Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Mimisor,
Felicitari!
Poti merge linistita la Botezatu, e un dr. cum rar mai gasesti si f. amabil. Plus ca cu gravidele e f. atent.
daca tot ai fost pe la Giulesti si mai poti merge mergi la Marinescu.E OM SI CEL MAI BUN DR. DIN TARA. Eu am fost la el si este intr-adevar MARE.
SArcina usoara
Paula 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Hei, brailencele! Bine v-am gasit!
Si eu sunt sunt o braileanca plecata din tara de cativa ani....
Si ce mica e lumea! Paula, salut, acilea e Alina-fosta colega de generala/liceu . Felicitari pentru bebe, sper ca totul sa fie bine si ca tu sa fii sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimisor spune:

Multumesc Paulei si lui Yrrol pentru sfaturi si incurajari. Trebuie sa va spun ca prima data cand am fost la Giulesti,pentru dr Marinescu aveam recomandare, dar se pare ca nu e usor sa ajungi la el; nu primeste pe oricine.Saptamana asta am fost iar la bucuresti, la dr Anca Florin, daca ati auzit de el; este la Municipal. Mi-a facut control manual si se pare ca este prins bebe unde trebuie, dar mi-a dat sa repet niste analize pt ureaplasma(fusesem depistata in trecut). Fac intre timp si tratament cu summamed si astept...Analizele le-am facut la Medlife si trebuie sa va spun ca nu am fost incantata de profesionalismul celor de acolo, chiar daca este clinica particulara. Trebuia sa fac si un eco, dar programarile se fac cu 2 saptamani inainte, asa ca nu am avut noroc
Ideea este ca nu pot sta numai in baza celor de la bucuresti, trebuie sa merg si la un medic aici. Voi tine cont de sfaturile voastre si voi merge la dr Botezatu. O sa va scriu cum a fost, promit! :)
AAA si apropo.. acum am 7 saptamani si sper sa merg cu bine inainte, ceea ce va doresc si voua!
Sanatate multa si bebei sanatosi! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_GM spune:

Buna seara tuturor brailencelor,

Ma numesc Raluca, am 24 de ani si sunt insarcinata in 34 de saptamani. Am cautat foarte mult pentru a gasi cateva informatii despre maternitatea din Braila sau despre dr. de acolo. Ceea ce am aflat m-a socat, cu atat mai mult cu cat nu am fost niciodata internata in spital si nu prea cunosc aceasta "lume". Ma ingrozeste gandul ca trebuie sa stau acolo cca. 1 saptamana (doresc sa fac cezariana) si nu stiu cum ma voi descurca in noua postura, cea de mamica.
As avea o mare rugaminte pt. toate brailencele care au nascut in orasul lor natal - spuneti-mi cate ceva despre dr. Adela Gradea si eventual despre "suma practicata" in cazurile de cezariana.
Va multumesc si va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Salutare, brailencelor!Paula75, ce surpriza! Cand eram la mama fata ma chema Ghetu.Oare ne cunoastem? A, si am terminat facultatea tot in Galati(romana-engleza) si sunt tot profa..In alta ordine de idei,maine ajung la dr. Botezatu si fac HSG.Am tot citit despre aceasta procedura si stiu, teoretic, in ce consta.Sper sa am trompele ok, am emotii.Toamna trecuta am facut 3 instilatii la dr.Dachin.Prima m-a durut cam tare, am sangerat vreo 2 zile,celelalte 2 au fost ok( in sensul ca nu m-au mai durut).O sa va povestesc cum a fost. Va pupicescsi sa auzim numai de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Salutare, brailencelor!Paula75, ce surpriza! Cand eram la mama fata ma chema Ghetu.Oare ne cunoastem? A, si am terminat facultatea tot in Galati(romana-engleza) si sunt tot profa..In alta ordine de idei,maine ajung la dr. Botezatu si fac HSG.Am tot citit despre aceasta procedura si stiu, teoretic, in ce consta.Sper sa am trompele ok, am emotii.Toamna trecuta am facut 3 instilatii la dr.Dachin.Prima m-a durut cam tare, am sangerat vreo 2 zile,celelalte 2 au fost ok( in sensul ca nu m-au mai durut).O sa va povestesc cum a fost. Va pupicescsi sa auzim numai de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

^Suntem alaturi de tine pentru maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna, fetelor

nimic nou pe aici?
Oare nu putem discuta nimic interesant intre noi, brailencele?Considerati ca preconceptia si statutul de aspirante sunt singurele teme de discutie in acest topic?
Astept parerile voastre.

P.S.: M-a surprins/intristat clasamentul revistei Capital in ceea ce priveste orasul nostru: http://www.capital.ro/index.php?a=25412&shift=1


Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Oana,
De acord cu tine! Sunt deschisa la orice propunere....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:


1. Timisoara 7,25
2. Constanta 7,10
3. Sibiu 6,65
4. Brasov 6,58
5. Oradea 6,50
6-7. Arad 6,25
Cluj 6,25
8. Turda 6,05
9. Ploiesti 6,03
10. Pitesti 5,95
11. Lugoj 5,87
12. Targu Mures 5,80
13. Satu Mare 5,59
14. Bistrita 5,43
15. Galati 5,28
16. Iasi 5,25
17. Craiova 5,10
18. Medias 5,08
19. Bacau 5,00
20. Medgidia 4,95
21. Zalau 4,92
22. Rm. Valcea 4,88
23. Alba Iulia 4,87
24. Resita 4,85
25. Giurgiu 4,83
26. Slatina 4,80
27. Targoviste 4,78
28. Braila 4,77
29. Baia Mare 4,75
30-31. Botosani 4,60
30-31. Sf. Gheorghe 4,60
32. Tulcea 4,57
33-34. Hunedoara 4,48
Roman 4,48
35. Buzau 4,47
36-38. Deva 4,45
P. Neamt 4,45
Suceava 4,45
39. Petrosani 4,42
40. Alexandria 4,35
41. Pascani 4,22
42. Dr. Tr. Severin 4,12
43-44. Calarasi 4,10
Tecuci 4,10
45. Targu Jiu 4,05
46. Focsani 3,90
47. Slobozia 3,80
48. Onesti 3,75
49. Vaslui 3,25
50. Barlad 3,15

IA UITATI (CA TOT NU-MI TRECE!!!)...UITATI-VA LA DIFERENTA DINTRE BRAILA SI GALATI ....;DE LA LOCUL 15 LA 28 E FOARTE MULT PENTRU NUMAI CITIVA KM. DISTANTA. CE DUMNEZEU ARE ORASUL ASTA DE NU SE POATE RIDICA?????



Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput