Clubul nurorilor (23)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

fetelor, a inceput wk-ul deja??
oau oau Sun la LAS VEGAS???? te invidiez!!!!!!
eu visez sa ajung candva in Brazilia in Rio de Janeiro sau pe o insula la ocean!!!! Dream on!!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

he he, Lavi, chiar aseara mi-a zis iubi ca daca nu hotaram ca luna de miere sa o petrecem lenevind (vorba vine ) la soare pe o plaja (in ideea ca nu vrem sa mergem sa vizitam), ar fi vrut sa mergem la carnavalul de la Rio... subscriu si eu la "dream on" ca bani de asa ceva ... din parti...

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:




Am trecut sa va salut,tocmai am ajuns acasa ca am fost un pic prin magazine si m-am plimbat prin oras,dar nu am gasit ceva sa-mi placa(am vrut o jaketa de primavara ).

SunSmile lentile de contact mov cu picatele albastre????
Ce bine de tine ca ai posibilitatea sa faci asemenea excursii,Las
Vegas, uauuuuu .

Impreuna, mi-a placut mult bancul, trebuie sa il zic la sotu cand vine acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Da Fla, mergem acolo. Avem o conferinta si am hotarat sa stam mai mult. Ca noi am tot fost in state, dar nu acolo. Plecarea va fi in iunie. Si o sa va mai pove eu.
Brazilia...America Latina...da! Multa lume ma balacareste ca laud atat locurile acelea, dar sunt superbe. De acord ca oamenii traiesc in niste conditii mult mai proaste decat noi, dar capitalele sunt superbe. Merita sa strangeti banutii si peste un an, doi sau cand puteti sa ajungeti la Rio. Eu va tin pumnii.
Fla..tu crezi ca io am vrut sa fac poze cu fatza aia de vampir??? NUUUU! Dar pt tine o sa incerc...
Fetelor..pe unde sunteti? Nu mai spuneti nimic? A inceput weekendu?

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:


Fetelor,va multumesc mult ca-mi sunteti alaturi,chiar trec printr-o perioada ingrozitoare,azi noapte nu m-am putut odihni...ieri jubilam si eram in al 9-lea cer,acum nu ma pot opri din plans...Am intrebat de dimineata un notar ce putem face si m-a dezamagit raspunsul sau NU PUTEM VINDE FARA SEMNATURA SOACRA-MI,i-am zis ca o trecem cu aceeasi clauza in contractul urmator...nimic,daca nu vrea,asta e...!
Alinutza,am sa-ti trimit PM cu amanunte,esti o scumpa !
Cel mai mult ma doare ca am dezamagit-o pe Georgi,era asa fericita ca va avea camera ei si nu va mai trebui sa urce 4 etaje...acolo era la parter iar sub balcon o frumoasa gradina cu flori...este superb blocul...offf,ma doare sufletul...
Va pe toate!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Cami, te rog eu sa ma asculti. Fii atenta. Cand arati actul unui notar sau unui avocat, raspunsul va fi acelasi. Nu puteti vinde fara acordul ei!!! Buuun. Mai e insa un aspect...NEPLACUT si consumator de nervi si cativa bani. Voi puteti demonstra ca soacra nu stie ce drepturi si OBLIGATII are, in calitate de uzufructar. Si ca nestiind(nevrand in cazul vostru) nu-si indeplineste atributiile. trebuie sa participe la intretinere, curent, cablu si toate cheltuielile unei locuinte. Uzufructul nu inseamna o clauza "hoteliera pe viata" fara obligatii. Deci...spuneti-i notarului sau avocatului si aceste amanunte si sigur va gasi o cale sa va ajute. Trebuie doar sa aveti un pic de sange rece. Dar ganditi-va la voi si la copilasi. Femeia aceea nu are pic de bun simt si mai grav, va poate imbolnavi(stiti voi mai bine) cu boli luate de pe 'turele" ei.
Succes si fruntea sus. Solutii sunt, va trebuie o armata de rabdare!

quote:
Originally posted by camelia72


Fetelor,va multumesc mult ca-mi sunteti alaturi,chiar trec printr-o perioada ingrozitoare,azi noapte nu m-am putut odihni...ieri jubilam si eram in al 9-lea cer,acum nu ma pot opri din plans...Am intrebat de dimineata un notar ce putem face si m-a dezamagit raspunsul sau NU PUTEM VINDE FARA SEMNATURA SOACRA-MI,i-am zis ca o trecem cu aceeasi clauza in contractul urmator...nimic,daca nu vrea,asta e...!
Alinutza,am sa-ti trimit PM cu amanunte,esti o scumpa !
Cel mai mult ma doare ca am dezamagit-o pe Georgi,era asa fericita ca va avea camera ei si nu va mai trebui sa urce 4 etaje...acolo era la parter iar sub balcon o frumoasa gradina cu flori...este superb blocul...offf,ma doare sufletul...
Va pe toate!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE





Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cami, imi pare tare rau ca treci prin asta. Insa eu cred ca o solutie tot se poate gasi, mai ales ca, asa cum zice Sun, exista si obligatii, nu numai drepturi pe care le implica o astfel de clauza. Cumnata mea a zis ca daca nu vede exact ce scrie in clauza nu-mi poate da un sfat. Te rog sa-mi trimiti PM cat de repede poti, ca eu intr-un sfert de ora plec de la servici si pana seara nu mai pot intra pe forum.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by camelia72
Am intrebat de dimineata un notar ce putem face si m-a dezamagit raspunsul sau NU PUTEM VINDE FARA SEMNATURA SOACRA-MI,i-am zis ca o trecem cu aceeasi clauza in contractul urmator...nimic,daca nu vrea,asta e...!



Din pacate, asa este... doar sa o convingeti k ar avea aceleasi drepturi unde v-ati muta. Nu mai plange, te rog ! Poate se vor rezolva lucrurile.

Bunicuto, saru'mana !

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cami, receptionat si trimis mai departe! Cum am ceva vesti iti spun!

Fetelor, week-end placut va doresc la toate!

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Cami, scumpa, imi pare tare rau ca treci prinr-o perioada asa de grea, dar, vorba fetelor, trebuie sa existe o modalitate de a putea scapa de scorpie. Ea are si obligatii in casa aia, nu numai drepturi. Cred ca daca demonstrati ca nu-si indeplineste obligatiile contractuale, clauza de uzufruct poate fi ridicata, nu se poate sa nu existe o solutie favorabila pentru voi. Dar, nici macar sotul tau, adica fiul ei, nu o poate indupleca pe jigodie? Of, doamne, de ce trebuie sa sufere cei doi ingerasi din cauza unei persoane egoiste si rea?
Hai, Cami, fruntea sus, trebuie sa se rezolve problema voastra.

Sun, ma bucur pentru tine, tine-o tot asa! Si, vrem sa te vedem cu lentilele alea smechere!

Lavi, daca nu am visa, nu am trai, nu? si sa dea DD ca visele sa devina realitate


va pup



Mergi la inceput