Copii nascuti in 1999 ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Ozi a mea s-a captusit cu negi de la bazin. Cunosc mai multi copilasi cu problema asta care fac inot acolo...problema este de multa vreme. Are degetelele de la mana dreapta pline. Acum orice bubita mi se pare neg. Copilasii vostrii au patit asta?

Ma sperii ca si fiul meu va merge acolo de la 15 aprilie .O sa patim la fel ?Si acum ce faci mergi cu ea sa ii cauterizezi ?Nu stiu alta metoda ,eu am patit cand eram mai mica si doar astfel s-a rezolvat dar nu-mi amintesc daca am facut si un tratament sau nu .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Deocamdata ii aplic pe negi Duofilm (recomandat de o prietena doctorita care are baietii tot la 23 august (si ea a facut inot de performanta acolo si era la fel) si au avut negi in talpa dar au rezolvat problema cu aceasta solutie. Nu apar decat la cei cu imunitate scazuta dar eu o stiu pe Ozi destul de rezistenta la boli...Am tot citit despre virusul acesta HPV si rezulta ca s-a capacit bine cu el. Nu exista tratament si vraja asta cu cauterizarea nu rezolva definitiv problema. Urmaresc sa nu-i apara pe fata ca aici e mai trist. Sotul meu a facut la Brasov inot 12 ani si spunea ca desi colegii lui aveau negi el nu a patit-o niciodata. Sincer, mie nu-mi vine sa o mai duc dar sotul imi spune ca se trec de la sine negii pe masura ce lupta organismul. Ce este straniu ca tot la 23 august lucreaza si lotul olimpic. Sper sa treaca cu Duofilm. Cauterizarea ar veni ca o ultima solutie dupa nitratul de argint.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Am folosit si eu un preparat FR nitroverrol(parca)aveam un sg neg dar l-am rez. mai usor decat cu cristalele de nitrat de ag cred ca mai am acasa dosita sticluta, stiu persoane care au scapat cu suc de rostopasca pus pe neg...e solutia naturista dar la unele persoane a dat rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Grati.ela ,am si eu o prietena care are fetita acolo si tot asa a patit cu ea ,acum e in al treilea an de inot si nu mai are probleme ,si ea tot cu Duofilm dar unii cu nitrat de argint.Fetita ei intr-adevar avea problema cu imunitatea .
Pupici ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dragelor, salutari de la noi. Nu am mai scri demult fiindca am fost ocupata cu ceva ffff important: ne-am cumparat casa! Aproape, adica am semnat pre-contractul si in 2-3 luni speram sa se termine toate procedurile. Suntem si fericti si putin stresati, dar e bine. Casa e din 1967, intr-o stare buna, cu ceva reamenajari cred ca vom reusi s-o face pe placul nostru. O sa avem 4 dormitoare, o gradina mica dar frumoasa, pivinite, pod, etc. Adica de toate. Suntem fericiti cu atat mai mult cu cat am luat decizia foarte greu, cred ca sunt 2 ani de cand tot cautam. Nu-i usor, certitudini nu ai niciodata, pretul caselor continua sa creasca in timpul asta, dar cu chirie nu poti sta toate viata, nu? Asa ca ne-am luat inima-n dinti si am facut-o.

Avem multe de facut, avem ales intre 2 banci (eu ma plimb de la una la alta si incerc sa obtin cea mai buna oferta), procedurile notariale sunt complicate si de durata, dar macar la sfarsit ai certitudinea ca totu-i in perfect ordine cu casuta ta.

Cam asta. Altfel, copiii ni-s amandoi raciti, amandoi au fost bolnavi saptamana asta asa ca am fost nevoiti sa mergem la notar pt semnarea precontractului impreuna cu Andrei, bolnav si sub antitermice...

Multa sanatate tuturor, Gratiela felicitari pt bb2, sa fie intr-un ceas bun si sa vedeti sanatosi si fericiti cand va fi sorocul.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nora, s-o stapaniti sanatosi.


Eu am reusit sa inscriu fata la scoala. Cu picioare taiate de emotie si cu tot sangele in cap am facut-o si pe asta.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

felicitari fetelor:
gratiela pt bb
nora pt casa
cristina pt inscrierea la scoala

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Eu ce sa mai spun?
Bravo voua pentru realizari.

M-ati cam pus pe ganduri cu negii capatati de la bazin, noi am avut ceva probleme cu conjunctivita anul trecut.
Si acum incercam sa depasim virozele,ii dau cateva pastilute de septilin pe baza de extracte din plante.
Multa sanatate tuturor!

zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna,fetele!
Nora,felicitari pt. noua casuta,sa o stapaniti sanatosi iar copiilor sanatate multa!
Grati.ela,si eu am avut cand eram mica doi negi si i-am rezolvat cu suc de rostopasca,am pus de cateva ori pe negi si au disparut...!
Va pe toate si aveti grija la raceli,vremea asta e asa inselatoare ca nu prea stii cum sa te imbraci iar virozele astea parca nu se mai termina...!
La noi bate un vant...azi nu am mai dus-o pe Georgi la gradinita,toti copiii tusesc acolo,ei abia i-a trecut si mi-este teama sa nu se imbolnaveasca din nou si sa o ia si asta micu'!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Nora felicitari !
Si aici a batut vantul azi foarte tare !Deocamdata racela ma pandeste pe mine ,vad ca pe Vladut il ocoleste ,dar la ce noroc avem mare minune sa nu-l pocneasc chiar de Paste !

Noi alergam de vreo saptamana dupa bicicleta ca cea veche e prea mica,am scos-o de la "naftalina"si am constat ca e prea mica si cum vin Floriile si e ziua lui o sa ii luam alta .Dar e foarte greu sa ne hotaram la una .Vrem ceva mai de calitate ,am fost la First Bike si am gasit ceva dar parca asta e prea mare ,sta pe ea dar nu e la fel de stabil ca pe cea veche .El e innebunit o vrea pe cea de la First Bike ,are 15 viteze si radio ,te doare capul !Cine are un sfat ?
Iustina

Mergi la inceput