Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna fetelor,

va urmaresc zilnic si sunt alaturi de voi; ma bucur pentru reusitele tuturor de aici dar si depling neimplinirile voastre in ceea ce priveste aducerea pe lume a bebeilor. Chiar daca am redeschis chiar eu acest topic al brailencelor nu imi luati in nume de rau absenta mesajelor. Eu sunt o mamica "batrina" si in acelasi timp tinara ( am un baiat de 10 ani) si dialogul cu proaspete mamici sau viitoare aspirante...nu prea se leaga. "Pe vremea mea" lucrurile decurgeau altfel. Medicii erau mai capabili, acum s-au "negustorit" toti chiar daca tot mai folosesc parafa. O felicit pe Alina care a facut cea mai buna alegere dar si pe Vero care trece clipe grele si dureroase (sunt alaturi de ea si o incurajez ca este pe maini bune!!!)))
Noutati la mine nu e decat inceperea clasei a patra a baiatului....an greu ...examen la unul din colegiile Murgoci sau Balcescu. Anul acesta au fost 4-5/loc.Am emotii mari. Cu jobul ca de obicei balamuc la propriu si la figurat, basca am avut o tentativa sa ma inscriu la o facultate ...insa profilul a fost marea mea dilema....So...


Va imbratisez pe toate


Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Buna seara la Braila!
Am venit din concediu de la munte unde a fost excelent.Inainte am fost la doctor la Botezatu unde l-am vazut pe bebe la echo. E tare vioi si e baietel. A fost o senzatie extraordinara.....
Felicitari Yrrol! Poate la anul ne intalnim cu cauciorul pe bulevard!
Toate cele bune
Paula 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Alina draga mea,
Nu stiu ce sa zic de maternitatea Braila unde am fost ultima oara acum 4 ani cand am pierdut o sarcina. Sincer mi-a lasat un gust oribil, nu din cauza curateniei..am fost internata la etj. 5 intr-o rezerva si era f. curat dar asistentele si tot personalul iti vine sa le pui la perete si sa tragi. Sunt insensibile si lacome. Poate din cauza asta ma tratez cu Botezatu care e singurul doctor care mi-a castigat increderea. In maternitate la Gl. am fost o data cand m-a chemat Botezatu pt. HSG si era cam murdar dar personalul se poarta exemplar. Eu as vrea sa nasc normal daca s-o putea si in cazul acesta voi naste probabil la Braila.Daca nu se poate atunci cu siguranta cezariana va fi la Galati ca de Braila si ai nostrii doctori....mai bine lipsa
Paula 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Draga Paula, eu am aflat de dr. Tovarnac de la noi din Braila ca ar fi un medic bun. NU stiu inca, ma stradui sa ajung dar cum toata sapt asta voi fi plecata , poate sapt viitoare. Nu stiu cati ani ai tu, dar eu sunt aproape sigura ca va trebui sa fac cezariana. Am 32 si ceva complicatii.. nu am discutat inca cu dr meu dar nici nu-mi dau seama cum as putea naste la Galati. Ramane sa ma interesez, apropo si eu sunt tot la Botezatu... Pastram legatura.

Alina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Alina, in octombrie acum fac 31 deci....dar sa vedem ce zice dr.
Si dr. de fam. m-a sfatuit sa fac cezariana dar eu mai am o taietura pe burta de acum 2 ani..cam mare...omfalita si chist ovarian.
Vom vedea. Eu am net acasa si poate mai stam asa de vorba. I.D-ul meu : pc_ghetu@yahoo.com
Intru dupa ora 2 cand vin de la scoala.
Te pup
Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimisor spune:

('')
salutare Buna tuturor! Ma bucur ca v-am gasit, desi sunt membru de mai mult timp, nu gaseam fete din braila.
Ma numesc Mirela Buzoianu, am 28 de ani si 2 avorturi spontane la activ.
Anul acesta am facut drumuri intre Giulesti si Institutul Cantacuzino si pana la urma am descoperit si tratat problema(sper): toxoplasmoza
Acum sunt iar insarcinata; nu am curaj sa spun inca nimanui, de aceea ma destanui voua. Pana acum nu s-a intamplat nimic rau si astept sa treaca 7 saptamani(data la care de obicei aveam probleme).
Daca Dumnezeu se indura de sufletelul care tocmai se formeaza la mine in burtica si trec de 7, 8 saptamani, trebuie sa ma orientez la un medic.
Va rog din suflet sa ma ajutati cu sfaturi. Am citit ce ati scris deja, dar unele date sunt mai vechi. Am tot vazut ca-l laudati pe dr. Botezatu din Gl. Eu am facut facultatea acolo si am multe colege galatence care mi-au povestit ca nu e deloc amabil cu pacientele.Intr-adevar, are aparatura moderna, dar...
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre si promit sa fiu mult mai activa.
Va pup si va doresc sanatate si bebe celor care isi doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimisor spune:


Buna fetelor! Ma numesc Mirela Buzoianu, am 28 de ani si doua avorturi spontane la activ.Dupa nenumarate drumuri intre Giulesti si Institutul Cantacuzino, am descoperit si tratat cauza: toxoplasmoza
Acum sunt iarasi insarcinata si pana acum nu m-am dus la medic(am 6 saptamani).In primul rand pentru ca mi-e frica si in al doilea rand pentru ca nu stiu la cine sa ma duc.
Va rog din suflet sa ma ajutati cu sfaturi si recomandari.Astept cu nerabdare sfaturile voastre.
Va doresc tuturor sanatate si bebe celor ce-si doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Mirela, bine ai venit in randul brailencelor si Doamne ajuta sa fie totul bine cu sarcina. Trebuie sa fii optimista si increzatoare. Nu trebuie sa fii speriata dimpotriva trebuie sa te bucuri, e un miracol intotdeauna, si vei vedea ca va fi totul bine. Despre Botezatu, eu sunt pacienta la el de multa vreme si de fiecare data m-am simtit bine. Imi inspira incredere si pot spune ca mi s-a raspuns clar la oate intrebarile mereu. Inclusiv faptul ca nu trebuie sa-i spun eu in ce sapt sunt sau ce tratament am facut pana acum, ptr mine conteaza mult. Isi tine o evidenta a pacientelor, lucru pe care alti medici din Braila ( din cate stiu eu) nu il practica. La Braila am auzit aprecieri la adresa Dr Tovarnac, se spuen ca e un medic care te trateaza cu atentie. Crede-ma ca ptr mine, faptul ca un medic are experienta nu conteaza foarte mult daca eu nu ma simt bine in cabinetul lui. Ptr ca cel mai bun medic e cel care iti inspira incredere, iar celelalte sunt in plus si daca sunt e foarte bine. indiferent ce medic vei alege, trebuie sa ai incredere il el si totul va merge ca pe roate.

Paula, draga am incercat sa te abordez pe messenger dar nu stiu de ce mi-ai dat respins. regret ca nu am putut stabili o legatura, si sper din suflet ca nu e ceva ce am facut eu gresit.

Va doresc din inima o sapt numai cu zile bune !
Alina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Buna ziua brailencele mele de suflet....

Chiar daca nu sunt domiciliata in Braila, as putea sa spun ca la origini sunt jumatate brailanca, pentru ca mama este nascuta si a locuit in acest judet, iar parte buna din copilaria mea am petrecut-o la bunicii braileni din comuna Visani.
Cel mai mult imi placeau ..pepenii, iar ce m-a impresionat pe mine ani buni la rand erau " siragurile" cu frunze de tutun agatate la fiecare poarta....

Acum, am si eu o rugaminte mare la voi, pentru ca in Braila am avut o prietena cu care am pierdut orice contact de vreo 2 ani....se numeste Ioana Conduraru (aprox 40 ani), are o fata Mihaela( de 22-23 ani) si imi amintesc ca locuia la o casa cu chirie de pe str. Alexandru Ioan Cuza. Daca o cunoaste cineva, v-as ramane recunoscatoare pentru o informatie.
Va pup si daca va face placere am sa mai trec pe la voi...

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Alina,
mai incearca pe mess...imi pare rau daca am respins..dar am crezutr ca sunt copii de la scola si .....
Astept sa stabilim legatura. pc_ghetu@yahoo.com
Eu acum sunt suparata si azi plec la Botezatu.
De duminica de cand a miscat bebita am o greutate care ma pasa jos in dreapta de nu pot face un pas, nu ma pot ridica sau aseza...e tare rau....
Sper ca totul e bine
Te pupicesc
Paula 18+

Mergi la inceput