Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by printze

Mami de Alex, eu ti-as recomanda Salonul TWICE (e pe Scolilor). Fac de toate, si la modul profesionist. Dupa parerea mea e printre cele mai bune din Braila.
Pupici

printze




SUBSCRIU "TWISE" (SCOLILOR APROAPE DE DOROBANTI)

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Mami de Alex, eu iti recomand cu toata inima salonul Beauty Center, pe Buzaului, langa Billa.Profesionalism, fete dragute, sefa e tot timpul pe acolo si verifica ca toata lumea sa fie multumita, si mai e si cosmeticiana pe deasupra. Deci poti face programare chiar la ea. Singura problema e ca sambata e aglomerat si ar fi indicat sa faci programare cu o zi inainte. Sper sa fii multumita si sa fie intr-un ceas bun.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Alina, intr-adevar si eu am auzit de bine de Beauty Center. Mai ales ca si preturile sunt super ok, comparativ cu alte saloane fitzoase.
Acum ai de unde alege mami de alex.
Pupici si spor la treaba saptamana asta!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Am inteles :

Beauty Center (Billa chiar stiu unde este:)) si TWICE

Si niste nr. de telefon pls....(ca soacra-mea sigur habar n-are - ea se aranjeaza in cartier (viziru 1), cum a apucat din tinerete:))

Pupici si multumiri,
Mam_lui_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Eu te pot ajuta doar cu nr de tel de la TWICE: 0239/611400. Iar pentru Beaty Center poate stiu fetele.


printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Iti dau numarul de la Beauty Center 0239/674061. Sambata au program normal adica tot pana la 21.00. Asa ca ... succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

salutare, fetelor!Ce mai faceti?
N-am mai scris de ceva timp, am avut numai necazuri in ultima vreme, dar am revenit.
Ieri am fost la Botezatu, am facut histeroscopie chirurgicala, a fost ingrozitor, a durut ca naiba, dar mi-a dezlipit peretii uterului. Uterul meu arata groaznic pe dinauntru. Mi-a zis ca n-a mai vazut asa ceva.Oricum ce-a fost mai greu a trecut. Mi-a pus un sterilet pentru o perioada, inca nu stiu cat, ca sa nu se mai lipeasca peretii si mi-a dat tratament cu niste plasturi externi(climara) si orgametril. Saptamana viitoare spre sfarsit trebuie sa merg la control sa vada cum evoluez, sper sa fie bine. Abia astept sa-mi rezolv toate problemele si sa ma apuc de facut bebica.
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Fetelor!
Nu mai spune nimeni nimic? E atat de liniste pe aici. Hai ca va provoc... ce ziceti de conditiile din maternitate? Eu am avut intentia de a merge cu trimitere acolo sa-mi fac analize si chiar cand sa-mi bage acul in vena, mi-am cerut scuze si am fugit direct la Promedica ptr restul de analize( o parte le-am facut la Cantacuzino). Credeti-ma ca nu sunt o persoana pretentioasa, dar in cabinetul de recoltare nu se respectau nici cele mai elementare conditii de igiena... am fost neplacut surprinsa sa vad ca exista asa conditii... cu teama ma gandesc ca va trebui sa fac cezariana si asta inseamna cateva zile de spitalizare... Stie careva daca si in spital sunt la fel conditiile ? eu nu am mai intrat in maternitatede ani buni si ma gandesc ca s-a mai schimbat cate ceva...

Pupici Alina 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Alina, eu am nascut in iunie 2004 tot cu cezariana. Nu pot spune ca sunt conditii excelente, dar nici foarte proaste. Eu de exemplu am stat intr-o rezerva de 2 paturi unde era ok. Stai linistita ca nu e chiar asa de rau. Cea mai urata chestie era toaleta zilnica, cand pe acelasi cearceaf stateau toate mamicile. Asistenta il indoia in interior la fiecare mamica dar oricum tot neigienic era. Te sfatuiesc sa mergi printre primele la toaleta zilnica ca sa nu ai probleme.
La ce medic mergi? Si eu mai vreu un bebe cat de curand si chiar nu stiu la cine sa ma mai duc. Prima data am nascut cu Meder (am facut cezariana la urgenta si ea era de garda) si a fost ok. Acum nu stiu ce sa fac.
Poate mai tinem legatura.
Te pup si sarcina usoara!

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Pai eu sunt cam nehotarata... Am inceput tratamentul ptr sterilitate cu doctora Moisa la Bucuresti, am continuat la galati cu dr Botezatu ( in grija caruia sunt acum) dar de nascut cred ca vreau sa nasc la Braila, si am sa ma duc luna asta la Dr Tovarnac, despre care am primit referinte bune. O sa merg in paralel cu amandoi, ptr ca cel de aici nu ma va primi in ultima luna doar ca sa imi faca cezariana. Asa ca ptr nastere cred ca voi merge la Tovarnac.Dupa ce merg la el.. va tin la curent..

pupici, Alina 12+

Mergi la inceput