Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Crismir,multumesc de urare.Sanatate multa lui Robert!Sa se refaca rapid.Tie iti urez multa rabdarica si iti trimit !AM vazut pozele tale si ale lui Robert.Frumos puiutz,iar tu de ziua ta ai avut o garderoba foarte sic si frumoasa!La multi ani si scuze intarzierea!
Impreuna,nu mai am poze noi deocamdata.Pozele vor aparea odata cu bebitza!
Alexa si mami,de ce te-a apucat nostalgia vazand pozele mele?
Gegea sper sa nasc si eu inainte cu 11 zile!Numai am rabdare!
Adinell,daca te ajuta cu ceva,este un medicament naturist care se numeste Galactogyl.Este frantuzesc si am auzit ca este foarte bun.Poti intreba la farmacie.Masarea sanilor,mulgerea cat mai desa cu pompa si atasarea copilului la san cat mai des,poate readuce lactatia.Multe femei care adopteaza copii noi-nascuti pot alapta,pentru ca isi stimuleaza laptele.Eu am scris un curs despre alaptare dupa ce am fost la un curs de alaptare aici in Scotia care mi s-a parut extrem de interesant.SPer sa il gasesti folositor!
De multe ori cand simti ca numai poti,incearca sa iti iei ceva timp pentru tine.Lasa-l pe Andrei sa se joace,iar daca incepe cu maraiala pur si simplu lasa-l pentru cateva minute.Poate fi si un copil alintat.Cand vine tati,da-i sticluta,iesi la aer o jumatete de ora,nu o sa moara nimeni!Si sa stii ca stressul,poate afecta mult laptele!
Osna,frumoasa mamica si frumoasa burtik!te intreb si eu ceva..am aacumulat cateva puncte si-am vrut sa imi fac si eu gloss la nume,mi-a luat punctele dar glossul nu mi l-a pus! Ma poti ajuta?


Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

tina cred ca apare mai tarziu...dar nu sunt sigura ca eu moderez''bucataria'' si acolo cam rar ca unele chestii nu le cunosc nici eu.daca nu apare pina maine o sa vedem ce putem face.

14+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Adinell,aici e cursul de alaptare de care iti ziceam!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70643

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

tinuta, io te "vad" roz. sa fie oare o presimtire?

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Osna,povestea se intampla acum vreo 3 saptamani,daca nu si mai bine!Deci de aparut nu sunt sanse!Io nush unde gasesc alti moderatori sa ma plang!
Aelxa si mami,eu zic ca va fi bleu!Dar sanatos/oasa sa fie!Dar e asa de haios,ca in bagajelul cu care o sa vina tati la spital sa ne ia,am pus 2 perechi de pantalonasi,una crem cu snur roz,si una bleu,2 bluzite,una roz si una alba si tot asa!Restul am luat cat mai multe neutre.Oricum eu n-am pretentii..ma uit si eu asa la lucrusoare roz,dar pot fi si bleu.Tati e si el la fel! SI imi pare rau ca nu eram acum un an juma sa scriu cursul ala de alaptare!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:


Tina daca folosesti Opera s-ar putea ca din cauza asta sa nu vezi glossul, foloseste explorer.....



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Tina,
esti asa de draguta, iti multumesc mult!
fete, multumesc ca mia-ti impartasit experientele voastre cu bb in privinta dintilor. Acuma, pentru moment s-a mai linistit Andrei, insa noaptea e tare agitat... Macar ma consolez cu idee ca de la atata stres o sa mai slabesc!!!
Ma, si la noi(Deva), a venit in sfarsit primavara mult asteptata... Sper sa ramana odata, ca a mai avut tendinte de "ivire", dar s-a razgandit!
Va pup fetelor, suntetei minunate!!!


adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Acuam intru Tina pe ce mi-ai trimis tu! Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

...Si netul asta abia merge, exact ca ceaiul de il beau eu!!!

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Tina, doar doua cuvinte:
SUPEEEEEEEEEEEER ARTICOL!!!!

adriana

Mergi la inceput