Mamici casnice (29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc mult Andora! Chiar asa, a facut ieri Liviu niste super desene. O sa va dau adresa sa le vedeti, dar mai intai sa le pun acolo.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata dragutelor,

sa nu ma dati disparuta,dar se apropie pastele,am de facut curatenie,calcat,spalat,bagaje...noi vom pleca pentru 3 zile impreuna cu inca o familie(tipa graviduta ca si mine) zilele astea libere si nu-mi vad capul de treaba.intru cand mai apuc.

va pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Vai, Laura, biata fetita! Zic si eu ca fetele, neaparat discuta cu parintii impricinatei, nu lasa lucrurile asa. In plus, si invatatoarea raspunde in cazuri din astea. Bafta si

Of, of, draga de Tina, imi pare rau ca se chinuie atat. Eu nu am stiut ce sunt alea dureri de nastere. Noaptea am dormit super ok, iar dimineata au inceput contractiile care se repetau regulat. Am sunat-o pe verisoara mea (cu ea am nascut) si mi-a zis ca nu mai apuc ziua urmatoare acasa (si era ziua mea, si facusem tort si asteptam invitati...) Mi-am luat bagajelul, un consult scurt, forme de internare si in nici o ora, Daria era deja pe lume. Totul a fost asa rapid, nu am avut dureri, a fost "parfum" in comparatie cu zilele de recuperare, cand mergeam cu mainile de pereti.

Asa mai, Andreea, tine-te de treaba, ca te prinde bine... si lui Gogo!

mmiha, superbi bebicii!

Flavia, Sarei, intr-adevar a crescut si e frumoaaaaasa... Sa va traiasca!

Noi ne-am mai dotat cu un dintisor si am avut o noapte cu cel putin 15 treziri in plansete. Acum recupereaza timpul pierdut asta-noapte.


Geani si Daria (03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nu reusesc sa modific dimensiunile pozelor cu desenele lui Liviu asa ca le-am bagat pe alta adresa , aici:http://s43.photobucket.com/albums/e359/Savitry/?sc=1&multi=1&addtype=local&media=image


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Svetlana, spor la treburi. Pastram oricand un loc caldut pentru tine aici. Vacanta placuta, daca nu mai apuci sa intri pana pleci.

Adriana, sanatate multa lui Andrei! Imi pare rau ca ati ajuns la spital. si sa veniti cat mai repede inapoi!

Uitai sa zic ca mi-au placut bancurile.

Vroiam sa va intreb daca voi ati folosit Nazomer pentru decongestionarea cailor nazale la pitici. Eu am luat, la indicatia medicului si dupa ce m-am chinuit sa-i pun cateva picaturi, s-au prelins pe obrajori si la scurt timp, s-a inrosit rau. Nu m-am prins imediat care e cauza, am curatat-o cu ser fiziologic si la cat is de panicoasa, am zis ca mai stau putin si fug la spital cu ea. In maxim jumatate de ora, si-a recapatat culoarea, roseata a disparut si am luat la puricat sticluta de Nazomer si vad ca scrie "a nu se administra copiilor sub 7 ani"
mea: Exista si pentru copilasi mai mici Nazomer? Sau am luat eu tzeapa?

Geani si Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gegea mai bine foloseai Sterimar sau Marimar(parca) spray care contine doar apa de mare si atat.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Geani din cate stiu exista si Nazomer pt copii. Eu am folosit la Sara, dar f putin pt ca nu a dat rezultat. De obicei folosim Vibrocil, mi s-a parut destul de bun, dar se poate sa fie si altceva si mai eficient. Daria

Svetlana da unde plecati draga de Pasti? :) Nu veniti in Ro?

Si noi plecam de Pasti (cum se zice corect, Pasti sau Paste?:)

Dana banana spor la treaba, bag sama ca la voi iar nu e vreme buna de n-ai iesit azi la plimbari:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Lucia, multumesc, am notat si rectific.
Chiar ieri m-am uitat peste desenele lui Liviu (atunci cand te-am aduagat pe listuta de YM) si azi m-am uitat si la cele noi. Are imaginatie bogata, bine ca o fructifica. Bravo!
Si, mai vroiam sa zic ceva (sper sa nu te superi ca mi-am bagat nasul). Am vazut o fata minunata si frumoasa de nu-i adevarat in albumele tale (Naty). De felul meu, nu prea complimentez lumea adulta, dar fata asta m-a fermecat de-a dreptul. E foarte frumoasa

Geani si Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gegea nu ma supar, daca voiam sa fie private pozele, le puneam private. Fata e fiica fratelui meu (45 ani) si are 17 ani. Multumesc de complimente.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Gata, fetelor, eu dispar de prin zona o vreme.
Imi bag nasul pe la bucatarie si mai vad de curatenie.
si povesti frumoase!

Geani si Daria (03.04.05)

Mergi la inceput