Clubul nurorilor (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

quote:
Originally posted by a.cicel

quote:
Originally posted by lavinai

andreea, ce figura esti!!!!
si mie imi convenea sa se aprobe pt studente!!! cica pana in aprilie se hotareste !!!! dar sunt slabe sanse!!!




Dar tu nu lucrezi? Vei daca se poate sa platesti la asigurari cotizatia, ca sa poti beneficia de banii pt CIC. Din cate stiu eu se poate.
Sora mea e sia ea studenta la zi, dar si lucreaza. Am pus-o sa se uite daca intr-adevar i-a facut carte de munca si are de anul trecut din aprilie. Asa ca poate sa stea linistita ca ea va beneficia de bani pt CIC din septembrie, ca atunci naste.

18+
POZE




nu andreea nu lucrez!! si nici nu cred ca se mai poate plati cotizatia!! oricum nu ma grabesc ca nu vreau sa merg al licenta cu burta mare!!!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Lavinia eu am CD imprimate, cele de la nunta sunt cu poza buchetului de mireasa si cu verighetele. Au iesit super faine. Plus DVD-urile, casetele video, filmul exceptional, coloana sonora si montajul super.

Marina eu de obicei cand sunt racita iau paracetamol si apoi ma bag in pat, ca dupa asta transpir si iasa raceala.

Andreea eu am simtit miscarile bb la 16 saptamani, dar cica de obicei la 1 sarcina se simt pe la 20...

Cherry

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Lavinia eu am CD imprimate, cele de la nunta sunt cu poza buchetului de mireasa si cu verighetele. Au iesit super faine. Plus DVD-urile, casetele video, filmul exceptional, coloana sonora si montajul super.

Marina eu de obicei cand sunt racita iau paracetamol si apoi ma bag in pat, ca dupa asta transpir si iasa raceala.

Andreea eu am simtit miscarile bb la 16 saptamani, dar cica de obicei la 1 sarcina se simt pe la 20...

Cherry

Flavia (sotie si mamica fericita)



flavia, cele de la nunta le am si io al fel imprimate, pe cd, dvd si pe coperti!!
dar is facuet de firma care s-a de filmat, poze , etc.
oare asa separat, cat o costa?? aveti careva idee? ati facut careva??
ma gandesc ca e o idee faina de cadou!!

Lavinia: Sotie alintata.....

Nunta noastra (02.07.2005), nepotzica alexia si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Lavi cred ca la orice atelier foto bine dotat se poate face asta, insa nu stiu sa iti dau preturi, habar n-am cat costa.
Ca si cadou, e o idee super.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Buna ziua si de la mine
am reusit sa intru dar destul de greu pe DC
Cami- esti o draguta- fiul meu nu vrea sa se insoare "asa de repede" spune el -in iunie o sa aiba 28 ani dar mai vrea sa stea-
asa ca nu am sanse sa devin soacra sau bunica prea repede-dar cine stie poate nu va fi chiar asa...parerea prietenei referitoare la casatorie n-am incercat sa o aflu ca este alegerea lor...
o sa va tin la curent
Tuturor fetelor racite- sanatate, multe ceaiuri, miere, propolis tablete sau tinctura +vitamine+Vitamina C fiole -mi-a recomandat-o un medic ca este f f buna pentru raceli (nu lamiia ci Vitamina C fiole)
Flavia imi pare rau ca esti bolnavioara- pentru anemie incearca si remedii din alimentatie:
cu salata de sfecla rosie ,ficat la gratar ,galbenus de ou cred ca si brocolli are fier-si la nevoie preparate cu Fe dar recomandate de medic-se rezolva cu anemia-am avut si eu dupa o operatie si am rezolvat
din cate stiu vestitul spanac nu este chiar atat de bogat in Fe- mai mult au urzicile,
Oricum multa sanatate tuturor si sa speram ca vine odata si primavara
ca parca cu soare si caldura uitam de raceli si ne creste si moralul-care e f important

Pupici tuturor noricilor si soacrelor bune -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

inca o data la nurorici, si mai ales Laviniei, ca eu postam in continuare la capitolul vechi.....

Flavia, ai grija de tine, vorbeste cu medicul sa-ti recomande produse care fac bine la anemie, am avut si eu si a trecut, insa atat tin minte ca mi-a recomandat sa mananc ficat, iar pentru mine n-a fost o problema pentru ca imi place la nebunie ficatul de pui.

cherry, cata dreptate ai... Si eu cand ma gandesc ca am si lucrat toata facultatea si mai eram si la Cluj numai cu bunica si cu frate-meu, deci, pe langa servici si facultate mai avem si-o casa de tinut. Dar lasa ca a venit iubi meu si ma ajuta sa recuperez timpul pierdut in ale distractiei.

Fetelor, cred ca ma prinde astenia de primavara (desi nu prea stiu unde e primavara asta, ca-i tot frig si urat), asa-s de obosita si mi-e tot somn toata ziua, parca-s piscata de musca tzetze...



Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Fetelor, cred ca ma prinde astenia de primavara (desi nu prea stiu unde e primavara asta, ca-i tot frig si urat), asa-s de obosita si mi-e tot somn toata ziua, parca-s piscata de musca tzetze...





Si eu sunt la fel. Am crezut ca numai mie mi se intampla asta si am pus pe seama sarcinii. Dar vad ca e problema generala. Asa ca nu imi mai fac griji Mai am o ora jumate si merg acasa. Si asa o sa dorm....Chiar daca n-am nimic de mancare acasa, nici nu fac nimic azi. Ca sunt prea obosita. S-au inventat pizzeriile si restaurantele care fac livrari la domiciliu, asa ca...

18+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Foarte bine faci, Andreea, rasfatza-te ca meriti. Si eu plec in 2 ore si ar trebui sa merg sa vad de rochitza si nu-mi raspunde nimeni la salon (am sunat pentru ca ultima data cand am mers, desi era in timpul programului, nu era nimeni, si cred ca ma scapeaza maica-mea daca o mai port inca o data degeaba pana acolo).

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Andreea, cred ca e asa de bine sa pleci de la job la ora 15.00. Eu plec in fiecare zi la 18.30. La celalalt job plecam la 16.00, trai neneaca! Dar, lasa ca ma fac eu patroana si sa vezi atunci ce chiul trag

Alynutza, nu mai fii trista, poate or fi in pauza de masa. Uite niste sa-ti treaca

Marina, sanatate maxima!

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by cherry22

Andreea, cred ca e asa de bine sa pleci de la job la ora 15.00. Eu plec in fiecare zi la 18.30. La celalalt job plecam la 16.00, trai neneaca! Dar, lasa ca ma fac eu patroana si sa vezi atunci ce chiul trag





Sunt de acord cu tine ca e bine sa plec acasa la 3 jumate (nu la 3). dar si dimineata....sa vezi cu ce groaza vin la munca la 7 jumate.... De multe ori asa as mai dormi...Dar la 6 jumate cel tarziu sunt in picioare, fac cafeluta pt iubi... Si incep sa ma pregatesc pt munca. Iubi e gata in 5 minute dupa ce se da jos din pat. Ca pana nu isi bea cafeaua nu se da jos din pat. Sta la caldurica. de fapt pana nu i-o duc la nas, nici mcar nu deschide ochisorii. Asa l-am invatat Da' nu-i nimic ca eu tot il iubesc.

18+
POZE

Mergi la inceput