Constanta la apel! (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

sanzi-f frumo pozele.si eu ii dau fetei de toate cand e in carut,dar are nervi cu dintii iar.biscuitii nu o prea intereseaza.
Roxana-am vazut pozele voastre de la Bv,mi se face un dor si mie...
si eu am 'facut' gradinita aia de langa 38 si soara mea si cred ca si sotul
fata mea ma capiaza de cap iar noptile.e asa maraici


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Io l-am dat pe DAvid la gradi Libaneza de la 2,3 ani...si avea inca pampers...dar directoarea a cam strambat din nas...
Io am insistat ca vreau mancar pt 3 ore pe zi (atat l-am tinut la inceput, vreo o luna sau doua) si se mai intamplau si "accidente"...il schimba chiar si educatoarea (imi era cam jena fata de ea ca suntem prietene)...hihi..
Asa ca, daca insisti se poate orice....hihi...
Rox, da io cred ca trebuie sa te grabesti cu inscrierea, ca se ocupa f repede locurile si nu baga multi copii in grupa!!!

Ema, eu cand merg undeva mai departe cu David, inca folosesc caruciorul....daca ma grabesc, sau daca merg la cumparaturi...hihi...
Ii dau un joc electronic si se joaca, mai bea un suc...sta linistit si imi pot vedea si eu de treaba linistita!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Eu am venit in Constanta de putin timp (acum 2 ani, prin casatorie) si nu prea ma descurc. Am un bebe mic de 5 sapt si jumatate si a venit mama la mine sa ma ajute.
Dar .... problema : mama are niste batatuuuuri ... groaznice
Am fost la doctor si a zis ca daca ar fi dupa el, le-ar opera (scoate chirurgical), dar nu va putea merge o luna. Ei, si ea nu vrea, zice ca ce, a venit la mine sa ma ajute sau sa zaca in pat ? Ma rog, pana la urma am fost la dermatolog si i-a dat niste alifii.
A ajuns in halul asta fiindca a purtat si poarta pantofi cu toc sau/si talpa subtire. Doctorul dermatolog a zis sa arunce tipul asta de incaltaminte si sa poarte de acum inainte numai pantofi cu talpa groasa, din aceea plata, aceeasi grosime (min 3 cm) de la bot la calcai. Problema e ca am cautat si cica nu se mai poarta/fabrica asa ceva.
Rugamintea me este : da-ti-mi, va rog, adresa unui centru de comanda, atelier, fabricuta, etc, ce-o fi, unde se face incaltaminte la comanda in Constanta. Va rog mult
Astept cu interes

Irina, mami de Andrei (03.03.06)

Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

cornelia, cred ca primesc si mai mici, dar al meu va avea mai putin de 2 ani in toamna,poate ai vostri vor fi mai mari si d-aia.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

quote:
Originally posted by Irina71

Rugamintea me este : da-ti-mi, va rog, adresa unui centru de comanda, atelier, fabricuta, etc, ce-o fi, unde se face incaltaminte la comanda in Constanta. Va rog mult
Astept cu interes

Irina, mami de Andrei (03.03.06)

Multe poze cu mine




Irina vis-a-vis de Tomis Mall sunt niste magazine de incaltaminte unde se fac si la comanda. Pentru bataturi eu am folosit plasturi speciali de la Urgo. Sunt ff bune.

Eu am fost azi cu rezultatele analizelor Alexandrei la medic si, mi-a spus ca are infectie urinara si sa-i dau 10 zile Augmantin, apoi sa facem urocultura.

O saptamana super si multa rabdare mamicilor ce cauta gradinite.

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am pus poze noi cu dra mea:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/album?.dir=/1110


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Buna dimineata!!!
Eu stau in miez de noapte si studiez la un curs online care sa imi permita sa iau carnetul de sofer in Florida...
E interesant...dar cam incarcat...despre narcotice si alcool...

Camelia, sanatate micutei...cum ati descoperit infectia urinara? Febra? sau avea si alte simptome?

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza!
Sanzi, stiu eu ca daca insisti se poate orice...ideea este ca nu am pur si simplu timp de umblat la gradinite...poate dupa pasti am sa am si eu cateva zile mai linistite si sa ma ocup de asta cateva zile la rand. oi vedea.
Camelia imi pare rau ca Alexandra are infectie....sa treaca repede!
Irina, asa cum zic fetele, vis-a-vis de mall sunt niste ateliere care fac la comanda, si in tomis III langa posta, in cladirea cu cofetaria narcisa si help net este o cizmarie care fac si pantofi la comanda. succes si sanatate mamei tale.
Ema ce par frumusel are pitica ta! si e inaltuta bine, nu? e o dulce si are niste okisori superbi! sa va traiasca!
gata fug la munca.....ca mai am doar 2 zile pan la eveniment....si scap! (sper)
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici fetelor!

Camelia, sanatate Alexandrei!

Sanzi, spor la invatat !

Gabi, am vorbit la tel. cu d-na directoare de la gradi 11. O sa ma duc vineri, dar din cate am inteles sansele sunt minime (de fapt nu prea exista), pt. ca nu se face grupa mica. Jumatate din copiii de la grupa pregat. raman in continuare la gradi si se va completa grupa aceasta. A fost f. amambila d-na directoare, dar eu sunt tare dezamagita.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, dar de ce te grabesti? hihi...io nu aveam cu cine sa il las pe David...dar sa stii ca nu ma bucur ca l-am dat asa devreme la gradi...
Mai bine zburda in parc si socializeaza acolo...

Acum am terminat si io examenu...ce aiureala...ma duc la culcare ca sunt franta!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput