Copilasi din 2002 (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

va salutam si noi...
Azi e o zi tare calduroasa...am fost un pic la piscina...ne cam plictisim...hihi...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Nina, ma facusi curioasa, asa ca mi-am bagat si eu putin nasul pe aici.... vad ca sunt si pe lista.... nici nu mai stiam, probabil ca odata de muuuult am mai intrat pe la voi. Si cum vad ca mai e si Elena, pe Tina si Alina le cunosc, poate asa din cand in cand o mai intru.... sper.
Asa, deci am un baiat David nascut pe 15 august, care e taaaare rau si neastamaparat, fffff incapatanat, dar tare dulce...... protector cu surioarele, si care rupe toate florile de prin curte si de pe unde gaseste pentru mamica lui.
Acum intr- un final a adormit, dupa ce s-a mai ridicat de cel putin 5 ori din pat ca-i trebuie pipi (facu-se inaite de a se baga in pat), ba ii e sete, ba nu ne-a pupat deajuns ..... si sora-sa ca sa nu se lase mai prejos si fiindca nu se poate da jos din pat, de fiecare data cand el iese din camera incepe sa strige dada = David .
E foarte mofturos la mancare, are putine mancaruri care-i plac dar nici alea nu e sigur ca le manaca cand i le fac, inca ii dau in gura, mai les de cand cu Daria, vrea si el.Cristina, al meu nu gusta ceva ce nu cunoaste sau i se pare lui mai ciudat nici in ruptul capului. Tata-su il tot ameninta ca sta la masa pana manaca tot dar degeaba.
Din oct merge la cresa doua zile si jumatate, ii place si-a facut un prieten acolo, luni cand el nu e ramane cam greu....dar totul dureaza doar 5 min.
, si noapte buna!!


Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Mira sa-ti traiasca copilasii!Wow ce frumos o fi!
Tina la noi din pacate multi dr prescriu calciu fara analize in prealabil.eu sunt total impotriva.si nu numai, si cu antibioticele la fel..imediat antibiotic.in italia ma rugam de infirmiere sa-mi de-a un supozitor cu paracetamol ca deh asa eram invatata.Sau am avut o criza urata de stomac si am cerut o pastila.Mi s-a dat un ceai de musetel si atat.L-am baut ce era sa fac dar mi-a si trecut
Nina, Mariuca ar sta numai la gradinita daca s-ar putea,dar eu prefer in continuare programul scurt pentru ea.Ii place foarte mult si ma bucur ca are un vocabular de english destul de bogat.o faza simpatica am patit ieri.eram in taxi ne intorceam de la mc unde a fost pictata.taximetristul o intreaba ce esti tu iepuras??la care ea Nuuu, nu sunt rabbit.Ne intreaba toata ziua cum se spune in engleza la..cutare lucru..uneori nu stiu si fug la dictionar alteori rade de mine si imi spune chiar ea..hihi ne testeaza.
Elena parca tu m-ai intrebat daca mai plange dupa David ..hihi.Vorbeste mereu cu el,ne uimeste..este prietenul ei si daca s-ar putea numai al ei.
pupici la nazdravani!
Alina dupa Paste voi avea dumbrava minunata

pentru cei care sarbatoresc duminica!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

stai mai ca acuma mi-a picat fisa: Alina, am eu Dumbrava minunata!!! revin ca acuma am un pic de treaba.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

pai e frumos tina?

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

nu-i fromos, cum sa fie:))
Cu antibioticele, si Andra a primit de 2 ori dar culmea, de fiecare data cand dr. nostru nu era la cabinet si ii tineau altii locul. O data nu cred ca era nevoie, dar a doua oara avea puroi pe amigdale si nu stiu daca exista alt leac. Patrick inca nu a avut nevoie, nici nu ma asteptam la intrarea in cresa sa scape... ptiu, ptiu sa nu-l deochi.
La noi de maine e liber, avem Pastele, asa ca daca e cineva catolic pe aici: Sarbatori fericite si numai lumina si bucurie in casa! cica maine si poimaine va fi frumos, poate reusim sa mergem la plimbarica.
Numai bine!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Ce sa zic, mai Tina, eu cred ca nu te poti baza numai pe damblalele corpului uman... Asa ca, pentru ca erau semne vizibile, Stefan a facut analizele pe la 2 ani fara cateva luni si Fe si Ca erau la limita inferioara, copilul palid... Acum noi am facut cateva cure de Ca, avizate de medic. Si cred ca un control din cand in cand nu strica, stres nu-i c nu se teme, poate doar niste bani, dar ne descurcam noi.
Altfel, Stefan este bine, rezista eroic asalturilor virusilor de la gradi (iar o tura de copii bolnavi). Si e jucaus, nu prea are pofta de mancare, dar asa-i soiul!
Sanatate si soare! Noi nu avem de ceva timp...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicoleta haideti la mare ca la noi a iesit soarele!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Venim la mare! Dar mai la vara... Stefan adora apa, ca si tati al lui. Eu nu stiu nici sa inot, nici caldura mare nu-mi prieste...Dar merg pentrru briza. Si pentru pustii mei.
Sa va bucurati de soare si pentru noi. Ca si noi vedem zapada pe munti si pentru voi!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mira paraca ai vorbit de David al meu...o fi ceva cu numele..
Asa face si el la culcare, ca vrea muzica, ca vine sa ne pupe, ca se aude un clacson, ca face pisu, ca ii e sete...
Si cu mancarea la fel...eu nu am rabdare sa il las la masa ca ma tine cu orele asa ca ii dau in gura (de prpeferabil la desene animate) doar cand vine tati acasa mananca amandoi si se mai descurca...

Eu tanjesc dupa gradnita pentru David, in primul rand ma dezobisnuisem sa stau 24 din 24 cu el, si apoi vreau sa mearga la copiii ca isi doreste tare mult...ieri am trecut pe langa o gradi care avea curte si erau multi copii si ne-a batut la cap ca vrea si el la gradinita!!!
L-am dus la ocean ca sa ii treaca si apoi intr-un loc dupa care e fan, un punct de observatie chiar langa aeroport unde avioanele decoleaza si aterizeaza deasupra capului tau...si se aud si comentariile turnului de control si pilotilor in speakere...
Sunt acolo la fani!!!

Nicoleta eu i-am dat calciu o perioada (cred ca un an) cam o data la 2 luni (cand imi aduceam aminte) pt ca nu bea lapte si nici lactate nu prea consuma...si analize nu i-am facut inainte...asa ne-a recomandat pediatra ca nu aveam surse de calciu in alimentatie...si el s-a nascut cu un deficit oricum...
Asta primavara cand i-am facut analizele era perfect asa ca acum bea si lapte si nu ii mai dau nimic!!!

Nina, David cred ca de cand il stiu nu vrea sa ii luam nimic altceva decat trenuri...hihi...e obsedat...
Chiar ne gandeam aseara ca poate isi schimba pasiunea cu avioane...ca noi ne-am cam saturat de trenuri...
Inca nu ne-am gandit ce sa ii luam de Pasti, dar cred ca cel mai bine ar fi sa ne orientam sapt viitoare pt ca la ei pastele e de maine si vor fi reduceri (avantajul nostru!!!)

O sa pun niste poze de la ocean si avioane imediat~~~

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput