Copilasi din 2002 (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna fetelor,
trec si eu rapid pe aici sa va salut si sa urez LMA si sanatate la toti sarbatoriti din perioada asta.
Julian se lupta cu raceala lui... dupa nas infundat, tusa seaca si ferba a trecut doar la nas infundat 4 zile, acuma vad ca iara sa trezit cu tusa . Sper sa se faca bine curand ca tare rau e cu el asa marait si sacait prin casa.
si cateva poze pt cine doreste: March 26 & 27 2006
Pupici la toti pitici si mamicile lor.



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
Opere de arta



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc Sinzi!Gabbriela imi pare rau ca iar sunteti cu probleme, aveti grija cum scapati mai repede de tusea asta!Eu una sunt deja crizata dupa lunile trecute cand nu mai stiam de mine cu tusea lui LIviu. Deja daca aud un copil ca tuseste mi se urca tensiunea! Sanatate multa multa Julian!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna mamici si pitici voinici!
La noi a venit primavara... in sfarsiiiit! Eram terminati, satui... acum ne ferim puternic de tot ceea ce inseamna micorbi, pentru ca asta e perioada! Atat e de incantat George ca merge in adidasi si haina de primavara... foarte mandru e ca a scapat de ghetele care sunt mai incomode!
Sanzi... bine ca nu te-au prins! Vrem poze si plaja de la tine!
Cristina (Criq), ce mi-au palcut pozele voastre... superbe! Mi-as dori sa vin anul asta la mare sa ne vedem! Dar tac... si anul trecut imi propusesem si nu mi-a iesit!
Lucia, bravo pictorului tau! Noi am facut progrese mari la pictat, ii vad mereu desenele de la camin, deja e foarte ingrijit si, desi lucreaza mai incet (asa zice doamna), face cum trebuie! Tipicar ca tata! Sanatate lui Liviu si sa aveti o primavara usoara!
Gabb, faine pozele voastre, aveti grija de voi si sanatate lui Julian!
Crisia, bine ai revenit si poate nu e nevoie de operatie! Tinem pumnii sa ii fie bine Iuliei!
Criss1902, maine aveti party! sa iti traiasca Ana si sa te bucuri mereu de ea!
Gabi.i, imi pare rau de Rebeca ta, asa sunt ei nazbatiosi, numai cucuie si vanatai! Si e de abia inceputul!
Tina, am tot amanat sa iti zic: imi place semnatura ta... e de memorat si de pus mereu in fata - mie imi e de folos in relatia cu dl. Goe al meu!
va pup pe toate, sanatate multa, noi dormim cu ursuletii deja, ne-am adaptat repede la noua ora, asa ca acum adormim tot la 10 seara, ca sa fim la 7 fresh!
Elena si George


Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Multumesc pt incurajari. Si eu sper sa nu se ajunga la operatie. Vreau sa o duc la un alt oftalmolog, sa aud si alte pareri, stiti cumva unul bun in Bucuresti?
Am ales o gradinita, este aproape de casa (pe langa Vatra Luminoasa) si va merge de luni. E o atmosfera foarte calda acolo, mi-a placut tare mult, si Iuliei la fel, de fapt nu mai voia sa plece de acolo si acum ma tot intreaba cand merge din nou la gradinita :) Sper sa se acomodeze cat mai repede.
Pupici,

Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/iulianicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Hellene, spre rusinea mea am folosit doar citatul, nu am citit nimic din confucius. Stiu doar ce e confucianismul.. Are principii bune de aplicat in viata, pacat ca nu avem asa mult timp sa aflam mai multe, sa alegem ce e mai bun din el.

sanzi_ana, dar cum de ati ajuns acolo?? La un moment dat erati in UK parca, apoi o vreme in Ro, nu? sau ma inseala memoria?

cupilu meu cel mic a facut asera pipi la wc (cu olita n-am avut succes la nici unu')si acasa (la cresa cica face mai des) si era asa mandru!
am fost aseara la Ikea si am vazut un pat supraetajat pt cupii super misto, numai ca parca mi-e teama sa o urc pe Andra sus acolo, desi am zis ca astept sa faca 4 ani, acuma parca tot mi-e teama... Ai vostri se descurca cu asa ceva?
o zi buna!


Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

gabriela, sanatate lui Julian!! Vreau sa te intreb :Julian nu se tunde ca nu vrea sub nici o forma sau vrea sa poarte parul lung? Ca si Andrei e pletos dar spune tuturor ca vrea sa aiba parul lung.



Anina- vezi ca pe noi ne-ai uitat-Andrei 22 noiembrie 2002.


cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

buna fetelor!
am vazut ca mai suntem pe listuta.multumim!
noi am lipsit cam mult,dar acum revenim cu forte noi si nu mai scapati .
nu prea am avut timp sa citesc ce mai fac minunile voastre dar pe parcurs voi recupera.
despre Fabian pot sa va zic ca merge din septembrie 2005 la gradinita si s-a obisnuit si se vad foarte multe schimbari,a devenit mai indraznet iar de perlele care le poate scoate din gurita aia a lui nu va mai spun.imi pune tot felul de intrebari la care ma blocheaza si nu prea stiu ce sa-i raspund.
acum stam de aproape 2 saptamani in casa pt ca a facut oreion,dar a facut o forma usoara si e bine.
va pup
multa sanatate

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

LA MULTI ANI ANA! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de o viata fericita si senina!Criss1902 sa iti traiasca minunea si sa va umple viata cu lumina!Elena si noi ne-am bucurat doua zile de primavara, am iesit afara imbracati subtire si ne-am jucat mult, dar acum e vant puternic si iar stam in casa. Ma bucur ca si George face progrese cu desenul si e laudat la gradinita.Crisia din pacate nu cunosc nici un oftalmolog, nu am avut nevoie. Dar poate gasiti voi, va interesati pe aici pe forum si aflati, nu se poate sa nu stie cineva.Tinatache felicitari pentru facutul la wc. Cat are cel mic? Mi-aduc aminte ce fericita am fost eu cand Liviu nu a mai facut in pampers, imi venea sa spun tuturor celor de pe strada ca al meu copil a scapat de pampersi. La fel m-am bucurat si cand a inceput sa faca singur la wc.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tinatache...da, am fost in in uk si in ro, si acum am casigat la loteria vizelor...si uite-ne...

Cu patul etajat eu cred ca nu trebuie sa te grabesti...David chiar in noaptea asta a cazut din patul lui (care e ff jos) si saracul era asa nedumerit din somn...Poate doar daca cumperi o aparatoare care se monteaza la paturi sa previna o cazatura...
DAvid doarme si foarte agitat si se invarte mereu...

Va pupam ca fugim in parc...
Aseara la locul de joaca era un baietel care vb in spaniola, iar David il imita...haha...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

al meu pitic are 2,3 ani. Sincera sa fiu am lasat treaba asta pe cei de la cresa. Am avut o experienta atat de buna cu Andra, la care din motive de lipse de timp si de chef si altele (era si bb2 mic de tot) am inceput la 2 ani si 4 luni si la 2 ani si 5 luni am aruncat toti pampersii, nu a facut nici macar 1 data in pat, s-a scapat cateva picaturi de 2 ori pana si-a dat seama ca nu mai are pampersul si gata, incat am hotarat sa nu ne grabim nici la Patrick. Ma rog sa fie la fel de bine, desi Andra cred ca imi seamana mie, nu merge cu orele la wc (cand suntem in oras f rar se intampla sa caut o buda) iar noaptea daca ii vine se trezeste se duce singura si apoi se culca la loc. Numai cu spalatul pe maini mai imi bat gura de pomana

Olita cred ca am sa o arunc ca imi ocupa locu de pomana, eventual e pe post de palarie (daca n-a fost folosita niciodata e nou-noutza).

sinzi_ana, patul de sus ar fi pt Andra care are 4 ani, Patrick ar sta jos la parter. Mie pt ea mi-e teama...
Apai ce sa zic, bafta! Si sa ne povestesti ca eu am o parere f proasta despre USA, poate se mai imbunatateste :). Tu ce meserie ai? Speri sa gasesti ceva pe dom. tau?

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput