Pestisori... pestisori... (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Scuze pt. greseli.

Ar trebui sa schimbam titlul subiectului...ca nu mai vrem sa fim de zapada....vrem sa fim mai calzi, nu ca nu am fi ....pestisori primavarateci sau pestisori cu ghicitori..ma mai gandesc..nu am inspiratie.....astept sugestii...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by daniela_daneza

Scuze pt. greseli.

Ar trebui sa schimbam titlul subiectului...ca nu mai vrem sa fim de zapada....vrem sa fim mai calzi, nu ca nu am fi ....pestisori primavarateci sau pestisori cu ghicitori..ma mai gandesc..nu am inspiratie.....astept sugestii...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"


Schimb... da' sa va dati voi cu parerea in ce, ca eu sunt in lipsa totala de inspiratie... si am si muuult de lucru... asa ca nu-mi mai bat capu' (nu va suparati pe mine)...
Va citesc, n-am cand sa mai scriu...
Va multumesc pt. complimente si pt. ca ne-ai admirat...
Gata... inchei transmisa telegrafica si



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Buna pestisori,
Ufff ca trecu si zodia noastra si nu am reusit sa felicit toti pestisorii de ziua lor.
Va rog sa ma iertati!
Noi suntem bine crestem si facem scandal.
Anastasia se trezeste la 6 de dimineata si nu numai ca ne trezeste pe noi dar cred ca-i trezeste pe toti din bloc...ca dehhh ea vrea sa se joace si sa vb cu mami si tati ca altfel sa stea in pat singurica e plictisitor.
De 2 zile e chiar agitata ziua si nu prea doarme...doar foarte putin pentru un bebelus de 3 luni si 2 saptamani.
Ma gandesc ca sunt simptome de iesit dintii?
Se poate?
Mamicilor cu copii mai mari ajutati-ma...se poate asa de devreme sa avem dintalai?
Si a inceput sa si saliveze ...tre sa fiu uneori cu cirpa dupa ea ca-i curg balutele peste tot.

Nahhh ca tre sa plec acu.
Va pup si mai intru eu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Buna pestisori si cate un la toata lumea....

Noi nu avem noutati... doar poze noi... Am fost raciti dar a trecut... Pot de cate ori am vrut sa tin s-a intamplat sa gust fara sa imi dau seama din papa lui Mihai... si gata postul... eu care inainte tineam

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

quote:
Noi suntem bine crestem si facem scandal.
Anastasia se trezeste la 6 de dimineata si nu numai ca ne trezeste pe noi dar cred ca-i trezeste pe toti din bloc...ca dehhh ea vrea sa se joace si sa vb cu mami si tati ca altfel sa stea in pat singurica e plictisitor.
De 2 zile e chiar agitata ziua si nu prea doarme...doar foarte putin pentru un bebelus de 3 luni si 2 saptamani.
Ma gandesc ca sunt simptome de iesit dintii?
Se poate?
Mamicilor cu copii mai mari ajutati-ma...se poate asa de devreme sa avem dintalai?
Si a inceput sa si saliveze ...tre sa fiu uneori cu cirpa dupa ea ca-i curg balutele peste tot.




patriciaR,Imi aduc aminte ca si fata mea cea mare ,pe la trei-patru luni,se scula noaptea si plangea!Era si mama la mine si amandoua ne puneam intrebari: daca nu-s dintii ?I-am cumparat chiar o crema de dat pe gingie...A durat asa vreo luna si apoi s-a ...calmat !A redevenit fetita mea linistita !Iar dintii i-au iesit la 9 luni.

Asa ca ai rabdare ,va trece.Dintii ,e drept ,pot apare si la aceasta varsta ,dar e mai rar !

Felis,
Multam ptr ultimele poze.Si sa creasca mare Mihai !Bine ca i-a trecut raceala!Si ale mele sunt mai bine ! Doar mai obosite ,caci dormeau mai prost.La fel si eu sunt franta!

Un we placut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Cred ca de cand cu vremea asta un pic mai insorita stam mai mult pe afara, la soare . Sa profitam.. la Tv ne ameninta ca iar va fi rece..
Noi suntem bine. Desi joi am dat o raita pe la doctor. Cand am luat-o pe Ana de la camin s-a plans ca o doare gatul si cum jumatate dintre colegi lipseau, fiind bolnavi , am zis ca mai bine o vede doctorul. Din fericire nu avea nimic.
Miercuri copii din grupa Anei au avut un moment intr-un spectacol dedicat Zilei mondiale a apei.Nu am reusit sa pun pozele inca, sper cat de curand..
Azi cu colegii de la serviciu am "incins" o petrecere pe cinste.E placut sa fie o astfel de atmosfera..
Felis - se pare ca Mihai se pregateste deja de discoteca
Patricia - imi pare rau dar nu pot sa-ti dau nici un sfat, Anei i-au iesit dintii destul de tarziu

Numai bine tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by patriciaR

Buna pestisori,
Ufff ca trecu si zodia noastra si nu am reusit sa felicit toti pestisorii de ziua lor.
Va rog sa ma iertati!
Noi suntem bine crestem si facem scandal.
Anastasia se trezeste la 6 de dimineata si nu numai ca ne trezeste pe noi dar cred ca-i trezeste pe toti din bloc...ca dehhh ea vrea sa se joace si sa vb cu mami si tati ca altfel sa stea in pat singurica e plictisitor.
De 2 zile e chiar agitata ziua si nu prea doarme...doar foarte putin pentru un bebelus de 3 luni si 2 saptamani.
Ma gandesc ca sunt simptome de iesit dintii?
Se poate?
Mamicilor cu copii mai mari ajutati-ma...se poate asa de devreme sa avem dintalai?
Si a inceput sa si saliveze ...tre sa fiu uneori cu cirpa dupa ea ca-i curg balutele peste tot.

Nahhh ca tre sa plec acu.
Va pup si mai intru eu!



Salisa si puiuta mica Anastasia!

E posibil sa fie de la gingii... pt. ca gingiile ii dor cu muult timp inainte sa iasa ceva la suprafata (cel putin la mandra mea asa se intampla). Elenei i-au iesit dintii fix la 6 luni, dar au suparat-o gingiile de pe la 4 luni. In gasca noastra de bb avem o fetita care avea gngia in dreptul caninilor de pe la 3 luni, insa caninii au iesit dupa un an...
pitica sa treaca si sa nu o chinuie



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Buna dimineata,
Multumesc mamici pentru sfaturi.
Criss, Gabgabriela, Eliana
Se poate sa fie si mofturoasa uneori fara motiv...., doar asa ca e prea obosita sau ca vrea sa fie aproape de mamica ei.
Uneori ma gandesc ca eu din cauza ca nu am alaptat-o decat 1 luna si ceva nu am tinut-o prea mult la pieptul meu cum stau in mod normal bebelusii care sunt tinuti de mamele lor cand ii alapteaza.
Eu ca o mama denaturata ce sunt uneori ii pun sticla cu laptic sprijinita pe ceva...ea mananca si eu fac treaba prin casa... si poate ea saracuta chiar are nevoie mai mare de mamica ei.
Mai ce mama, mai are si fiica-mea.
Va pup si va doresc sa aveti o zi frumoasa !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

[quote]Originally posted by FELIS

Buna pestisori si cate un la toata lumea....





Noi nu avem noutati... doar poze noi... Am fost raciti dar a trecut... Pot de cate ori am vrut sa tin s-a intamplat sa gust fara sa imi dau seama din papa lui Mihai... si gata postul... eu care inainte tineam

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

pentru Mihaita si o pentru mamica lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Salisa... multumim... Pe Mihai l-au durut gingiutele de pe la 4 luni, dar primul dinte i-a iesit la 1 an si 3 zile...Anastasiei

Criss1902 asa cred si eu... ca deja nu mai are stare...

Gabriela... si somn usor...

As vrea sa mai scriu dar sunt la o petrecere si nu ma lasa

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput