Racusori, la apel! (11)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hello..
io-s varza cu nervii. te duci la dr si astia te scot mai bolnav decat esti. sau poate nu?
mi-a dat trimitere sa fac o eco la ficat. ma tot intreba daca am avut hepatita. hmmmm
si partea cea mai proasta...mi-a dat alta trimitere sa fac niste analize pt...diabet! mie mi-a mai sugerat un medic chestia asta dar l-am cam luat in gluma. in fine..le fac si p'astea. toate cu bani of corse. si atunci nu incetez sa ma intreb unde draq se duc asigurarile sociale????
acum..o sa vad pe saptamana viitoare ce si cum. pana atunci imi toc nervii.
geo, repet: nu fac reclama nimanui dar zau k ma surprinde ce imi spui de tutunaru. ti-am zis..io-s pacienta lui..si l-am prins si-n toane bune si-n toane rele insa niciodata nu mi-a vorbit aiurea sau de sus sau mai stiu eu cum. si chiar de curand am trimis pe cineva la el si a fost multumita. daca nu-ti pica bine..schimba-l k nu e singurul medic din bucuresti. ce e cel mai important pt tine e sa nu te mai stresezi si din cauza medicului in perioada asta!
cat despre iosup..da..stiu k asta e stilul lui n-am avut inca de ce sa ma ciocnesc cu m'nealui..dar abia astept
cam astea..
ma duc pana sus la vecina k sunt un car de nervi. as plange. fumez vreo cateva tigari si ma intorc.
va pup.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70092" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Geo ma bucur pt tine mamico ... eu intotdeauna aveam vise in care simteam cum ca as avea un bb in burtica si dadea din picioare .Eu nu-l am inca,dar tu in schimb o vei simtii in curand pe Sofia cerandu-ti atentie
Mona tb sa recunosc ca animalutele astea ale noastre au personalitate,nu gluma al meu face la fel cand vreau sa-l bag sa-l spal in cada sau cand vreau sa-l periu ...e un adevarat show! Cat despre muscat,catelu meu e destept foc si cuminte n-a muscat pe nimeni ... numa' stapana
Mire puiule,chiar si eu am observat ca ne cam potrivim in stari ...dar na, ce sa-i faci ...asa cum ti-am zis si la expo cand mai povesteai/povesteam una alta, iti spuneam ca parca te cunosc de undeva ...ma refeream la mod de gandire,reactii,stari,etc.
Chiar si eu tb sa merg sa-mi fac analizele dar am amanat'o pe saptamana viitoare.
Mire mai bine zi-ne cum au iesit analizele si ce ti-a zis doftoru'...
Azi am primit si pozele de la expo,asa ca ma pun sa le urc pe album si va dau sa le vedeti si voi

Ne revedem putin mai tarziu

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Na Mire ca am scris deodata
Uite un dulce dulce k sa te mai linistesti ...o sa fie bine,o sa vezi

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Aici dragelor.
Primele 3 poze sunt de la editia de anul trecut.Evident aratam mai tanara

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

offfffffffffffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Neata fetele! Iar nu mai am somn! Si vin la computer si ce sa vezi? Nema tigari! Uffffffffffff! Mi le-a fumat sotu pe toate si acu ma catar pe pereti!
Geo, felicitari pentru fetita! Si zi-i sotului ca si fetitele joaca fotbal. Daca sunt mai zalude, asa ca mine! Eu cand eram mica eram coada baietilor! Jucau fotbal?????????// F. bine! Eram in frunte!Se bateau? Dadeam si eu vreo 2 palme!Am fost un baietoi autentic, Noroc cu saraca mama ca mi-a bagat mintile in cap! Mai cu vorba buna, mai cu Sf. Nicolae!
Mire, Menna, Mona ce e cu starea asta de spirit la voi? Apoi va dau eu bataita. Adicatelea chef de cearta, va este rau! Nu aveti voie! Haideti, fruntile sus si tot inainte! De aia nu vine primavara! Ca sunteti voi cu capsa pusa! Sa mi se faca rau si alta nu acu dimineata cand m-am uitat pe geam! E zapada afara! Adica eu ieri eram coconoasa in fustita si acu e zapada???????????? E drept ca ieri cand ieseam de la munca batea un vant de te lua pe sus! Noroc ca sunt ditai ia o pauzarea si n-avea sanse vantu! Hihihi, Va cam da-ti voi seama pe unde era fustita mea! Avea o tendinta suparatoare de a mi se urca in cap! Noroc ca sotu ma astepta cu masina ca nu stiu cum ajungeam acasa!
Mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, am logoree de dimineata! Pai cum sa nu ! Ca toata noaptea am visat numa munte si distractie! Ca pe la 4 plecam la munte! Asa ca eu va doresc un week-end frumos, fara chef de cearta. Sa fiti cuminti si sa aveti grija de voi. O sa-mi fie dor de voi, da duminica vin la prezenta!
Va pup si toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Ma fetelor, e ceva in neregula cu mesajul meu! Eu vrau sa scriu ca sunt ditamai ia o pauzarea si asta scria ia pauza in loc de ia o pauzare! Hi,hi. N-o fi de acord cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Nenea DC, eu vreau sa scriu fomeie breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Buna dimineata!
Vine weekenduuuuuu!
Fetelor, lasati munca, veseliti-va, ca poate va trece starea naspa!
July, mai, ca bine zici...am ramas cand am vazut zapada afara...oooof, ca nu mai vine caldura asta odata!
Da' e de bine pentru tine, inseamna ca o sa ai parte de zapada la munte! Distractie placuta!

Georox, felicitari pentru fetita! Iuhuuuuuu! Acusica o s-o tii in brate pe puiuta ta! Si o sa vezi ce topit o sa fie tati(am mai vazut noi! )

Menna, misto poze...se vede treaba ca te si distrezi la munca!

Mirela...nu te mai supara, mama, tu nu stii ca asta e sistemu'....? Lasa tu sa fii sanatoasa, fa-ti toate investigatiile, pentru linistea ta!

Hai va pe toate si aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Neata
Eu abia ce am ajuns la office ... azi in toane bune
Afara e soare cu dinti, dar important este ca nu e zapada,nu e ploaie si nu e umed pe jos
Mi-am luat fustita si eu azi,mi-am tras cizmulitele cu pomponei si mi-am pus mandra cucherii de soare ca deh ...e soare izbitor de dimineata
Merg sa-mi iau portia de cofeina s'apoi la munca frate ,ca azi e VINEEEERRRRIIIIII

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput