Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:



Tina, si eu spun ca Mihaela. Eu nici de pe Mozilla nu-ti vad nickul colorat, dar de pe Explorer da. De fapt,
nu-l vad la nimeni colorat de pe Mozilla, dar cum intru de pe Explorer, vad o invazie de nickuri colorate...
Rabdare cat mai multa acum la final de drum si sa te ajute Dumnezeu sa ai un bebe sanatos!

Am iesit la plimbare si soarele s-a ascuns. E asa nasol acum ca nu prea stiu cum sa o imbrac pe Daria ca sa nu avem surprize, Doamne fereste!

tuturor!

Geani si Daria(03/04/05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Mihaela si Gegea,aveti dreptate.EU foloseam Opera si de aceea nu vedeam.Multumesc.
Adinell,ma bucur ca iti place si sper sa il gasesti si folositor de asemenea.

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

fetelor ati plecat cu copii la plimbare??
eu am terminat salata de beuf si am reusit sa fac putina curatenie.ies si eu sa iau o gura de aer ca este foarte frumos afara.

14+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

flavia,de saptamana asta iar sunt medicii in greva...au fost si saptamana trecuta pana vineri,in we au zis ca muncesc iar de luni daca nu se schimba ceva intra iar!si nu s-aschimbat,in primul rand cer mai putzine ore de munca+marirea salarilor!eu credeam ca au salarii foarte mari dar l-am prins pe unul care declara ca el ca medic ia 1600euroi!
am citit pe teletext ca numai urgentele opereaza in rest ce mai poate astepta...sa astepte!asa ca nu-mi doresc in zilele astea sa nasc si sa ajung pe la spital,lumea e stresata si nervozata..greselile se fac mult mai usor!
alina,multam de incurajare...abia astept sa iasa bobocica!
bai,fetele,noi ne-am razgandit cu numele..nu mai vrem Anastasia....nu stim ce vrem,nu reusim sa gasim ceva sa ne placa!
la noi a iesit soarele si e tareee cald,pasarele ciripesc ,miros de primvara se intrevede ....mai tre sa se topeasca si muntii de zapada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!
Sa stii ca Mariuca mea a fost maraita vreo luna cu intreruperi, asa, de cateva zile pana i s-a vazut coltul de la dintisor. Dar nasol de tot vreo trei - patru zile.
A plecat mama si mi-am reluat toate atributiunile. Am fost azi afara cu asta mica cu bicla cu maner si m-a cam rupt...sus-jos...sus-jos...
Ma refeream la listuta de messenger.
Pup.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:



Corina, las ca-ti facem noi galerie serioasa, iti tinem pumnii si se va termina si greva aia pana nasti tu... bebitza din burtica sa stea la caldurica cat mai trebuie.

Poate vreti sa mai ascultati niste farse fainute, daca nu le stiti deja
http://www.link.ro/farse/FARSA_BABA.mp3
http://www.link.ro/farse/FARSA_GOALA_IN_CASA.mp3
http://www.link.ro/farse/FARSA_PROPUNERE_INDECENTA.mp3
http://www.link.ro/farse/FARSA_SEX_ORAL.mp3
http://www.link.ro/farse/FARSA_SCOALA_SENATOR_2.mp3



Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Am virusi, sper sa nu va molipsesc:) Cred ca am racit, dar nu-mi dau seama cand si cum, dar ma simt tare aiurea, cred ca imi fac un ceai cald si trec pa nani.

Anculina te am in lista de mess, da nu ne-am nimerit pana acum on-line :)

Geani mersi de farse, tre sa le download ca nu le am, sotul meu in special e mare amator.

Corina sper sa treaca greva. Prima data am crezut ca glumesti, da vad ca e serioasa treaba, sper sa se termine greva si sa nasti linistita Ce zice Syb de surioara, o asteapta, nu e geloasa?

Tina asa-s de curioasa ce va fi bebe, fetita sau baietel:)

Fetelor, ma gandeam si eu azi ca de cand s-a nascut Sara n-am mai iesit niciunde doar eu cu sptul (adica iesire din aia de 2-3 zile cel putin). Ultima data am fost la Vatra Dornei cand eram insarcinata in luna 8, de atunci doar vise...
Si mi-e tare dor, tot cu asta il bat la cap. Luna viitoare avem cam toate wk planificate, nu cred ca avem vre-o sansa, dar sper ca in luna mai sa fie ceva.
Voi iesiti des? nu simtiti nevoia?

Va , dc nu mai intru, sa aveti o seara faina.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Hai sa va pove ce mi s-a intamplat azi:
Ne hotaram toata casa(eu, Andreiutul,sora mea, sotul)sa iesim la plimbare si totodata sa facem mici cumparaturi(in final s-au dovedit a fi mari aceste cumparaturi...)
Plecam pe la 5 dupa amiaza de acasa, ne plimbam o jumate ora si sotul se pregateste sa ne paraseasca, urmand a pleca la o sedinta cu seful lui.
No, totul bine si linistit pana aici... Cutreieram noi centru, eu si sora-mea,si Andrei(in port bebe)... facem cumparaturi, si ne intoarcem linistite spre casa... Ajungem in fata usii si sa lesin nu alta: imi uitasem cheile, in casa...
La seful sotului fusesem numai o singura data in viata mea, de Sarbatori anul trecut, cand totul era invaluit in zapada si habar nu aveam unde mai sta...Imi aduceam vag aminte de zona, insa numai atat!
Am intrat in panica... Era simplu daca nu era bebelusul cu noi, ca noi ne descurcam dar la Andrei cand ii vine foame, nu tine cont de context si scoala si mortii din somn.
Am inceput sa mergem inspre zona in care speram eu ca locuieste seful sotului meu, in ideea ca poate poate iese sotia lui la plimbare si ma intalnesc cu ea... Ganduri imi veneau in minte ... dar numai ganduri... La un moment dat incep sa ma rog la Dumnezeu : Doamne, daca Tu nu imi indrepti pasii acolo, eu nu stiu ce-o sa ma fac!!!
Am lasat-o pe sora-mea la un bloc cu Andrei si bagajul(cumparaturile), si am plecat pe la toate blocurile sa intreb.
Incepuse sa se insereze, era deja trecut de 7.30, Andrei era trezit, pe semne ca ii venise foame...
si incep cautarile, primul bloc, al doilea, al treilea, intreb in stanga si-n dreapta, nimic...
In final, dezamagita si suparata ca macar celularul puteam sa mi-l iau de acasa,(dar nu mi l-am luat) ...intru in alt bloc... nici etajul fetelor, nu mai mi-l aduceam aminte...pt. ca niciodata nu m-a interesat.
Si intru si urc, si urc, si ma opresc undeva la etajul trei... nu ma intrebati de ce m-am oprit taman la acest etaj! Si bat... nimic, Si mai bat o data... Se deschide usa si in prag cine credeti ca apare??? SEFUL SOTULUI MEU. Am ramas blocata. Ma asteptam sa apara cu totul altcineva si sa ii pun intrebari ceva de genul daca stie sau cunoaste, etc.
Mai, mare e puterea rugaciunii care vine din inima si e facuta la stramtorare...
Da, eram stresata ca raman pe afara deoarece sotul meu cand merge la sedinta niciodata nu a venit mai devreme de ora 11.30 noaptea. Ce faceam eu cu copilul in fata scarii pana la ora aia???
Si acuma sunt uimita si parca nu imi revin?
Totusi, un lucru e sigur, de cate ori voi iesi pe usa imi voi verifica de zece ori daca am cheile in buzunar!!!

Ps: cand ajung inauntru la mine, incepe Andrei sa urle, o Doamne bine ca suntem acasa si pot sa ii dau papica...


adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Am intrat sa va salut, ca n-am reusit astazi, nu-s ce avea dar la mine nu functiona dc-ul.
In lipsa de voi, am smotruit de nu-mi venea sa cred, cocotzata pe geamuri, cu perdelele in cap la spalat si tot asha...
Citii tot ce atzi scris, dar n-am timp sa mai raspund ca mi-e somn.
Noapte buna copii mici si mari

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

seara buna mamici, burtici!
somnoroaselor, deja durmiti?
adriana, ce intimplare! eu zic ca in fiecare minut o minune se intimpla. si uite ca si pe tine cineva colo sus te iubeste. cred ca s-a gindit la piticot.
flavia, unde ai racit? stai departe ca nu vreau sa se ia :) am glumit, sanatate multa si ai grija de sara!
apropos de ce ziceai cu iesirile. cum din luna 8 de sarcina? cind ai fost de 14 febr la buc, nu ati fost singurei si v-ati distrat ca indragostitii?
de noi se roaga mama sa i-o dam pe alexa macar o noapte sau o zi, da' nu putem sta fara ea nici citeva ore. serios. parca suntem distrusi si incepem sa ne certam. nu am putea pleca fara ea nicaieri.
corina, hai ca pina la eliberarea certificatului de nastere aveti timp sa va ginditi si razginditi in privinta numelui.
da' pe unde umbla cami, andreea, nico, bi, ralucutza, porumbel?

alexa & fam

Mergi la inceput