Copii nascuti in 1999 ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Ocu imi pare rau ca Lia s-a imbolnavit si trebuie sa stea in casa .
Vladut a facut de 2 ori otita ,de la curentul de la gradinita si a plans si s-a vaicarit de ti se rupea sufletul de mila lui ,i-a dat niste picaturi pentru urechi Otocalm si a luat Augmentin ,desi a avut interdictie la iesit afara o saptamana ,dupa trei zile nu mai avea nimic dar am continuat cu antibioticul 5 zile ca sa nu ne intoarca .
Si in ccp tusea suntem veterani ,primii 2 ani de gradinita credeam ca face tuberculoza .Mai incearca si metodele naturiste ,ridiche neagra cu zahar ,ceai de patlagina si muguri de pin ,la noi functioneaza .A,si dr lui Vladut ii dadea pe langa siropul de tuse si cate o lingurita de Claritine seara si ii trecea mai repede .Slava Domnului s-a calit .
Ce sa zic iti urez multa sanatate pentru pitica si asteptam vesti mai bune .
Iusti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Nu m-am gandit sa o tin acasa, ea clinic e OK, vesela, nu o doare nimic doar ca mai are nasul infundat si tuseste, Claritine ne-a rec. si noua, maine o duc la pediatru si o voi tine acasa...Multumesc pt sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Sanatate multa si aveti mare grija la urechiuse cu vremea asta care e asa de inselatoare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by camelia72

Salutare tuturor!
Cristina,bine ai venit!De ce trebuie sa le iei cadouri doamnelor de la scoala?Noi ne-am inscris din noiembrie la o inv. recomandata de mai multe persoane pt. calmul si blandetea cu ccc care se adreseaza copiilor...am mers,am cunoscut-o,i-am zis ca vreau sa-mi inscriu fetita la clasa dansei...a fost f. dragutza!Am mers apoi la directoare unde am completat o cerere de inscriere,urmand ca a doua zi sa duc certificatul de nastere(copia) si vaccinarile de la medicul de familie...asta a fost tot!Nu cred ca avea vreun rost sa le duc vreun cadou,nici nu cred ca este bine sa-i obisnuim asa,inteleg la un 8 martie...acolo...dar asa?Bafta cu inscrierea la scoala,ai o invatatoare preferata?

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE






Nu este o scoala de cartier, ci una aproape de serviciul meu. Din pacate nu am o invatatoare preferata ci o scoala preferata. Spre sa rezolv si invatatoarea. Cel putin asa mi s-a promis.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Multa sanatate la puisori.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

vai, ce vreme mizerabila,

Andrada deja a inceput si cu tusitul, nu mai scapam de raceala asta.
Vai, vai......

sanatate tuturor

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

april, la voi ploua????
ca in Bucuresti e tare frumos, chiar vorbea cu cineva ca nu se pare ca ar ploua pe aici.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

vai, dar e o vreme groaznica. sa nu lasi cainele afara.

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Din pacate s-a stricat vremea si pe la noi asa ca ...
Iar o sa avem un weekend urat ,numai sa nu mai ninga !Ador ninsoarea dar in decembrie ,ianuarie deja la sfarsitul lui martie ma gandesc la concediu ,incepe sa imi miroasa a mare !
April multa sanatate Andradei !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ozi a mea e tare fericita ca va avea o surioara (sau un fratior). Ea mi-a spus ca poate se indura Dumnezeu si-i da o surioara. Este tare emotionata si mi-a spus ca nici in ruptul capului nu pleaca din pat cu mine pentru ca vrea sa fie si ea langa bebelus. Ea crede ca bebele este un fel de papusica draguta care nu zice nici pas! Mi-a mai spus ca pt. a nu strica nimic, eu sa o iubesc in continuare pe ea si la randul ei ea va iubi bebelusul (ca el oricum nu stie din prima care e mama!). Eu sunt tare fericita ca asa babuta cum sunt (in iunie fac 34) voi mai avea un copilas. Sper tot la fetita dar sotul crede ca ar fi in minoritate si drept e un baietel. Cu scoala este bine, atat ca mi-a zis invatatoarea ca Ozi e tare dificila (suparacioasa, autoritara) si fetitele o cam ocolesc. Imi pare rau pt. ca ea e tare comunicativa dar nu-i place sa se faca glume pe seama ei si e f. transanta in problema asta. Se intelege perfect insa cu baietii. Va pup! Gratiela

Mergi la inceput