Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna fetele,

uite ca se apropie Pastele.
Inafara de curatenie si cumparaturi a venit si vremea sa ne innoim. Astazi plec dupa iepuras pt baietelul meu.
Din pacate tati nu e acasa si vom petrece Pastele la parinti...numai noi doi.


Va pupacesc


Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

multumesc fetelor care mi-au urat bun venit....\si pe mine ma ingrijoreaza dunarea asta mai ales ca din birou, de unde lucrez vad zilnic acelasi lucru, APA MARE,MARE, MARE...si mai am o teama ca apa sa nu rupa digul de la varsatura ca vom avea cica apa in oras, noi avem o casa in constructie in apropierea centurii de la cazasu si imi e groaza sa ma gindesc ca apa va ajunge pina acolo,,,
de paste nu ne-am pregatit cu nimic pina acum ca am vost prinsi amindoi tare mult cu serviciul,aaa mi-a adus epurasul niste pantofi pina acum...trebuie sa umblam pentru copil...iar in ale bucatariei o las pe mama ca e mai priceputa si are timp mai mult, petrecem pastele cu ei si mergem si la nasi duminica dupa-amiaza...
cam atit
va doresc PASTE FERICIT.....sanatate voua si parintilor vostri
si iepurasul sa ne aduca soare si ape scazute
numai bine nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

sa fim uniti, apa a inceput sa scada la noi(vesti de ultima ora). au reusit ceva cu spartul digurilor.
in rest eu sint bine, dar vreau sa se incalzeasca odata, nu mai rezist cu frigul asta care iti intra pina in oase.
sa ne auzim sanatoase, IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna , fetele
uite ca a iesit soarele...in sfarsit.

Sper sa se retraga Dunarea cat mai curand, imaginea falezei este apocaliptica, Braila a devenit subiect de stiri TV in direct...nu e bine deloc.

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

zimbiti la soare poate nu mai pleaca si avem si noi un paste insorit
in alta ordine de idei, sunt sucarita ca lucram si miine...sotul e liber si miine si marti...azi mergem si noi la cumparaturi...de iepuras...stau destul de rau la capitolul curatenie...n-au reusit sa fac mare lucru, ca ajung seara acasa pe la 6 si nu mai am chef, ieri am aspirat si am spalat perdeaua de la sufragerie, azi cred ca dupa ce venim de la cumparaturi, facem mincare (ca se termina) si mincam ...stam la meci...ca de joaca steaua si nu putem rata
numai bine
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna, fetelor.
Ce mai faceti?Se pare ca vremea se indreapta si o sa avem soare de Paste.
Pentru ca voi fi plecata din localitate de Paste, vreau sa va urez de pe acum, cu ocazia Sarbatorilor Pascale, "Hristos a inviat" si un Paste cu lumina si bucurii.Sa dea Dumnezeu sa vi se implineasca cele mai arzatoare dorinte.
Va pupacesc
Cu drag, Veronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Dragele mele,

Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas, o promisiune la fiecare grija si un raspuns la fiecare intrebare!
Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!!!!!

www.gfxworld.info/felicitari/card216/" target="_blank">http://www.gfxworld.info/felicitari/card216/

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

buna,fetele! scuze de intarziere,dar am muncit zi si noapte la serviciu...ne luptam cu Dunarea...ministrei mediului ii arde de vizite...in noaptea de Inviere lucrez...ce sa va mai spun? voi avea niste sarbatori groaznice...dar macar sa fie cu folos...voi ce faceti de Paste?aud ca va fi vreme frumoasa...
va pup...apropo,ati vazut meciul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlenn spune:

Salutare tuturor,

Si eu sunt din Braila...Ma bucur ca mai sunt pe aici din Braila si ma bucur ca v-am gasit...

Nu prea scriu pe DC, mai mult citesc ce se scrie...sunt informatii utile...

Despre mine...am 29 de ani, casatorita de 9 luni, inca nu am copii dar pe viitor poate poate...

Si daca aveti vreodata probleme cu dintzisorii am sa va recomand eu un dr stomatolog extraordinar din Braila...pentru mine altul ca el nu e in orasul asta (si as mai adauga in tara asta)...Daca l-ati vedea cum se poarta cu copiii...si nu numai...E de nota 10.



Parerea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

Doresc tuturor brailencelor (si nu numai) un Paste Fericit si indeplinirea tuturor viselor!Va pup...

Mergi la inceput