Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by veroboroda

Salutare fetelor! Ce mai faceti sunteti toate in concediu/
Eu am fost foarte ocupata cu serv si nu am mai avut timp sa scriu.Acum sunt mai libera, am avut un audit de supraveghere care s-a incheiat bine, ieri. A, mi-am luat calculator si mi-am tras si internet asa ca o sa scriu mai des.
Iulia, ce mai faci?Ai mai fost la botezatu?Da-mi o veste.Hai sa ne intalnim intr-o zi sapt. viitoare daca ai timp, sa mai stam de vorba.
Oana, tot in concediu?Distreaza-te si ptr mine.
Va pupic si va astept cu vesti



Bunaaaaaa gagici!!!!


s-a cam dus concediul meu (de 3 saptamani), a fost cam agitat dar...am avut 5 zile super la munte: am facut 1070 km.!!!Braila-Pitesti-Curtea de Arges- Lacul/barajul Vidraru- Balea Lac -(deci tot Transfagarasanul), apoi Risnov- Fagaras- Bran- Moeciu-Predeal-Azuga-Busteni-Sinaia-Ploiesti- si acasa!!!!!!!!Va recomand cu caldura traseul; e super-super!!!!

Haideti sa va aud: cine pleaca si unde in concediu???!!!!La mare?nimeni-nimeni????Eu ma gandesc intr-un weekend sa plec pe litoral: 18-20 august...sa vedem!!!

Astept vesti de la voi.

Pupici

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu71 spune:

Salutare brailence!!!!
Ma bucur foarte mult sa va descopar aici.Am revenit in braila de cateva saptamani(am fost plecata vreo 3 ani)si chiar nu mai sunt la curent cu multe din acest oras.
Mi-ar fi foarte util,avand in vedere ca sunt o aspiranta la de 35 de ani,orice informatie despre doctori priceputi in Braila .In speranta ca ma veti baga in seama si pe mine :) va multumesc si va pup pe toate.
Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by ralu71

Salutare brailence!!!!
Ma bucur foarte mult sa va descopar aici.Am revenit in braila de cateva saptamani(am fost plecata vreo 3 ani)si chiar nu mai sunt la curent cu multe din acest oras.
Mi-ar fi foarte util,avand in vedere ca sunt o aspiranta la de 35 de ani,orice informatie despre doctori priceputi in Braila .In speranta ca ma veti baga in seama si pe mine :) va multumesc si va pup pe toate.
Raluca



Buna , Raluca
bine ai venit printre noi

Sper ca fetele sa revina aici, pana atunci explica mai exact despre ce doctori vrei sa stii, pe ce specialitate?

Pupici

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu71 spune:

Buna ,
M-ar interesa medici pe probleme de fertilitate(desi am dubii serioase ca in braila voi gasi).Cineva imi spusese de dr.Gradea....nu stiu mai nimic despre ea,dar daca ma poti ajuta cu ceva sfaturi ar fi foarte bine.Si in Galati ar fi super bine daca mi-ati putea recomanda pe cineva cu feedbackuri pozitive in acest sens.
Multumiri si pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:



Cabinet obstetrica-ginecologie dr.Botezatu Costache-Ioan
Adresa: Str. Brailei , bl . BR3 , apt. 3 ,Galati Tel: 0236 463555


In Braila se merge numai pe noroc, la el pe investigatii de calitate si sanse. E corect, nu face negustorie din meserie. Am vazut cazuri din Braila tratate de chiar 9 ani fara un rezultat si obtinand o sarcina cu ajutorul lui.
Mult succes.

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu71 spune:

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna Ralu! Bine ai venit in clubul nostru.
Si eu sunt o aspiranta la bebe.
Dupa cum ti-a spus si Oana, nu are rost sa te incurci cu medici din Braila pentru ca nu ai cu cine.
La fel ca Oana, ti-l recomand pe Botezatu, din Galati. Este un bun profesionist, are aparatura performanta, daca il depaseste o problema te trimite la un medic mai bun(bucuresti-Giulesti,in general)Este putintel cam scump, dar merita. Foarte multe fete din Braila merg la el si sunt multumite(inclusiv eu desi n-am mai fost de cateva luni bune)Eu trebuie sa fac o histeroscopie chirurgicala(pentru desprinderea peretilor uterului), pe care am tot amanat-o pentru ca mi-a fost frica.
Sper ca informatiile oferite iti sunt de ajutor.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu71 spune:

Multumesc mult pentru informatii.Probabil ca voi incerca sa ma duc la dr.Botezatu.Despre Giulesti sa stiti ca eu n-am cele mai bune impresii (este mizerabil!!!!!)eu si sotul meu ne-am ingrozit atunci cand am mers dar nu se stie niciodata ce-ti rezerva viitorul...
Apropos in Braila exista vreun loc unde se poate slabi cu ajutorul electrostimularii?(am cam luat proportii si nu e bine deloc!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by ralu71

Multumesc mult pentru informatii.Probabil ca voi incerca sa ma duc la dr.Botezatu.Despre Giulesti sa stiti ca eu n-am cele mai bune impresii (este mizerabil!!!!!)eu si sotul meu ne-am ingrozit atunci cand am mers dar nu se stie niciodata ce-ti rezerva viitorul...
Apropos in Braila exista vreun loc unde se poate slabi cu ajutorul electrostimularii?(am cam luat proportii si nu e bine deloc!!!)



Am facut si eu drumuri (vreo 7) la Giulesti, chiar am stat internata 2 zile acolo. Intradevar totul sub orice critica, nici conditii nici servicii. Planificarea asistata poate ca e diferita, sunt cativa medici acolo cu rezultate. Am cunoscut o super doctorita (dr.Dracea) dulce si sigura pe meserie cu toate ca e f. tanara. Spitalul e sinistru si jalnic intretinut. Nu sfatuiesc pe nimeni.

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Salutare brailencelor!
Sunt o viitoare mamica..sunt in 2 luni si jumatate..si tare ma bucur ca mai gasesc brailence pe forum.
Vreau sa va intreb ceva...Sarcina mea e urmarita de dr. Botezatu din Galati, care m-a ajutat sa raman insarcinata.Trebuie sa ajung la el in septembrie dar am auzit ca a facut pareza..e adevarat? Cine a fost la el recent?..desi in august e in concediu.Mai e la cabinet?
Am tratament de sustinere a sarcinii si sper ca nu s-a intamplat nimic cu el..am nevoie de el, e un doctor extraordinar
Astept vesti
O vara racoroasa..cat amai ramas din ea.
Paula

Mergi la inceput