem!

Am intrebat-o pe pediatra ce apa plata sa folosim la formula si a zis Izvorul Alb sau Borsec. Referitor la laptele praf a spus ca momentan Nan e cel mai bun (in opinia ei) si ca din luna mai Nestle va scoate un Nan mai bun, mai bogat in nu stiu ce (sorry, dar am uitat).

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

in dormitor, eu in bucatarie.Anasebe ma bucur ca e ok Tiberiu. e un grasun adevarat.
Ma bucur ca si Razvan e mai bine. il asteptam acasa.
Maraki si eu il mai tin in brate. de ex. acum e cu mine la comp., in brate.dar nu 24 din 24. si acasa fiind multi, daca il tin cateva min. fiecare, merge din bratein brate.
Sambata la apucat o criza de plans. Clau la pus in patut, bebe urla, mie mi-a interzis sa merg sa-l iau in brate. bebe in dormitor, eu in bucatarie. bine ca n-a durat mult si a adormit.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput