Copilasi din 2002 (22)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/album/549435478zuhCJx

pozele

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Mira, bine ai revenit printre noi !
Prima lista cu minunile noastre a fost facuta prin 2003. Mai apoi, in 2004, Gabbriela a relansat aceasta lista in acest frumos format.
Sa stii ca, si eu ii mai dau Cristinei mancarea direct in gura, ca daca astept dupa ea, dureaza mult prea mult masa.
Nu e o mancacioasa, asta e. Dar nu ma mir, are cui semana.
Iar trasul de timp la somnul de noapte il cunoastem, caci la fel face si Cristina, cand nu este obosita.
Atat de mic si totusi, atat de protector cu surioarele lui. Bravo, David, la fel sa faci si cand vei fi mare !
Cristina, uite ca, de azi e in vacanta, Cristinuca mea si ce crezi...face fise de lucru ca la gradi, atat de mult ii place la gradi. Ba, m-a pus sa i-o chem si pe Anastasia, una din prietenele ei de la gradi, acasa. Iar de Paste, bucurie mare, vor veni verisoarele ei dragi, Medi si Patri, la noi. Va avea partenere de joaca. Caci tot timpul incearca sa ne atraga in jocurile muzicale ce le face si la gradi.
Lucia, ma bucur ca Liviu este mai bine ! Sa dea Domnul sa il ajute homeopatele, sa poata mearga si el la gradi, la toamna !
Nicoleta, daca tie ti se pare ca nu arata bine Stefan, mai ales cu lipsa lui de Ca din trecut, eu cred ca tot ar trebui facute niste analize. Si sa profitati cat mai mult de soare.
Tina, asa si eu, ma bucur ca voi avea un weekend prelungit cu Pastele catolic si voi sta mai mult acasa, cu Cristinuca mea.
Nici ea nu a primit antibiotic decat la puroi in gat.
Sinzi, voi, parca ati fi intr-o continua vacanta, acolo !
Te cred ca iti lipseste gradinita si profesional, nu numai din cuza programului non-stop cu David. Pe cand il poti da la gradi, acolo ? Tu, ce vei face ?
Ce fain ca acolo se gasesc pachete gata pregatite pt. copiii diabetici de scoala si chiar de gradi, cred !
Noi a tebuit sa schimbam gradinita din cauza asta si a fricii de responsabilitate artate de directoare si asistenta medicala.
Dar nu-mi pare rau, unde este acum Cristina, sta cu mama mea(a ajuns bunica tuturor copilasilor din grupa si stiu ca este mai bine supravegheata. Directoarea chiar a glumit ca ar trebui sa o angajeze la cat o iubesc micutii.
Va doresc o sarbatoare a Floriilor plina de flori, soare si zambete iar celor care sarbatoresc Pastele, un Paste fericit, alaturi de cei dragi !



Sfintele Pasti sa va aduca lumina in suflet si in casa, sa fiti mai buni si mai gingasi cu cei din jur ! Paste fericit, alaturi de cei dragi !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71728" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nina se pare ca nu vrea sa il lase in pace microbul asta care nici macar nu a iesit la analize. Iar crampe, iar probleme, cica e un microb care nu iese intotdeauna la analize. O sa luam antibiotic. Nu imi mai arde nici de sarbatori nici de nimic daca mai continuam asa.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Of, Lucia, imi pare tare rau ca tine atat ! Dar ce diagnostic i-a pus doctorul ?
Afurisit mai este microbul asta ! Sper sa-i veniti de hac pana de Paste !
Noi ne bucuram acum de o perioada buna a Cristinei si sper sa tina cat mai mult, sa petrecem sarbatorile in liniste si cu multa bucurie !
Va invit la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73624" target="_blank">cap. 23 !
Moderatorii pot sa inchida acest subiect !



Sfintele Pasti sa va aduca lumina in suflet si in casa, sa fiti mai buni si mai gingasi cu cei din jur ! Paste fericit, alaturi de cei dragi !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71728" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput