Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

buna,fetele...hai sa mai ingros eu randurile putin...vad ca va intalniti de ceva timp...eu,recunosc,nu prea am scris pe DC,am preferat sa urmaresc din umbra...dar cand e vorba de Braila,nu ma pot abtine...eu sunt Laura si am 38 de ani(inca)...am facut un fiv la Giulesti,nereusit,din pacate,al 2-lea urmeaza dupa Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna fetele si bun venit Laurei!!!

Inca o aspiranta printre noi si un motiv in plus pentru schimb de experienta cu Iulia si Vero.

In rest, ce sa va spun despre mine, totul e rutina pentru o mamica de baiat clasa a 3-a.

Pupici si o zi minunata !!


Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna, Laura si bine ai venit printre noi. Imi pare rau ca nu a reusit fiv.
Si eu incerc de 2 ani sa fac un bebe, dar abia anul acesta am inceput sa fac investigatii.
Iulia, fata, ce-i cu tine, de ce nu mai dai nici un semn?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

BUNA BRAILENCELOR
abia acum v-am descoperit, desi bintui pe forum de ceva ani,\eu sunt nicol am 31 de ani, si o fetita de 5 ani, raluca,care merge la gradinita, stau pe str. tineretului...
daca puneti de vreo intinlire anuntati-ma
numai bine
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna fetele!!!!
bine v-am regasit si...bine ai venit in clubul nostru, Nicol!!!

Capricios weekend, astept cu nerabdare sa se incalzeasa odata iar Dunarea asta e din ce in ce mai infricosatoare. Am pus pozici pe yahoo 360, ID ooanaa2003. Va invit sa le vedeti.

Haideti sa vedem ce ne aduce iepurasul de pasti!!!! sau ce bucurie facem celor dragi. Unde va petreceti pastele?

O "saptamana mare" plina de intelepciune si piosenie.

Pupici



Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

offff, fetele, am lipsit pt ca am avut probleme cu ai mei(tata a facut accident vascular ischemic si mama s-a procopsit si ea cu o hernie) asa ca i-ama vut internati la spitalul judetean. tata pe sectia neuro si mama pe chirurgie. o saptamina am crezut ca mor, ziua, noaptea, tot timpul nu am facut altceva decit spital, acasa, serv, spital....
da a trecut, ii am acasa pe amindoi si pot sa rasuflu macar nu mai fac drumuri. ai mei stau cu noi in bloc si este bine asa ii am sub supraveghere permanenta.
in rest, salutare fetelor noi, am mai dat si peste alte fete la alte subiecte dar vad ca nu isi cauta originile f tare.
cam am probleme cu un ovar, cel inflamat, ma cam supara, il simt nu ma doare, dar tot cred ca are o problema. mai am o luna de trat si dupa aceea iar la doctor.
oare ne ia valul faleza? ca oricum era destul de darapanata in ultimul an, nu stiu ce au astia de gind cu ea.
pumnii strinsi, fetele si sa ne auzim cu bine, IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

AAAA, nu v-am povestit de jegul efectiv din spitalul judetean sectia neuro si de aglomeratia de acolo. 2 in pat, 2 in pat auziti mai, persoane majoritatea virsta a III a, comatici sau paralizati, cu sonde cu probleme, cu......
mai eu cred ca si in congo sau oriunde este mai bine, macar au parte de un pat.
sa va fereasca dumnezeu de asa ceva fetele. este ingrozitor. tata nu ma implora altceva decit"te rog, fa rost de un pat, vreau sa dorm..." am facut spume, am urlat, am dat spaga, nimic, este fara scapare acolo. barbati si femei in aceleasi saloane, parca sint animale, nu mai exista rusine, ii lasa complet goi in vazul celorlalti, este complet inuman ce se petrece. cred ca nici la un azil de ala abandonat de lume , nu este asa. si mirosul, ohhh, de fecale si urina , permanent, offff doamne, cind stateam acolo, innebuneam brusc.
acolo nu te tratezi, nu faci altceva decit sa innebunesti repede.
NEPASAREA NE VA OMORI INTR-O ZI, sa stiti.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by IULIABRAILA

offff, fetele, am lipsit pt ca am avut probleme cu ai mei(tata a facut accident vascular ischemic si mama s-a procopsit si ea cu o hernie) asa ca i-ama vut internati la spitalul judetean. tata pe sectia neuro si mama pe chirurgie. o saptamina am crezut ca mor, ziua, noaptea, tot timpul nu am facut altceva decit spital, acasa, serv, spital....
da a trecut, ii am acasa pe amindoi si pot sa rasuflu macar nu mai fac drumuri. ai mei stau cu noi in bloc si este bine asa ii am sub supraveghere permanenta.
in rest, salutare fetelor noi, am mai dat si peste alte fete la alte subiecte dar vad ca nu isi cauta originile f tare.
cam am probleme cu un ovar, cel inflamat, ma cam supara, il simt nu ma doare, dar tot cred ca are o problema. mai am o luna de trat si dupa aceea iar la doctor.
oare ne ia valul faleza? ca oricum era destul de darapanata in ultimul an, nu stiu ce au astia de gind cu ea.
pumnii strinsi, fetele si sa ne auzim cu bine, IULIA




Buna Iulia,
imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva cu parintii....si numai in spital sa n-ajungi...ca e jale.Eu stiu bine cum e, ai mei sunt f. batrani si bolnavi.Anul trecut a fost un cosmar. Insanatosire grabnica!

Ati inceput pregatirile de pasti?Unde il faceti?Vine si iepurasul sau nu?

Pupici







Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, fetelor!Urata vreme.Si Dunarea asta care tot creste. Mie mi-e groaza ca intr-una din zilele astea am sa raman blocata undeva intre Galati si Braila(apa cred ca mai are vreo 30cm si ajunge pe sosea).
Nicol, bine ai venit printre noi.
Iulia, draga mea imi pare tare rau ca ai avut probleme cu parintii tai, mai ales ca au stat in conditiile alea insalubre. Mi se ridica parul pe spinare cand aud ce conditii sunt in spitalele din Braila.Spitalele astea trebuie inchise ca sunt un adevarat pericol public. Vorba ta, cred ca nici in tarile slab dezvoltate nu sunt asemenea conditii.Multa sanatate parintilor tai.
Sa fiti cuminti si sa va aduca iepurasul ce va doriti!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

mamaaaa, ce v-am mai cautat, pagina 4, rusinica rusinica.
ce facem cu dunarea fetele? vero, ai grija fata, daca vezi ca se ingroasa gluma las-o naibii de naveta.
ce face iepurasul vostru? s-a pregatit?
al meu a fost plecat, da vineeeee......a venittttt
BRAVO, da n-are nimic in cosulet. nu-i nimic, si miine este o zi.
IULIA

Mergi la inceput