Copii nascuti in 1999 ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

grati.ela, felicitari!!


cand va fi fericitul eveniment???

La 34 babuta? glumesti. Eu daca voi mai face abia la 38 pot sa ma gandesc la asta.




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

DPN 22 noiembrie, dar fiind a doua cezariana va fi programata pe 8 noiembrie. Sper sa fie totul bine pentru ca tocmai sunt racita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

8 noiembrie nu e sfantul Gabriel??? V-ati gandit deja la nume????

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Grati.ela ,felicitari si sa fiti amandoi sanatosi .Cred si eu ca Ozana e innebunita sa il vezi pe Vladut ,desi dupa vreo 3 saptamani dupa ce am adus-o pe Ana acasa ne-a intrebat cand putem s-o ducem inapoi ca face prea mult zgomot .
Si eu implinesc tot 34 dar in mai si desi am doi nazdravani ma mai gandesc la inca unul cat mai repede ,la anul cred !Si eu am doua cezariene si niste probleme cardiace ceea ce ingreuneaza situatia dar suntem optimisti !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Buna dimineata !

grati.ela - felicitari !!! Sa ai nastere fara emotii si un copil frumos si sanatos !
Are si Alex o surioara - pe 11 face 11 luni - o iubeste de nu mai poate !! Si-a luat in serios rolul de frate mai mare - ne ajuta la schimbat , se ofera sa-i dea de mancare , se lauda ca el a invatat-o sa spuna "mama" . Ce sa zic - nu ma asteptam sa fie atat de cooperant .

Pentru intarirea imunitatii noi am folosit vitamina C , osciloccocinum (sper ca am nimerit !) iar anul trecut i-am dat cateva luni bune isoprinozin care a facut minuni .
Pe cat posibil am evitat antibioticul pentru ca intre 2- 5 ani am cam abuzat la capitolul asta .
Alex are alergie la algocalmin si nici unul din doctorii pe la care am fost nu si-a dat seama , prin urmare - cand facea copilul febra dadeam tratament clasic - algocalmin + paracetamol . Din cauza asta a facut 4 episoade de convulsii , dar Slava Domnului ! n-a ramas cu sechele .

Cunoasteti cumva in Dr.Taberei unde am putea merge sa facem un sport ? Mi-ar place sa-l dau la inot sau dansuri . Nu ca ar avea el mare energie insa vreau sa-l mobilizez putin si sa-i scot nasul din calculator . Viseaza numai monstri , omoruri , limuzine .
Daca il las afara se intoarce dupa 5 min. ca s-a certat cu unicul tovaras de joaca , sau ca l-a batut respectivul .

In ultima vreme am gasit o metoda care vad ca da roade - daca spune un cuv care contine l si nu-l pronunta, ma fac ca nu inteleg si-i spun ca eu asa cuvant n-am intalnit in dictionar , iar el il repeta corect !!
Stiu ca sunt cam insistenta pe subiectul asta ,insa ma doare . Sa nu va suparati pe mine !

Voi cum le explicati diferenta intre fete si baieti ? Alex asteapta sa-i creasca surioarei ce are si el

O saptamana excelenta si multa sanatate bolnaviorilor !!!

Eu,el(Alex-6ani)Alex si ea(Freya-11.05.2005)Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Va invidiez, pe toate mamicile cu mai multi copilasi si va doresc sanatate si viata lunga!Grati.elaiti va fi mai greu sa stai pe doua forumuri (1999 si 2006) dar tb sa ne mai impartasesti din experientele tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

salutare mamici
nu prea ma am timp si de DC, o sa-mi fie tare dor de voi, am muuuulta treeaba, dar promit ca mai arunc un ochi sa va vad, chiar de n-oi prea scrie.

pusici la copilasi.

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna,fetelor!
Grati.ela,felicitari si un bb sanatos sa aveti!Si eu am tot 34 ani,impliniti in februarie...
Am ajuns la concluzia ca este mai buna o diferenta un pic mai mare intre frati pt. ca cel mare va fi intotdeauna mandru ca va contribui la "realizarile" celui mic si ceva mai usor pt. parinti!
Intre copiii mei sunt 5 ani diferenta iar in Georgi am f. mare incredere cand mai ramane vreo 5-10 min. cu Mihai cat fac eu un dus sau cobor sa duc gunoiul...


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Multumesc mult fetelor pentru urari! Chiar suntem fericiti si speram sa avem un copilas sanatos si macar pe jumatate la fel de reusit ca Ozi a noastra. Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ozi a mea s-a captusit cu negi de la bazin. Cunosc mai multi copilasi cu problema asta care fac inot acolo...problema este de multa vreme. Are degetelele de la mana dreapta pline. Acum orice bubita mi se pare neg. Copilasii vostrii au patit asta?

Mergi la inceput