Copii nascuti in 1999 ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Gratiela fiica ta e un ghem de energie si de dragalasenie ,e scumpa foc ,ma innebunesc dupa remarcile ei pe care le-ai mai spus tu .Stii ca si eu ma tem ca Vladut nu va avea rabdare la scoala ?Fiindca e foarte "acid "si e tot timpul pus pe traznai .
Noi am renuntat momentan la inot dar revenim in forta din mai !Am avut problema cu gatul si chiar acum il doare si urechea si e rosu in gat si maine nu mergem la gradinita.
Cred ca toti copiii o sa duca dorul gradinitei in clasa 1 dar ce sa le faci ,asta este !
Pupici Ozanei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Zana ,felicitari Mirunei !Cred si eu ca ti-a crescut inima ,ai si pentru ce .pentru micuta campioana !
Iusti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna, va rog frumos sa ma primiti si pe mine aici la subiectul asta, chiar daca suntem nascute in 2000 (e adevarat mai la inceput) subiectul de la 2000 nu mi se potriveste deloc



www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

bun venit Cristina
sper sa te simti bine la noi.
am inteles ca mergeti la toamna la scoala.


serbare 8 Martie

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Multumesc april, chiar sapatamana viitoare voi merge sa o inscriu la scoala. Am niste emotii de mi se taie picioarele. Chiar va rog mult daca se poate sa-mi dati si mie niste idei ce sa le iau la aceste doamne: directoare, secretara sefa si secretara.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Salutare tuturor!
Cristina,bine ai venit!De ce trebuie sa le iei cadouri doamnelor de la scoala?Noi ne-am inscris din noiembrie la o inv. recomandata de mai multe persoane pt. calmul si blandetea cu ccc care se adreseaza copiilor...am mers,am cunoscut-o,i-am zis ca vreau sa-mi inscriu fetita la clasa dansei...a fost f. dragutza!Am mers apoi la directoare unde am completat o cerere de inscriere,urmand ca a doua zi sa duc certificatul de nastere(copia) si vaccinarile de la medicul de familie...asta a fost tot!Nu cred ca avea vreun rost sa le duc vreun cadou,nici nu cred ca este bine sa-i obisnuim asa,inteleg la un 8 martie...acolo...dar asa?Bafta cu inscrierea la scoala,ai o invatatoare preferata?

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Multumesc pt incurajari Grati.ela, pentru noi a pus cineva o vorba buna la directoare dar asteptam cu emotii "vizionarea", sper sa fie bine, scoala e destul de departe de casa (noi suntem vecine)dar poate vom gasi pe cineva de incredere sa o aduca sau vre-un afterschool in zona scolii. As vrea sa o duc si eu pe Lia la inot, imi poti da nr. instructorului sau cum sa procedez? Piscina pe care am gasit-o noi e f. scumpa, 1.000 eur pe an (eu si ea- gratis )si e si departe rau de casa (in Baneasa) ar insemna sa vin de la sv (din Baneasa) sa o iau si sa ma intorc... e enorm de mult timp pierdut pe drum...ea a mai fost la Lia Manoliu cu gradinita dar anul asta nu i-au mai dus.
Multumesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Pentru Ozi la inot platesc 1mil pe luna mers zilnic. O duc la bazinul din complexul Lia Manoliu la Narcis Neagu. Sunt multi instructori, unii mai blanzi altii care-i forjeaza mai tare. Narcis e ok pt. fata mea intrucat ea are f. multa energie. Poti merge la administrativ si sa o inscrii la cursurile de initiere (1 mil=10 sedinte).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Buna fetelor !
Ati vazut ca ,in sfarsit vine si la noi primavara ?E o vreme superba afara !Eu am facut o plimbare dimineata cu Ana si ne-a facut bine amandurora .
Cristina T.bun venit ,noi ne-am mai intalnit pe la alte subiecte .Si bafta la inscrierea la scoala .Nu mai fi asa de stresata ca nu e mare lucru .
Si noi tot la Lia Manoliu am fost in toamna /iarna la lectiile de initiere la inot si tot la antrenorul de care spunea Gratiela ,multumim mult ,ca ea ne-a recomandat antrenorul asta.Acum o sa revenim din mai sau chiar mai devreme ,sa vedem .
Ma gandeam si eu la niste lectii de tenis dar nu prea pare incantat .Trebuie sa dam o raita pe la stadion ,sa mai "prospectam" terenul ,poate vrea altceva .

Sa auzim numai de bine ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Sunt necajita, ca un facut, acum cand a venit primavara cu adevarat au inceput si necazurile, Lia a racit, are o tuse umeda, nas infundat tot tacamul, pediatrul ne-a dat antibiotic +nurofen, pic. nas etc si trimitere la ORL, am fost aseara si, surpriza! are otita seroasa bilaterala, adenopatie, luni mergem sa faca audiograma.Am primit si rezultatele hemoleucogramei si are trombocitele peste lim. max...maine mergem iar la pediatru, ORL-ista nu i-a recomandat antibiotic si urmatorul control e luni, destul de tarziu, voi cum ati rezolvat astfel de otite seroase? (tuseste in continuare desi a terminat ceclorul si humexul...aproape). Ce sa mai zic de bazin...

Mergi la inceput