Iasule, mandra cetate! (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by adi69

Salutare..
Catalina a facut rubeola la 4 luni,la doi ani in primavara varsat de vant apoi in vara a facut iar rubeola...Cel putin asa a fost diagnosticata..cica este posibil,alta ramura..asa ca nu esti 100% imun daca ai facut boala o data...

Si acum poza cu masina,de fapt taxi..aici...



Adriana
papa-bun



vreau si eu sa pap !
Adi ,cite ceasuri ai muncit la el pentru ca probabil iti trebuie rabdare nu gluma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by aime

Cristina (palmyrah) asa ne-a zis si noua ca numai boala ofera imunitate, da eu, mami paranoica...nu vreau s-oa faca asa micutz, Mihnea e oricum mai maricel...nu stiu, inca, ce voi face, ma mai consult cu dr in toamna.
Cat despre rapelul antirujeola, eu nu stiu nik...da ma interesez...



Rares a facut vaccinul antirubeolic la 7 luni si va face la 1 an si jumatate ROR.
Daca Vladimir a facut vaccinul la 1 an,cum se facea pe vremuri(cum a facut si Mihnea) ,va face rapel la 7 ani.Dar daca vrei sa-i faci ROR ,vorbeste cu medicul si poate iti poti procura la pret de depozit.
Si eu am avut intentia sa-i fac lui Rares vaccinul impotriva varicelei,dar nu am reusit.Poate mai are ceva anticorpi de la mine si nu va face varsat de vint...visez si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by l_carmen2003

Stiati asta:
http://www.geordan.lx.ro/2006.html?

Eu ma regasesc acolo din pacate



hihihihimisto faza!
Carmen ma invit cu anticipatie la tine la casutza la o berica!


Si fiindca tot veni vorba de cuconiada,eu vin ,dar dupa ora 11si pina dimineata;asta ca sa pot sta linistita...mai glumesc si eu,dar chiar vreau sa ne vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

raluca, nu a fost nici o ocazie deosebita.....pur si simplu l-a gasit, avea bani in buzunar, stia ca mi-l doresc demult si mai stia ca va primi si el un premiu deosebit.mai vazusem dvd-ul prin oras dar atunci chiar nu aveam bani, iar cand am gasit bani, nu mai era.asa ca a profitat de ocazie.
vad ca nu reusim deloc sa ne lovim pe mess.hai maine dim la o cafea la mine!!!! tot ai zis tu ca dimineata esti mai libera
pupici,
oana


i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

adi, ce torturi, chiar is facute de tine? felicitari! crezi ca poate fi facut si de-o analfabeta ca mine in ale bucatariei? ce pofta mi-ai facut, m`ac sa-mi iau un test ca numa` cind eram gravida ma mai pocnea asa

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Adriana, azi am reusit sa duc afisele, (te rog sa imi spui daca le vezi maine pe undeva), iar despre tort...esti fantastica!

In legatura cu "centrul", ma bucur mult de tot ca va place ideea si ca il considerati util. Sper ca la inceputul lui mai sa ii dau drumul, iar acelea dintre voi care nu pleaca la mare sau altundeva, sa poata veni sa serbeze acolo "1 mai muncitoresc"...Sigur, nu va fi chiar de la inceput ca in visurile mele, voi investi treptat, pe masura ce voi avea ce, iar orice idee sau propunere din partea voastra, in calitate de mamici, e bine venita si chiar ma intereseaza, pentru ca il vreau cat mai folositor, cat mai practic si cat mai la indemana. Nu vreau sa fac ceva pompos si super luxos, ci un loc cald, prietenos si cat mai accesibil.
Inca sunt in tratative cu spatiul, de asta nu va pot da adresa, dar chiar de nu va fi asta, va fi altul si de deschis tot il deschid...
Tineti-mi pumnii!
Si repet rugamintea din mesajul anterior, extinsa de data asta : daca aveti lucruri bune calitativ, dar care nu va mai trebuie dintr-un motiv sau altul, de la reviste despre mamici si pitici la...cuptor cu microunde, de la jucarii la...rafturi suspendate, sau orice altceva; inainte de a le gasi un alt stapan intrebati-ma si pe mine, poate se potriveste ceva cu nevoile mele. Ofer in schimb "invitatii la joaca", adica posibilitatea de a folosi serviciile centrului gratuit un anumit timp...
Si Gabriela, da, ma intereseaza ofertele de care zici, trimite te rog pe mail tot ce crezi.

In rest, sanatate la puiuti si


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Doua fetite-surori au nevoie de noi!

Catia si Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002
Rares a facut vaccinul antirubeolic la 7 luni si va face la 1 an si jumatate ROR.
Daca Vladimir a facut vaccinul la 1 an,cum se facea pe vremuri(cum a facut si Mihnea) ,va face rapel la 7 ani.Dar daca vrei sa-i faci ROR ,vorbeste cu medicul si poate iti poti procura la pret de depozit.
Si eu am avut intentia sa-i fac lui Rares vaccinul impotriva varicelei,dar nu am reusit.Poate mai are ceva anticorpi de la mine si nu va face varsat de vint...visez si eu...




Na, chiar ca m-am incurcat...Vlad a facut la 1 an ROR-ul...atat...rapelul cand il face, tot la 7 ani? Tre sa intreb doctora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

buna fetelor!
si Fabian al meu de 3 ani si 7 luni a facut oreion si sunt consemnata la domiciliu.prima saptamana a trecut mai avem una.noroc ca am mai iesit pana pe la piata sau am mai fost cu el pana la doctor si ieri am iesit putin pana la mama (ca a fost ziua ei)ca in rest am stat numai in casa.pana la urma cred ca o iau razna de tot.faci o zi curatenie,2 ,3 dar cat ........cand "am intrat in carantina" era frig si urat iar5 acum........cand ma uitam duminica pe geam si vedeam in parc o multime de parinti cu copii imi venea sa trag un bocet.parca ma sufoc.dar trece el si saptamana asta ....nu mai stau in casa si nu mai fac curatenie [:-))) o buna bucata de vreme.
noroc ca Fab este bine si a facut o forma usoara de oreion.a facut febra mare numai prima seara 39\9ca apoi urmatoarele zile maxima a fost de un 38\2.si nici nu s-a umflat f tare,a putut sa manance nu s-a plans ca il doare.
in rest .pe parcurs am sa fiu si eu f bine documentata despre ce mai vorbiti voi.
cred ca am sa va stresez destul de des ,ca sa fac sa mai treaca putin timpul.
va pup

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

tot io, da`mi sta pe limba: adi, contra cost, la comanda, nu faci? vorbsc foarte serios, ma ai de clienta...
danna, bafta muuulta1 fac curat de paste si te anunt ce am de dat...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

tot eu sunt.
fetelor poate ma luminati si pe mine cum sa -mi fac album foto.cum sa-mi bag si eu poze.
nu am nimerit.
pupici


Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput