Clubul nurorilor (23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Alinutza,ti-am trimis PM...!
Sun,este diabolica femeia asta,nu are pic de suflet,ne tot ameninta ca daca vrea ea ne poate da afara din casa...e nebuna,sotul meu e proprietar,ea i-a facut vanzare-cumparare acum 10 ani,are doar o clauza de uzufruct pe perioada vietii ei,abia dupa ce moare ea sotul va fi grevat de acea clauza!
Ea habar nu are ce este uzufruct(sau se preface ca nu stie),zice ca nu plateste pt. ca noi suntem obligati sa o intretinem...
Multumesc mult pt. incurajari,cred ca este singura solutie sa ne adresam unui avocat,nu am vrut sa se ajunga aici dar nu prea avem de ales...

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by camelia72
femeia asta,nu are pic de suflet,ne tot ameninta ca daca vrea ea ne poate da afara din casa...




Stai linistita in privinta asta, k nu poate !

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

'Neatza fetelor!

Nadia, foarte dragutz ce ai lucrat. Nu stiu daca ai vazut post-ul meu in care iti spuneam de suveica, ca era in capitolul trecut. Cu riscul de a ma repeta, am intrebat ce marca de masina ai, poate te pot ajuta mai mult, desi daca nu vad la fata locului, mai greu.
Va pe toate celelalte (Sun, Fanna, Andreea, Daniela, Roxi si tot restul).

Miresica de 15 iulie





Alynutza, am vazut rapsunsul, dar sorry, nu ti-am spus ce marca de masina am. I fac chiar acum o poza si o pun langa opere; aricum, e o masina micutza, dia alea portabile, electrica, dar e plastic; cum nu am cusut in viata mea, nici macar de mana (ca nu ma pricep, mai cos eu de mana, daca n-am incotro, dar nu-mi iasa prea bine), pe o masina de cusut nu pusesem mana in viata mea inainte, asa ca am cumparat o masina super ieftina, "de proba". Iti spusesem (in celalat capitol) ca ata nu se incurca tot timpul; merge bine un timp, apoi, dintr-o data se incurca; coase, dar pe dos arata de-a dreptul oribil, e o incurcatura de ate acolo... hai ca fug sa fac poza sa o pun, poate te ajuta sa ma ajuti.
Fetelor, va multumesc tuturor ptr. felicitari si cuvintele frumoase; m-ati facut tare fericita (sincer!).
Deseara merg la lucru, dar ma doare ingrozitor gatul, si de obicei, cand mi se umfla gatul, fac febra si zac cate o saptamana, cu sau fara antibiotice... oooooffffffff; aseara am luat o Eritromicina, sper sa-mi treaca pana la 8pm, cand plec la lucru... chiar ieri ma sunase sefa sa ma intrebe daca lucrez deseara sau daca tre' sa stau cu soacra-mea. I-am spus un 'Da' hotarat... si acum gatul ma chinuie de numa'...


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Sun hai nu fi secretoasa si zai sa ne bucuram si noi alaturi de tine:)

Alynutza asa-i cum zice sun, bancul e in post-ul meu anterior:)

Lavi Sara are 1,4 ani, hai ca o sa mai povestesc despre ea, eventual mai pun si cateva poze:)

Flavia (sotie si mamica fericita)




DAAAAAAAAAAAAAAAA, DAAAAAA, DAAAAAAA!!!!! Vrem pozeeeee.


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Sun distractie placuta si asteptam sa te intorci si sa ne spui ca ai castigat o gramada de bani! Anul trecut sotul meu a fost in Las Vegas (bussiness trip, conferinta de la Shoppers Drug Mart) si soacra-mea a zis ca plateste ea sa mergem si noi doua, ca era locul preferat din lume al socrului meu... din pacate, eu nu aveam acte pe vremea aceea, puteam intra in State, dar nu ma putea intoarce in Canada... asa ca nu am putut merge! Sptul meu s-a intors nu grozav de incantat, probabil ca se astepta la mai mult decat ceea ce a gasit acolo, DAR el e picky rau! Stiu ca tie o sa-ti placa mult, si o sa ai mult fun!


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Camelutza, ce rau imi pare. OOOOOffffff, de ce nu puteti toate avea o soacra ca a mea???!!! Ca femeia aia ar renunta la orice si ar face orice sa-i fie sotului meu bine. Si mi se pare ca e normal, e copilul ei; e singurul ei copil! Cate suflete haine sunt pe lume...


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Astept sa vina sotul de la serviciu si sa vedem ce putem face,sa mergem la un avocat sa-i aratam toate actele si chitantele platite de noi,soacra nu a platit nimic...are doar pretentii si mereu nemultumita...!Offf,pe sot il doare sufletul sa-si dea mama in judecata,asa haina cum e,lui ii e mila de ea...are un suflet de milioane si tocmai pe asta a mizat nemernica!Oricum trebuie facut ceva,nu mai suport sa-si bata joc scorpia asta de noi...Gata,toate au o limita,ea a depasit-o...!
Fetelor,va doresc tuturor un weekend placut!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Camelia, spune-ne si noua, te rugam, cum ati rezolvat! Te pupam si hai, iubita! Fruntea sus si mult curaj si putere iti dorim!
de la noi toate, ptr. tine!


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Si soacrele aste care nu va ajuta... ok! Nu v-ajuta, nu v-ajuta! Dar macar sa nu va incurce, sa va lase in pace! Stiu prin ce treceti, ca mama fostului meu prieten era exact la fel ca scarbiile voastre, o femeie de un egoism nemaintalnit, de o rautate infinita, o prefacuta fara pereche. Ce nu le suport!!!
Stiti cum se spune: "Mucho ayuda el que no distorba" (Mult ajuta cine nu deranjeaza).


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuleandra spune:

pupici pentru toate nurorile din lume!din motive obiective, adik munca la serviciu pana-ti da borsul pe nas, abia am putut intra sa va rasfoiesc
draga cami, asculta ce-ti spune un om batran si tarsit: nu exista legi si contracte care sa nu poata fi incalcate, exista doar notari prosti. Keep walking si pe la altii mai versati si mai intreaba! Ti-o spun din experienta!
Si pana atunci, fa-ti si tu o startegie pe termen lung: fa-o sa se simta atat de rau acasa incat sa ceara ea sa se muteEi, sunt sora mai mica a lui machiavelli si ruda cu lucretzia borgia, noo?

va pup c-o tai la un client, ne citim luni! Weekend placut si pentru toate fetele!

Mergi la inceput