Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor, m-am mai pregatit azi sa scriu de vreo doua ori dar cand sa ma apuc se trezeste Alain, parca are senzor .
Acum s-a trezit din nou, il instalez in dondolino de la graco si sper sa se mai joace pe acolo. Bine ca am dat pe el 4 milioane, si cred ca n-o sa apuc sa-l folosesc prea mult, azi l-am pus prima data dar Alain are deja 7 kg si asta e pana pe la 8-9 Kg. Azi a fost cam morait, a trecut la patru mese pe zi si nu mananca f bine inca, dar vad ca mai sunt mamici cu problema asta. Abia daca imi mananca 700-750 ml pe zi si inainte manca peste 800.
Sa se faca bine Razvanel, ii tinem pumnii. Pupici la toate fetele, merg putin si la poze, poate mai intru mai tarziu.
Silvi si bebe Alain
La multi ani sarbatoritilor de azi !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA am vazut si restul de poze mai ales
Am mai pus si eu cateva poze cu miorlaita.
Acu' dormea in carucior (pe muzica folk ) si a tras un picior unei zdranganele ramase acolo de a cazut aia pe parchet si culmea nu s-a trezit!
ANASEBE cred ca si eu NAN1 ii voi da cand va fi cazul,ca singura data cand a baut formula,la o luna, din asta i-am dat si l-a baut fara probleme.
PUPICI la toata lumea!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am uitat sa va zic ca azi tot in greva a tinut-o si evident ca suc de mere a vrut si a plans cand s-a terminat! Atunci m-am pus sa deschid sticla cu suc de morcov+orez de la HIPP,chit ca scria ca se da de la 4 luni si ca-i pentru diaree.Dar ce credeati ca-i fraiera gagica??? Pai a tras nene niste strambaturi dupa ce a tras din greseala prima linguritza (credea ca-i ceva bun ) Si dupa aia s-a enervat ca am insistat cu inca vreo doua linguritze si da-i si Dar avea perfecta dreptate ca avea porcaria aia un gust ca ! Zici ca era sarat! Cand i-am dat saptamana trecuta suc proaspat de morcov l-a baut urgent! Dar cat se poate stoarce dintr-un morcov ras ?
Nu stiti ce robot stoarce si suc de legume? Please!
Pe la 16,30 am fortzat-o si a tras si lapte pana la urma si inca cum! Dar trebuia scandal inainte! Si culmea ca la bibe nu facea asa ziua cand eram la birou si nici cand ma intorcem acasa la tzatza!!! Sunt curioasa maine ce va face! Am de gand sa-i amestec porcaria aia cu suc de mere si daca are gust bun i-l dau asa!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Monica eu am blender si ma gandesc ca si lui Alain tot asa o sa-i mixez morcovul si apoi il storc ca pe razatoare cred ca faci cu nervii.
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

SILVI ai incercat cu blenderul? Si daca merge zi-mi de la ce firma e si cam cat costa,te rog! Si cam ce poti taia cu el?

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Noi ne-am repatriat de ieri seara, dar abia acum am reusit sa vad ce scriserati.
Sa va traiasca puisorii nascuti in 16 si 17!
Astery, tare rau imi pare de Razvanelul alergic. Sper sa descoperi ce i-a facut rau si sa nu mai repete beleaua, ca tare cred ca v-ati speriat.
AnaSebe si Silvi, cand va aud cu ce grasani mari va laudati, ma bucur tare mult pentru voi ca aveti copii mancaciosi si sanatosi.
Deea, am vazut pozele de la munte! Mortale! Unde sunt facute? CE cald cred ca era de ati lasat-o pe Daria cu pletele in vant? Daca ai ceva leacuri pt somn (i-ai trimis tu mail Mihaelei?), vrem si noi.
MihaStoian, intrebarea ar fi daca puiul prietenei tale doarme doar 4 ore ziua, sau 4 ore in 24 de ore. E tare greu sa adormi un pui mic obosit, dar trebuie incercat orice. EU una o legan pe Ana sau o scot afara. Atat functioneaza in cazul nostru! Iar cand zic de leganat, se intelege: leganat cu orele (uneori e drept, nu mereu), pana imi cedeaza bratele.
Anda, sa se bucure Mark de toate minunile achizitionate!

Revin, ca matza mea nu e deloc nici contemplativa nici activa de una singura! Ea vrea mereu atentie. la toate, pana reusesc s-o adorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Pai eu fac cam tot in blender, fcucte mixate ( puls un pahar de apa plata = suc natural cu pulpa), legume, orice. Sunt de la mai multe firme, eu am primit unul nemtesc AFK parca... si sunt f multumita. Costa vreun milion si ceva un blender dar merita, vezi sa aiba mai multe viteze si sa nu vibreze f tare, ca face un zgomot f mare.
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

SILVI mersi,cred ca o sa-mi iau si eu unul urgent! Ma uit pe net sa vad cam ce oferte sunt! Daca taie morcovii e ok! Ca atunci merge si cu celelate!
BEE chiar ma gandeam ca n-ai aparut,cum a fost la tzara? Sa stii ca si Diana vrea tot mai multa atentie in ultima vreme,nu mai sta asa rabdatoare in carucior,se agita rau daca n-o bag in seama si striga si maraie de ma nebuneste de cap! Dar a dormit bine la balcon - 2 ore - si afara la plimbare inca juma de ora si dupa aia s-a trezit si s-a uitat la copii cum se joaca (mami s-a oprit pe o banca,langa niste leagane din zona)

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Si sa continuam, ca missa pare cvasiadormita in patutz, dupa ce ca am tinut-o in brate de la 7.
Moni, deci sa inteleg ca Dienuta e prietena cu marul! Tot e bine! Noi refuzam cu consecventa: suc de morcov, de mar, piure de legume. Trebuie sa mai incerc! E un capricorn capos de nu se poate! IN schimb azi, am halit acum pe seara 120 ml de lapte cu cereale!. Deja o vad pe fiinta mea draga cum se umfla ca un balon (visele mele de mama care vrea copil gras). Tu vrei sa maruntesti morcovul crud la blender? Ca eu nu cred sa mearga multa vreme! Il strica (pe blender). Cu blenderul stiu ca merg chestiile mai moi.
Iar boceste dragutza. Plec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Si revenind, din nou (ca asha sunt eu frecata zi lumina si mai nou si noaptea de 3 ori.).
Sa va povestesc ispravi cu fiinta mea iubita. MErgem la oglinda, in baie, eu si sotul, cu ea in brate. Se uita la noi si rade. Cand se uita la ea, se rusineaza si intoarce capul si incearca sa se ascunda! E simpatica rau. Mai nou se si gadila si o iubim de nu se poate.

Mergi la inceput