Mamici casnice (19)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Neatza si poftiti la :)

Anculina pai tu esti pe lista demult, din cate tin minte de la inceput cand am facut-o. Sau tu de care lista zici?
Te simti bine acum dupa operatie, te descurci fara ajutor?

Fetelor haideti ca va trimit cate o raza de soare de la mine, acuma repede pana nu se ascunde in nori:) Abia astept sa ies cu Sara la plimbare

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

tina,prea tarziu te-ai trezit ca uite la noi o dat soarelesi se pare ca daca o tine tot asa in cateva zile numai avem zapada!...asa ca o sa-ti trimit un manuchi de iarba proaspata!
tina,tot pe tine te las prima..dupa o saptamana ma duc si io la nascut!mda,si semnatura ma reprezinta cat se poate de bine...in unele cazuri si cu unele natii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Salutare!Am o intrebare pentru fetela care doresc sa imi raspunda!!!
Sa presupunem ca lui Andrei al meu trebuie sa ii iese dintisorul fiindca e f. agitat si ziua si noaptea... Cand o sa ii iese???(Asa cu aproximatie?)El are sase luni, si cred ca de la dintisor e agitat ca altceva nu pare ca ar avea, papa, e veselut, dar marait..., si e agitat tot timpul, mai agitat decat inainte... La bb vostrii cum s-a intamplat, caci sunt tare curioasa...
Va rog mult sa imi spuneti, sa vad daca mai rezist


adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Adriana la noi dintisorii au iesit tarziu, la 9 luni si a fost agitata cam 2,3 zile, plus ca au iesit tot cate 2 deodata.
Insa mai are perioade (tot asa, 2, 3 zile) cand e agitata si nu stiu ce motiv ar avea. Sa zicem ca au si ei toane, ca noi toti, ca alta explicatie nu imi gasesc...

Incearca sa iesi cu el afara la plimbare cat mai mult, poate ca asta ii face bine si il calmeaza. Cel putin asa e la noi.

Corina n-ai nascut inca?:) Ce face bb, cand zice ca vine?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

osna,sa-ti traiasca si sa creasca burticaaa!
adinell,la noi primul dintisor a iesit destul de repede sau poate asa ni s-a parut noua..pt ca eram in concediu in tara si tota lumea o lua,pupa si plimba asa ca intr-un final cand a ajuns si pe la mine ne-am trezit cu un dintisor!
acu pe bune,cateva zile de plans si mofturele tot au fost,oricum la noi primul de sus a fost mai cu´´probleme´´,acolo am avut cateva noptii nedormite..desi am folosit dentinoxul,ne-a ajutat destul,dar tot am avut stres!
incepurati sa ziceti de silicoane,pai si io as vrea macar vreo 100grame,numai ca mi o fricaaaa si apoi sa nu mai punem la socoteala cat costa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

flavia,inca nu am nascut..mai astept sa se topeasca zapada +sa iasa medicii din greva!.
de ieri a iesit soarele si pe strada noastra si se pare ca in cateva zile se va duce zapada daca o tine tot asa!bineinteles ca muntii de zapada adunati de buldozere cred ca le va mai trebui o luna sa se topeasca,deci vom avea flescaiala la greu,da nu conteaza ca ne luam din dotare cizmele de guma si ne descurcam!
cu nascutul io chiar ca nu stiu cand va fi ca daca m-a bagat si dr in ceatza zicand ca si asa pana la termen nu duc...dupa planurile mele as cam vrea la inceputul lui aprilie!sa mai puna si bebitza cateva grame in plus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

fetelor!

FLAVIA, Robert a facut vaccinul ROR in decembrie,deci nu avea cum sa fie reactie...atunci m-i s-a spus ca s-ar putea face dar nu a facut....insa acum a facut o faza usoara,de 72 ore...i-a si trecut...dar pe mine m-a speriat atre de tot febra,39 vreo 2-3 zile pana a erupt...nu facuse niciodata de cand s-a nascut...el nu a facut nici la vaccine...dar bine ca a trecut...concluzia mea e ca sunt tare proaste vaccinele.... si multumiM de aprecieri

ANGE,da draguta fustita prietenei mele si mie mi-a placut,dar a fost destul de scumpa,si-o luase din Mall,a cam uscat-o de banuti...cheful l-am tinut la un restaurant... si voua si multam'

Vroiam sa va zic ca si eu m-am uitat la telenovela Trup dorit...super actorul,de fapt chiar toti erau draguti...pacat ca s-a terminat

Va fug la gandacel...o zi buna va doresc!



Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Slaba miscare pe aici:)

Corina sa nu zici ca sunt medicii in greva...
Sper sa scapati cat mai repede de zapada, altfel poti spune ca ai nascut iarna:)

Mirela bine ca a trecut rubeola si ca a fost forma usoara, nu o fi fost vaccinul bun, dar acum mai mult ca sigur are anticorpi, deci ati scapat de o grija.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna fetelor,e soare si frumos afara aici,sper sa vina primavara.
ma duc sa fac curat ca maine am musafiri(mi-am luat o canapea si vin sa o monteze)

14+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

salut si de la mine
acum am aparut. am fost la plimbare ca e o vreme super frumoasa. ne-am plimbat si am alergat toti porumbeii din centru. si bineneteles in drum spre casa a adormit in masina. ieri si alaltaieri a dormit la prinz cite 4 ore si asta ca am trezit-o noi, ca ea nu avea vreun gind. sa vedem azi...
corina, tina va tinem pumnii
adriana, la noi dintisorii au inceput sa ne supere cu vreo luna juma inainte sa apara. a fost cam nasol, da' bine ca alte reactii nu a mai avut. minca normal, doarme la fel, cu exceptia somnului de noapte. ala este mai galagios, adica se trezeste de f multe ori plingind. sper ca nu te-am speriat prea rau.
apropos, cind se termina eruptia asta? copiii vostri au somnul de noapte fara treziri? ca noi...
andreea, mi-a promis ca de azi isi intra in normal dar vad ca inca nu a aparut.

alexa & fam

Mergi la inceput