Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

HRISTOS A INVIAT!!!!

Va pupacesc si va doresc bucurie si soare in suflete!!!

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Hristos a inviat!
Lumina si pacea sa se reverse in sufletele noastre!
Va pup fetele, si va doresc toate cele bune.
Am absentat in ultima vreme ca am fost in concediu si cum acasa nu am net nu am mai intrat de mult tare. Vad ca ne-am mai inmultit si mai ales vad ca ati ajuns deja la pag 6. Bun venit fetelor noi si promit ca o sa fiu si eu mai activa de acum.
Au trecut parca prea repede sarbatorile, si acum suntem din nou la treaba. Dar las ca vine si 1 mai!
O saptamana usoara tuturor!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

CE REPEDE TREC SARBATORILE ASTEA FETELOR?
azi din nou la munca, obosita tare dupa petreceri, si fara nici un chef,
si la noi la munca e agitatie mare din cauza Dunarii, facem servicii cu rindul, hirtii cit cuprinde, sedinte...si mult stres...
zicea una din voi ca stie un stomatolog ok...spune-mi te rog unde-l gasesc pe "nenea" care e dispus sa-mi suporte istericalele ca am de extras o masea de minte facuta "varza" si sunt lipsita de curaj si incredere
in rest sanatate si numai bine voua si la bebei(care poseda)
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlenn spune:

Salutare,

Eu sunt cu stomatologul...Sibiescu Andrei...are cabinetul vis-a-vis de blocul cu policlinica cu plata de langa autogara...nr. de tel. 0722498489...Eu sunt foarte multumita de el.

Parerea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

si parerea mea : HULEA FLORENTIU, super stomatolog, la policlinica stomatologica PLANTELOR etaj 1, telefonul este si la informati 931.
mie mi-a invins frica de stomatolog, care a fost cea mai tare din viata mea, practic am ramas fara dinti din cauza fricii. dar acum am o lucrare super iar preturile sint f accesibile.
HRISTOS A INVIAT ! fetele, va urez sanatate si numai de bine.
IULIA
eu pe aici, pe acolo, supravietuim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

buna ,fetele...ete ca reincepem munca...cu spor...dar si un nou fiv...am inceput tratamentul de stimulare luni...sper de data asta sa fie cu noroc...voi ce faceti? cum v-ati distrat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna! Intru si eu: 33 ani, o fetita de 7 ani Ozana ("bucuresteanca de Braila" - asa isi zice); de 5 ani m-am mutat in Bucuresti dar inca mai am nostalgia Brailei. Am copilarit in Hipodrom (langa scoala 23) si mi-am tocit coatele pe bancile Murgociului. Am superamintiri legate de patinoar, de Gradina Mare, de faleza...Sufar dupa linistea si curatenia acestui oras, dupa oamenii la locul lor (in Bucuresti stau in periferia "centrala" Oltenitei-CityMall si am vecini de scara odiosi de-a dreptul care de multe ori mi-au aruncat in fata "au venit moldovenii" - invidiosi si prostanaci). Imi pare rau ca schilodul acela de Ciorbea a distrus un judet cu mare potential; poate ca as fi fost si acum in Braila...noua ne-a fost tare bine timp de 5 ani dupa facultate. In Braila eu am nascut cu Dachin (mai traieste?) si am fost f. multumita numai ca a fost o sarcina fara absolut nici o problema (la 9 luni de sarcina alergam dupa autobuzul 10 pe Buzaului de nu ma mai puteam ridica de pe scaun pana pe Galati). Gata cu nostalgia...pe data viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Buna! Intru si eu: 33 ani, o fetita de 7 ani Ozana ("bucuresteanca de Braila" - asa isi zice); de 5 ani m-am mutat in Bucuresti dar inca mai am nostalgia Brailei. Am copilarit in Hipodrom (langa scoala 23) si mi-am tocit coatele pe bancile Murgociului. Am superamintiri legate de patinoar, de Gradina Mare, de faleza...Sufar dupa linistea si curatenia acestui oras, dupa oamenii la locul lor (in Bucuresti stau in periferia "centrala" Oltenitei-CityMall si am vecini de scara odiosi de-a dreptul care de multe ori mi-au aruncat in fata "au venit moldovenii" - invidiosi si prostanaci). Imi pare rau ca schilodul acela de Ciorbea a distrus un judet cu mare potential; poate ca as fi fost si acum in Braila...noua ne-a fost tare bine timp de 5 ani dupa facultate. In Braila eu am nascut cu Dachin (mai traieste?) si am fost f. multumita numai ca a fost o sarcina fara absolut nici o problema (la 9 luni de sarcina alergam dupa autobuzul 10 pe Buzaului de nu ma mai puteam ridica de pe scaun pana pe Galati). Gata cu nostalgia...pe data viitoare!



Bine ai venit alaturi de noi!!!!!

Se pare ca facem parte din aceeasi generatie insa am terminat la actualul liceu pedagogic, ....ce mai trece timpul...15 ani de la terminarea liceului mi se pare ceva fabulos. Am tot 33 ani si un baiat de 9 ani.
Lucrurile nu prea s-au schimbat in Braila dar am ramas cu acelasi oras curat, verde si linistit. Oamenii parca sunt ca acum 20 ani, lucru care nu e imbucurator, majoritatea migreaza pt un job bun intr-un oras cu posibilitati pentru cariera. Aici...lumea e simpla, poate prefera linistea si timpul liber in detrimentul unei vieti mai pline de realizari materiale si profesionale. Nici nu stii cum e mai bine insa fiecare individ alege ceea ce i se potriveste mai bine. Inteleg pe cei care au plecat de aici , eu devenind din ce in ce un parinte care isi pregateste copilul pentru o viata de alt nivel, iar oportunitatile care le ofera Braila sunt aceleasi ca acum 30 ani daca nu mai rau.
Dr. Dachin e ok...presteaza in continuare atat la maternitate cat si la cabinet.


Pupici fetelor

P.S.: maine vine si la noi iepurasul , dupa 1 luna de asteptare si sarbatori petrecute singuri.

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare! Bun venit fetelor noi. Ma bucur tare mult ca se ingroasa randurile.
Ce mai faceti? Eu am avut inca doua zile libere si abia astazi am aterizat la scarbiciu si tare nasol mai e. Noroc ca mai sunt doua zile de munca si avem iar un weekend prelungit.
Laura,multa bafta, iti tin pumnii, sa fie cu noroc.
Cam atat, deocamdata ca sunt tare obosita.Dupa ce-mi revin un mic promit ca o sa scriu mai mult.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna fetelor! Am o colega care si-a redobandit o casa in Braila si vrea sa o vanda (ea e din Bucuresti). Ca locatie: are iesire dubla la Unirii si Cuza, undeva intre lic. Balcescu si magazinul Dunarea, teren 780m2, casa este veche (4 camere), stil casa boiereasca, poate fi reconditionata avand inca unele elemente de buna calitate si mai are in spate niste maghernite. Ea a cerut 100miiE este mult sau cei de la agentie nu si-au dat deloc silinta? Din punctul meu de vedere numai terenul face atat dar eu nu mai stiu care sunt realitatile. Cam care ar fi un pret cat mai aproape de realitate?

Mergi la inceput