Copilasi din 2002 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


vad ca toate vreti un pic de soare din florida cea insorita
daca aveti rabdare sa vizionati v-am facut si noi un soare la care sa va incalziti dar mai de la marea neagra.
Il gasiti www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=77669&Show=Y" target="_blank">aici
Gabica sanatate si sa se faca bine cat mai repede Rebeca.
hihi sinzi sa incep si eu sa scriu intrebarile mariucai?nuuu ca as scrie pana dimineata.la noi acum e perioada in care ne spune noua ce-i spunem noi ei.exemplu de azi.eram in bucatarie si spalam vase.Mariuca pe un ton autoritar imi spune"ti-am dat eu voie sa speli vasele?"
pupici si pe maine

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

David a inceput sa stea la masa sa manace singur...
Cica: Hello carnati!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Bravo David!
Noi azi de la gradi ne-am intors cu un maxi taxi si tot drumul a fost nemultumita ca nu-i place ca e murdar..hihi.De maine voi inchiria un mercedes dar musai sa aiba si sofer
Elena ce-ti mai fac strengarii?
alina si noi vrem Dumbrava minunata!!!Daca fac rost de el pe CD poate ti-l trimit prin posta.Si eu sunt hotarata sa renunt la somnul de amiaza pentru ca in ultimul timp adoarme pe la 4 si abia reusim s-o trezim la 6.30.ea sta linistita in pat si 2 ore dar nu vrea sa doarma.
pupici

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Salutare!
N-am mai trecut de mult pe la voi. Ia sa va zic ce mai facem noi.
Cautam gradinita, am vizitat azi 4 gradinite particulare din zona, Iulia a fost tare incantata de toate, a stat in clasa cu copiii si nu mai voia sa plece, au laudat-o si educatoarele, ca e cuminte, ca e draguta, etc :), a desenat, a cantat, a folosit si toaletele (deh, de proba, sa vada ce conditii sunt ). Continuam cautarile... Macar ea se distreaza si nici nu e obosita, ca are energie in ea cat pt doua ca mine.
Ne pregatim de zor pt gradi, incercam sa o convingem sa adoarma singura, sa manance singura, sa se dezbrace-imbrace. De mancat mananca si singura, dar se ia cu alte alea si cam uita, trebuie sa stea cineva de capul ei. Uneori adoarme singura, dupa povestile de rigoare, doar ca noaptea nu vrea in ruptul capului sa doarma singura in pat, zice ca i-e frica...
Nu-i tace gurita deloc, stie o gramada de poezii si cantecele, corecteaza povestile daca nu le spui bine, coloreaza tot ce-i cade in mana, face instructie cu prietenele ei mai mici, ar sta toata ziua afara.
Inca doarme la pranz cam 2-3 ore, de pe la ora 14, sper sa continue asa. La o gradinita mi-a spus directoarea ca grupa mijlocie nu prea mai doarme la pranz, prefera sa faca altceva.
Anul trecut am avut ceva probleme cu gatul, a facut si otita, a facut o toxiinfectie alimentara de am stat in spital 3 zile , dar vad ca anul asta nici macar n-a racit, slava Domnului!
Am fost cu ea la oftalmolog ca are de ceva vreme un punct rosu pe albul ochiului, la ochiul stang, care nu trece cu nici un fel de picaturi, si ne-a zis ca daca nu trece ar trebui s-o operam cu laser. N-o deranjeaza deloc punctul ala rosu, doar ca o mananca din cand in cand, nue foarte mare, dar e vizibil. Nu stiu ce sa fac, cred ca o sa mai mergem si la alti doctori.
Cam atat pt azi
Pupici,


Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/iulianicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Felicitari DAvid!Noi avem toane la capitolul asta.Crisia, bafta la cautat gradinita si sanatate multa! Cand e vorba de operatie e mai complicat, vedeti ce zic mai multi doctori ca sa luati o hotarare buna.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ne-am luat si noi masinuta...si in seara asta cu orice risc...ca nu mai puteam...am condus-o...am profitat ca Radu si=a uitat carnetul acasa...si am spus ca daca tot suntem ilegali...macar sa fim de tot...
Noroc ca era tarziu si nici un politisc curios pe sosea...hihi...
DE abia astept sa imi iau carnetul aici...ca tare rau e sa stai in dreapta!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Ne-am luat si noi masinuta...si in seara asta cu orice risc...ca nu mai puteam...am condus-o...am profitat ca Radu si=a uitat carnetul acasa...si am spus ca daca tot suntem ilegali...macar sa fim de tot...
Noroc ca era tarziu si nici un politisc curios pe sosea...hihi...
DE abia astept sa imi iau carnetul aici...ca tare rau e sa stai in dreapta!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David
David




hai ca m-ai facut curioasa: de ce sunteti ilegali si cum de ati ajuns tocmai acolo?


Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ah...Cristina...hihi...
Nu suntem ilegal aici...doar ca sotul isi uitase carnetul acasa si probabil daca ne-ar fi oprit cineva ar fi primit amenda, si mie in Ro mi s-a furat carnetul si acum trebuie sa dau din nou examenul aici...
Asa ca eram ilegal ca am condus fara carnet...si fara sa am dovada ca am avut vreodata...hihi...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Felicitari Sinzi! Vrem poza cu masina! SA o stapaniti sanatosi!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia, desenele lui Liviu sunt extraordinare!!! Pline de imaginatie...
DAvid habar nu are cum e sa desenezi mai mult de o linie....
Bravo...felicitari...Sunt f impresionata!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput