Copii nascuti in 1999 ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:


Cristina, inseamna ca ma asteapta multa munca cu rolele, si eu care credeam ca scap usor

Mi-as lua si eu o pereche sa invatan deodata, dar mi-e ca ar rade populatia de mine

La bicicleta nici nu vrea sa auda sa dam jos rotitele ajutatoare. E fricoasa foc. Dar o imbrac de "razboi" cu casca, genunchiere si ii dau drumul. Fie ce-o fi.

Cum ai sarbatorit Cristina? Ce cadouri ai proimit de la cei dragi???


Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

April draga, uite invata, ca eu n-am reusit.

Ai grija la franare...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60442" target="_blank">http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60442

eu promit sa nu rad doar sa-mi spui cand ai reusit!

Va doresc o saptamana placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Vladut a invatat foarte repedesa mearga pe role ,oare fiindca stia sa mearga pe cele de gheata ?
Eu merg pe role rand de rand cu el am facut patinaj de performanta mai prin tinereturile mele revolutionare,mi-e mai greu cand suntem singuri din cauza Anei dar ne descurcam .
Vladut nu are casca si acum nu-i mai iau ca merge si fara.La noi cele mai folosite erau si am sa insist si anul asta sa le poarte ,palmarele si genunchierele .
Sfatul meu este sa luati niste role de calitate ,conteaza foarte mult sa ii tina piciorul cum trebuie gheata .Roxa sau Roces ,Roxa ca sunt mai ieftine ,Roces sunt scumpe ca sunt si de gheta si role .Si sosetele sa fie un pic mai grose si mai lungi ca sa nu faca rani .Palmarele sunt foarte importante fiindca copiii pun foarte usor palmele jos si palmutele lor sunt sensibile .
Acum succes si sa imi spuneti ce progrrese ati facut .Eu anul asta ii cumpar sotului meu role si sa te tii !
Iusti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by april


Cristina, inseamna ca ma asteapta multa munca cu rolele, si eu care credeam ca scap usor

Mi-as lua si eu o pereche sa invatan deodata, dar mi-e ca ar rade populatia de mine

La bicicleta nici nu vrea sa auda sa dam jos rotitele ajutatoare. E fricoasa foc. Dar o imbrac de "razboi" cu casca, genunchiere si ii dau drumul. Fie ce-o fi.

Cum ai sarbatorit Cristina? Ce cadouri ai proimit de la cei dragi???


Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln



Au venit cumnatii si am primit un mp3 player de care sunt tare mandra o sa am ce face in parc cat se joaca Oana.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

April,multumesc,am inteles acum cum e cu sigilarea maselutelor...
La noi iar s-a innorat,cred ca va ploua...offf,nu mai vine odata vremea frumoasa sa iesim si noi cu bicicletele pe afara!Iesim o zi-doua iar cand sa se invete fie-mea pe doua roti stam in casa ca ploua...si iar o luam de la capat!
Nu prea avem curajul sa desfintam rotile ajutatoare ca Georgi e cam fricoasa,de fapt si mie mi-este teama de cazaturi,julituri...alea,alea!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Nici la noi nu mai e vremea asa frumoasa si calda ca ieri ,cel putin dimineata mie imi este foarte frig .Si nu ati vazut ce prognozeaza meteorologii ?
Joi avem serbare de Paste ,vine iepurasul .Si sambata si duminica avem musafiri ,multi si mari si mici ca duminica sunt floriile ,serbam numele de Florian al lui Vladut .Asa ca voi avea parte de doua curatenii generale de primavara ,una saptamana asta si alta saptamana viitoare ,mai putin spalataul geamurilor ,in rest identice .Anul trecut dupa Florii am dat si covorul din camerea lui Vladut la spalat ca acolo au stat prietenii lui
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Mamicilor sunt trista ca sarcina s-a oprit din evolutie si dupa mai multe eco s-a dus si ultima nadejde asa ca azi am facut chiuretaj. Fizic a fost ok (am facut anestezie generala) dar psihic tare greu mai ales cand am vazut cele 20 de gravide cum se inghesuiau la chiuretat. Nu judec pe nimeni dar mie mi-a venit greu sa stau alaturi de ele. Ozi mi-a spus ca e bucuroasa totusi ca Dumnezeu a considerat ca nu trebuie sa ne lase un bebelus bolnav si data viitoare sigur va convinge o fetita sanatoasa sa vina in burtica mea. Pupici! Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Gratiela, imi pare taaare rau, of, of...Doamne ajuta sa treci cu bine peste o asa durere . In rest, cuvintele sunt de prisos...

Pupici lui Ozi cea inteleapta.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Gratiela, nu cred ca e vina ta pentru ceea ce ti se intampla.
Trebuie sa ai putere sa treci peste un asa obstacol... e greu si sa intelegi.

Multa sanatate si incredere in Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Of.... ce veste trista. Imi pare rau...

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput