Mamici casnice (29)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia,e foarte frumos afara,da' m-au inghesuit treburile.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mama da ce harnice sunteti, oare cum sa fac sa ma molipsesc si eu?

Ma duc la pizza diseara cu niste prieteni, abia astept

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:



ar trebuii sa ma molipsesc....Flavia nu esti singura...

Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Salvat de la trecut pe pagina 2:)

Zina, la tine cat e ceasu acuma?:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Laura,m-a luat tremuratul de nervi! Cum sa-i faca ,ma, asa ceva fetei ? Sa dea dracii in ma-sa trebuie sa-i rupi capul javrei aleia.Sper ca nu ai lasat-o sa scape usor.
Bey ,eu cand da vreun copil in fii-mea ma apuca toate nabadaile! Nu pot sa raman calma la asa ceva.
Scuza-ti limbajul ,da' cand e vb de asa ceva nu pot sa ma abtin ,ca imediat ma gandesc ca i s-ar putea intampla copilului meu si simt ca turbez.




Pai stai asa ca si eu sunt bataioasa rau cand e vorba de copilul meu ! Aici la bloc toti ma stiu de frica si nu se atinge unu de ea dar se vede treaba ca tre sa intru si in javra aia de la scoala .In timp ce tipam la ea si eu si invatatoarea ea se schimonosea si se stramba .Abia astept sa fie sedinta .Si ii urmaresc fiecare miscare .Adica nu da ta-su in ea (a se citi Cezar al meu ) ca a crescut-o de la 4 ani si da niste japite de copile?Niste imputite?Una din ele , aia mai rea , se imbraca dupa ultima moda dar parul e nespalat pe cap .

Lucia , m-am uitat la desenele pustiului si ca o cunoscatoare ce sunt iti pot spune ca e foarte talentat .
Adriana , sanatate puiului !
Flavia , eu stiu ca se zice Pasti .

Geani , spor la treaba ! Eu mi-am facut curat , mancare mai am de ieri , acu fac lectii cu picia mare (pupa mama pe ea de blegoteci ) .

Saracuta Tina ! Imi aduc aminte cand am nascut-o pe Alexa cum ma rugam de ea sa iasa mai repede ! Ii ziceam plimbandu-ma prin salon:"Hai , bb , te rog eu iesi odata ca ma doare si pe mine burta !" Si bb nu iesea , hihihi .A binevoit sa scoata capu din mami la 11.10pm .Hihihihi !

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm
We are:
http://ingerifaraaripi.8k.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc Laura!Sincera sa fiu mi-e tare ciuda ca nu mai ajungem odata la Palatul copiilor sa il inscriu la un curs de desen. Ba e frig, ba e copilul bolnav, ba o dam pe diaree si tot asa. Abia astept sa il vad pus pe picioare si sanatos si vreme buna afara.Si cu fatuca aia, nu te lasa, daca si parintii ei sunt ca si copilul, trebuie sa iei singura fraul in mana. Sau mai bine zis biciul.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

neata,
ce a patit Tina? de ce "saraca"?
Adriana,sanatate maxima.Imi pare rau.
Si Robert vad ca tuseste in dimin. astaVremea asta de ...
cand sunt 2 ° cu minus,cand 15 cu plus
Eu astazi continuui greblatul dupa ce ca mi-am rupt mainile ieri suna colegul dimineata si cica:"cand termini tot de greblat sa mergi sa cumperi si ingrasamant sa dai peste tot"
Bey,a inebunit?! asa sunt si ai vostrii?
Am intrat in greva.Am inchis telefoane tot.Nici nu vreau sa-l aud
Asa se intampla cand ii arati barbatului ca esti in stare de multe!!"trage" pe tine! cica poti de ce sa nu faci!
Iarasi sunt nervoasa.
revin.o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

da,ange,asa e si al meu..de cand a vazut ca duc cat un magar sibian cam lasa pe umarul meu!(de cand cu burta mai da o mana de ajutor,dar dupa ce nasc iar imi iau toate indatoile in primire).faza e ca pana s-o umple paharul si iar fac o criza de il trezesc la realitate!
am observat ca daca fac cate-o criza deasta odata la cateva luni o perioada e totul roz!


´´saraca´´Tina,pt ca uite bebe nu mai vrea sa iasa!

i-am dat un sms,cand imi raspunde va scriu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Ange si al meu e la fel, a intzeles ca el poate face serviciu,iar eu pot face si treaba din gradina. Asha ca m-am enervat, ii mai spun ca ma simt rau si chiar mai am probleme de tensiune mica, iar acum vreo saptamina i-am comunicat : EU IN CASA, SPALAT, CALCAT, MINCARE PLUS EDUCATZIE SI CRESTERE COPIL, TU IN GRADINA. Si ce crezi, simbata a trebuit sa spal trotuarele si acum vreo doua saptamina m-am infipt in gradina. Simbata batea apropouri, uite ce am facut, uite cit am greblat, uite cit am sapat, iar eu: Si ce eu am dormit ? cind ma vezi ca dorm, sa faci comentarii. Adevarul e ca si noua mamicilor casnice, ne place sa ne bagam in treburile gradinaritului, ca altfel de unde ar fi stiut colegii nostri, ca se poate ?
Apropo, de Tina ce se aude ? Acum sa va spun drept, in inimioara mea am adoptat-o ca surioara mai mica. Sper ca totul e bine si apare bebelushul, bebelusha, nu conteaza, important e sa fie sanatosi amindoi.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Stati asa ca air am pierdul siroiul gandurilor mele haotice..... sa incerc sa zic :
Corina nu ai primit inca sms? Hai ca sunt cu sufletul la gura
Laura ptiuuuuuu ca bine a zis Danuta parca m-a citat, chiar asa mai profesorii astia n-au nici un control? Cum adica voi o certati si ea se schimonosea? Mama mia ce i-as fi tras eu una, ma rog cred ca n-as fi avut curaj s-o ating dar pe parinti chiar i-as parui un pic.... eu chiar imi fac probleme cand va creste Gogo ca sotul se aprinde repede cand e vorba de fiica-sa... cred ca ar turba sa dea cineva in ea. Serios, convocare parinti neaparat si daca si ei sunt asa... neparat exmatriculare, trebuie sa existe ceva in regulamentul scolii de care sa va legati sa dati afara fatuca tupeista
Gata m-am enervat si nu mai stiu ce vroiam sa mai zic.....
Lucia da neaparat sa-l inscrii pe Liviu iar la Palat! Hihi am vazut rapid desenele, intr=unul e cumva o masina si deasupra un elicopte? Tare frumoase sunt, are multa imaginatie si rabdare
Corina hehehe nu seamana o nastere cu alta... eu am patit ca Geani, m-au apucat durerile direct la 5 minutele dar un sa pic pe jos de ziceam ca nu-s contractii.... intr-o ora jumate deja ma frecam pe burta
Cami ai ma nu te enerva pe coleg, tu esti de vina ca=i arati tot ce poti. Priveste partea plina a paharului... tu in gradina grebland, transpirata, bodoganind, vecinul neintelegand nimic oferindu-se sa mergei impreuna la cumparat ingrasamant... totul are si un revers
Fla mama sigur ca eu vreau sa vin, dar sa nu ma duceti prea departe ca fara amsina ajungem chiori de somn si noi si gogoasa...
Pai hai as votam, cand o facem? Cine vrea sa vina si prin ce punct cardinal sa fie? Am stabilit ca e la munte... acum depuneti cereri cu conditii de cazare, vreti baie, vreti wc afara, cum preferati?
gata termina aicica-mi sare kilometraju'

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput