Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, fetelor!
Paula, felicitari!
Eu din pacate nu am vesti bune. Am fost la ecograf si nu sunt insarcinata.Din cauza stresului, se pare ca am avut o menstruatie scurta.Adevarul e ca am avut multe probleme in ultima vreme, am fost un butoi cu pulbere care mai avea putin si exploda. Oricum saptamana viitoare ma programez la Botezatu pentru histerescopie.
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Imi pare nespus de rau, Vero, stiu ce simti, multe am trecut prin aceasta dezamagire. Importanta e sa nu iti pierzi speranta. Multa rabdare si succes in ce vei face... sa dea Domnul sa fie asa cum iti doresti si sa nu trebuiasca sa astepti prea mult...

Felicitari Paula, acum poti sa-ti vezi linistita de bebe ! Doamne ajuta de vesti bune in fiecare zi!

eu azi sunt ingrozitor de deprimata, parca e toat lumea impotriva mea si eu impotriva lor... nu ma mai inteleg cu nimeni. e normal? offf imi vine sa plang si nimeni nu ma baga in seama. Vin ele si vremurile bune..

aveti grija de voi !
alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Salutari!
Imi place foarte mult acest forum si ma bucur ca am gasit asa multe brailence!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna fetele,

imi pare rau ca aveti necazuri (Vero va fi ok!capul sus si incredere in Botezatu, vei vedea ca vine si bb curand!!!).

Stari de stress si incertitudini am si eu o groaza: legat de job si de orientare profesionala. Vreau sa ma inscriu la facultate: pendulez intre Psihologie si Rel internationale si studii europene. Cea din urma e facultate de fitze sau chiar se va cere pe piata muncii?Am auzit ca fiecare institutie va avea un departament de integrare europeana. Voi ce stiti?


Va pup

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu71 spune:

Buna fetelor,

Paula felicitari pentru grad si bafta in continuare.
Oana si eu cred ca uneori este binevenita o reorientare profesionala mai ales daca iti ofera deschidere in viitor.
DEspre departamente de integrare in fiecare institutie n-am auzit,dar cred ca vor exista astfel de servicii cu siguranta la nivel de structuri de stat (primarii,administratii locale...).
Eu as fi foarte interesata de ceva cursuri de managementulcalitatii si implementare de sisteme de calitate ,dar in Braila....POate stiti voi ceva de asa ceva(si Galati ar fi ok)>
Va pup,
Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Fetelor nu mai scrie nimeni ? mai aveam un pic si ajungeam la capatul listei cautand Braila.

Eu am vesti numai bune !. sunt happy ! Am fost la echo si totul pare bine, si mi-am anunta si seful si a avut o reactie mai mult decat asteptata. M-a felicitat si mai mult a venit cu o avalansa de sfaturi. Toata admiratia ptr el, nu am ce sa-i reprosez, a fost extrem de intelegator.
DR mi-a inregistrat un DVD, si a putut vedea si sotul. A fost foarte incantat, nu-i venea sa creada ce vede. Acum sunt la servici, dar promit ca scriu mai tarziu... va pup si aveti grija de voi !

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by yrrol_13

Fetelor nu mai scrie nimeni ? mai aveam un pic si ajungeam la capatul listei cautand Braila.

Eu am vesti numai bune !. sunt happy ! Am fost la echo si totul pare bine, si mi-am anunta si seful si a avut o reactie mai mult decat asteptata. M-a felicitat si mai mult a venit cu o avalansa de sfaturi. Toata admiratia ptr el, nu am ce sa-i reprosez, a fost extrem de intelegator.
DR mi-a inregistrat un DVD, si a putut vedea si sotul. A fost foarte incantat, nu-i venea sa creada ce vede. Acum sunt la servici, dar promit ca scriu mai tarziu... va pup si aveti grija de voi !

alina





FELICITARI ALINA,

MA BUCUR PENTRU TINE SI ASTEPT VESTI NOI.

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Hello!

Fetelor cred ca pot fi si eu trecuta la "brailence" prin alipire -sotul meu e din Braila - stam insa in Bucuresti.

Am si eu nevoie de ajutorul vostru.

Am o finuta mica pe care va trebui sa o botez - au programat deja botezul si am o mare dilema...Dati-mi si mie un coafor super bun (sunt mai fitzoasa si mai carcotasa de felul meu:))

Acum vreo 2 ani cand am mai avut un botez (ca am neamuri multe in Braila:)) am fost la "Carmen" (parca ii zicea - undeva langa piata Mare -ma aberez??!! sau chiar spun bine?? - era o tanti care cica era mare stilista (patroneasa) dar acolo erau numai fetici tinerele. Desi cica era super-bun (cu programari, bla-bla) nu mi-a placut din cale afara.

Am nevoie de coafat si machiaj profi - ca restul (pensat, tuns, vopsit) imi fac unde merg eu de obicei (in Buc) - dar vreau un coafor/salon super-super bun.
M-am dat pe net, dar la capitolul asta Braila sta rau de tot - nu am gasit nici un site cu saloane de acolo sa-mi pot face o idee.

Ma ajutati si pe mine?

Pupici mici,
Mama_lui_Alex (bucuresteanca get-beget, braileanca prin "alipire")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Ah...si sa aiba si manichiura/pedichiura mishto - ca daca imi fac unghiile inainte...nu se stie niciodata cu Alex al meu - tot timpul sunt vraiste la capitolul manichiura.

Pupam brailencele,
Mama_lui_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Mami de Alex, eu ti-as recomanda Salonul TWICE (e pe Scolilor). Fac de toate, si la modul profesionist. Dupa parerea mea e printre cele mai bune din Braila.
Pupici

printze

Mergi la inceput