Mamici casnice (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Ai si tu dreptate, doar ca eu sunt ofticata ca fimiu nu mananca fructe si legume sub nici o forma, ca in rest nu mai iau dupa teorii, mananca la greu oua si carne de pui. Iar despre cartofii prajiti am auzit ca e bine sa ii tii o ora in apa, curatati, ca sa nu se formeze nu stiu ce reactii intre amidon si uleiul incins la prajit ...


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Gata fetele, am ajuns la serviciu, am citit tot ce sa scris pana acum...si cum ziceam mai de dim. sunt cu ochii pe voi tot wek.

MAi stiti ceva de Tina si de bebe?

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Buna si un we cat mai placut ! Ne primiti si pe noi pe listuta? Sunt Laura (32 de ani , 20-09-1974 ), mamica de strumfe nazdravane si cuminti :Alexa (9 ani ,23-05-1997 ) si Sandra ( 18 luni , 6 septembrie 2004).
Bine v-am gasit !

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Bine ai venit Laura

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Bine ai venit Laura!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Laura ,bine ai venit!
Lucia,nici a mea nu mananca fructe si legume ,dar o pacalesc.Ii pasez banana in lapte,ii fac ceai si ii storc cate o portocala in el etc.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Diadaniela si eu ma chinui din greu cu problema asta. Cu banana in lapte nu a mers insa ii mai pun lamaie in ceai sau in supa.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

laura, bine ai venit! sa-ti creasca mari si sanatoase strumfitele. da' cum se face de esti "fara ocupatie"?
bey, alexa maninca legume doar gatite, iar fructe, banane la greu si f rar mere si portocale. e bine?

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Bun venit Laura impreuna cu comorile tale Mai povesteste-ne despre tine, de cat timp esti casnica, cum te descurci, ce iti fac printesele, cu ce te-ai ocupat inainte.... orice.
Valabil si pe celelalte mamici abia sosite pe la noi

Cu mancarea pt copii eu zic ca e bine sa existe echilibru, adik nici sa fii prea riguros, nici sa-i dai sa manance toate tampeniile (ca sunt destule pe piatza:), eu una cam asa incerc sa fac. Acu domnu cu mila, ca ii mai am si pe bunici pe cap, care mai trec peste voia mea, da rar calca pe bec



Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Aoleu, Flavia nu imi spune de bunici. I-ar dar orice tampenii doar sa aibe burta plina!Si eu incerc sa mentin un echilibru, nici sa exagerez cu prostiile, nici sa ii impun o alimentatie strict sanatoasa ca oricum nu pot.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput