Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Buna fetelor! Am o colega care si-a redobandit o casa in Braila si vrea sa o vanda (ea e din Bucuresti). Ca locatie: are iesire dubla la Unirii si Cuza, undeva intre lic. Balcescu si magazinul Dunarea, teren 780m2, casa este veche (4 camere), stil casa boiereasca, poate fi reconditionata avand inca unele elemente de buna calitate si mai are in spate niste maghernite. Ea a cerut 100miiE este mult sau cei de la agentie nu si-au dat deloc silinta? Din punctul meu de vedere numai terenul face atat dar eu nu mai stiu care sunt realitatile. Cam care ar fi un pret cat mai aproape de realitate?



Draga mea,

pentru o casa ca asta greu gasesti intr-un oras sarac un cumparator.Cred ca asta e motivul. Nu cunosc preturile la case dar e bine sa consulte un evaluator inainte, poate pretul e exagerat. Sa ceara si opinia celor din agentie la tranzactii asemanatoare din zona si...apropo sa nu se incurce decat cu agentiile imobiliare mari.

Bafta multa!!!

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Eu nu cred ca este mult, dar gaseste greu cumparaturi ca lumea cu bani din braila a luat modelul bucurestenilor se muta la periferie si cu 100 mii de euro iti faci ditamai viloaia in afara orasului mai ales ca nici terenurile nu sunt chiar scumpe
intradevar locatia e super, terenul e mare dar cind vine vorba de demolat si refacut, multi se feresc, vor nou de la inceput
colega ta trebuie sa astepte destul daca tine la pret, pina se va gasi cineva sa investeasca suma asta si sa mai aiba tot pe atit sa renoveze...
vorbesc din proprie experienta ca eram tentata sa cumpar o casa prin zona "gradina mare" cam in aceleasi conditii dar la un pret mult mai mic cam 1miliard dar mai trebuia sa investesc cam tot atit sa o refac,si cei vechi, vechi ramine...am renuntat si acum construiesc in afara orasului si ma costa mai putin...
numai bine
nicol

PS. si cine spunea ca braila e un oras sarac se inseala uitati-va numai ce masini circula pe soselele noastre sau ce case se construiesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

multumesc mult de urare,Vero! chiar citeam pe forum ca au fost multe reusite luna asta la Giulesti,poate am si eu noroc de data asta... daca nu, ma reorientez spre adoptie,n-am incotro...
laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

ce fac fetele? ati plecat in vacanta? eu sunt de serviciu,inca ma lupt cu Dunarea...va doresc un weekend prelungit extraordinar...
puici,Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

adica...pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlenn spune:

Buna...

Ce fac fetele? Cum a fost minivacanta? Eu invat...vineri intru in sesiune ...mai am vreo 3 masele care o sa ma cam plimbe pe la dentist...si cu sesiunea asta, este exact ce imi "trebuie"...

Si sa nu uit...Recomandati-mi si mie, va rog, un dermatolog bun ca nu mai suport hiperhidroza (transpiratia excesiva) palmelor si talpilor...nu mai stiu ce sa fac ca sa scap de problema...

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, fetele! Da' greu tare v-am mai gasit. Ma obisnuisem sa va gasesc pe primele pagini.
Ce mai faceti? Cum ati petrecut in acest weekend prelungit?
Noi am fost la iarba verde, gratare, pescuit,......a fost fain.
Saptamana asta ar trebui sa ma programez pentru histeroscopie.Dar nu prea stiu ce sa fac ca sunt foarte aglomerata, cu serviciu, cu treburile pe acasa... si sunt cam agitata.parca imi vine sa mai aman putin interventia asta.
Va doresc sa aveti o saptamana cu mult soare si treburi cat mai putine.
Pupici.
P.S Laura, unde lucrezi, de te chinuie astia cu Dunarea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

gratiela, pretul este f bun, sa continue sa o dea la ziar, nu la agentii, pt ca exista o mafie a caselor nationalizate si de aia nu se vind la pretul cerut de proprietari.
ma mir ca nu au contactat-o unii "doritori" de chilipiruri de genul asta, ca sa ii spuna sa vinde ieftin ca nu merita.
stiu casa, merita toti banii ceruti. eu lucrez in sistem, exact in domeniu, si stiu ce zic. daca are chiriasi(si inclin sa cred ca da) va fi mult mai dificil in schimb, trebuie indeplinite niste conditii pt acestia, iar cei cu bani nu isi permit sa astepte 5 ani sau sa acorde altceva chiriasilor.
la mine nimic nou, serv , acasa, la serv la sotu , sa il ajut citeodata, cam atit. de petrecut, nu prea, ca n-am avut unde si cu cine.
va pup fetele, IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

VERO, EU M-AM PUS PE PRESTAT POATE IESE CEVA. TU?
IULIA
(iar in jurul meu se aduna bebelusi la fel ca si anul trecut, asa ca sper sa se intimple din nou_ tu cind trebuie sa mai mergi la control la dr la galati?)
am auzit din surse destul de autoritate ca si in braila, dr cel nou gineco si tinarare cabinet pe c.galati, la parter de bloc pina in fostul rest modern, se numeste tovirnac cu prima litera t de la tap, tigla, este destul de bun cu scolarizare puternica la buc la dr buni. eu cred ca o sa mai incerc o parere si la el. este de-o seama cu mine are 35, din generatia mea a terminat la balcescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna, fetele.Da' frig mai e dimineata,brrrr...La 5,30 cand plec eu de acasa....
Iulia si eu m-am apucat prestat(la greu); de fapt asta motivul principal pentru care nu as vrea sa ma programez luna asta pentru histeroscopie.Cine stie daca se prinde ceva si stric bunatate de samanta.Mai ales ca am citit ca unele femei dupa HSG, au reusit sa raman insarcinate.
Daca ajungi cumva la dr. acesta tanar, din Braila si iti face o impresie buna, sa-mi spui si mie ca as vrea si eu sa mai cer o parere. Sau poate ne intalnim si mergem impreuna la el, ce zici?
Pupici

Mergi la inceput