Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

cam multa liniste pe aici...mai traiti?
eu am facut punctia ieri,vineri fac embriotransferul...apoi ne auzim peste 2 saptamani,ca voi sta cumintica in pat...
va pup pe toate,Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Laura, tinem pumnii sa fie cu ochisori

In rest, liniste si pace vad. Am zis intotdeauna ca Braila e un oras linistit
Lumea iese la plaja, la padure, gata statul pe net!!!

Va pupicesc si va urez weekend placut!!

Uitam ceva: Vero, mama, care mai e viata ta?Da si tu un semn!!!

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, fetelor!Da'greu v-am mai gasit.
Dupa cum v-am spus eu mi-am dat demisia si am avut doua saptamani foarte agitate. De aceea nu am mai dat nici un semn.Nenorocitii naibii dupa ce s-au purtat mizerabil nu vroiau sa ma lase sa plec.
Nu mai gaseau alta proasta sa munceasca pe doi lei ca mine.
Vineri mi-am facut lichidarea si astazi e prima zi de somera. Ce sa va spun, e tare naspa...Am niste promisiuni aici in Braila. Am fost la un interviu, sa vedem ce o sa iasa. Tineti-mi pumnii!
Laura, sa dea Dumnezeu sa fie cu ochisori.Eu deocamdata am lasat-o mai moale cu proiectul bb.Dupa ce o sa ma linistesc putin, ma apuc din nou de treaba.
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salutare fetele !
da greu v-am mai gasit. vero, ce ai mai facut, ai gasit ceva?
la mine este tot asa cum stiti, astept sa treaca timpul sa pot spune din nou"sint gravi".
in rest, plictiseala, nicaieri nu este mai bine ca acasa, cred ca nu am toti boii acasa.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, fetelor!Ce faceti? Am vesti bune: pe 1 iunie incep noul job aici in Braila, program zilnic 8,30-16,30 si vineri 8,30-13,30. Boiereala nu gluma in comparatie cu programul pe care l-am avut pana acum...
Iulia, fata poate ramanem gravi amandoua odata, ar fi super, nu?Ai mai fost la Botezatu?Eu nu am mai reusit cu toata agtatia aia de la fostul loc de munca si am ramas si fara bani...
Poate o punem de-o intalnire acum ca voi lucra si eu in Braila, ce zici?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

vero, unde lucrezi acum?
vrei o intilnire? iti plac florile? eu ma duc simbata la galati, cu alte amice la expoflorala la galati la gradina botanica.
nu am mai fost la dr.botezatu, pt ca astept,mai, luna asta sa se intimple ceva. daca nu, luna viitoare ma duc. am eu un feeling.
ar fi super, sa ne tinem de minuta la capitolul bb, pt ca este bine sa ai pe cineva permanent linga tine chiar in momente gen nastere, tratamente, analize, control, observare...etc, in domeniul medical.
super super ca ti-a rezolvat situatia, asa vei fi linistita si te vei putea orienta spre proiectul bb. eu asa incerc sa fac, luna asta sa fiu cit mai calma si fericita.
te pot invita aici, pe DC, la Asteptind un ingeras in viata noastra, eu sint pe capitolul(de obicei) -aspirante peste 30 de ani-femei care stiu ce vor. este mai usor de accesat acolo si toate fetele sint in aceeasi situatie cu a noastra.
IULIA - te astept cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna, fetelor! Slaba activitate pe aici.
Iulia acum lucrez la Setcar, o firma care se ocupa cu neutralizarea deseurilor de tot felul(nu stiu daca ai auzit de ea).Pe acelasi post ca si la firma anterioara.E o firma mult mai micuta in comparatie cu firma la care am lucrat(avea 1300 de angajati), dar nu se compara ca stil de lucru, chiar daca e mult de munca.
Mi-ar placea sa ne intalnim sa mergem la expozitia florala,dar din pacate nu pot. S-au invitat nasii la noi in acest weekend( vin mosii de vara). Poate data viitoare.
Din pacate eu intru cam rar in ultima vreme pe forum pentru ca nu am calculator acasa sper in cateva luni sa ma dotez si eu. Iar la serviciu nu pot intra pe internet decat strict pentru rezolvarea problemelor de serviciu(avem doar 3 calculatoare conectate la internet. Asa ca vin la net cam de 2 ori pe saptamana.
Referitor la proiectul nostru comun, sa dea Dumnezeu sa se implineasca "feelingul". Eu luna asta, ca niciodata, nu am mai monitorizat nimic:nu stiu cand a fost perioada de ovulatie, am prestat cand am avut chef, nu am mai stat cu picioarele pe pereti dupa...am zis ce-o vrea Dumnezeu. Poate cine stie chiar ne-om lua de manuta si mergem la garvidute...
Te pupic si mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

brava vero, asa este, mai bine mai necalculate decit cu capul mare si burtica goala.
eu ma duc la expo.
tie iti doresc distractie placuta si cind ai timp te astept si dincolo.
PENTRU TOATE FETELE, va pup dulce de tot si zile bune va doresc.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salutare din nou.
vad ca v-ati lasat pe tinjala, da mare de tot. ce este cu voi fetele?
vero, oana, ce faceti, sinteti super prinse in treaba ?
IULIA
va astept cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna, fetele

nu v-am uitat dar uite si eu cu mari schimbari legat de job (poate ati vazut lucrarile de la spitalul 1 ).Asa ca in toata nebuneala si stresul legat de asta chiar si acasa m-am indepartat de calculator.Va urmaresc si va citesc randurile dar uite ca dupa atatea saptamani abia azi am gasit cateva clipe de relaj sa va scriu.

In rest eu sunt ok, Robert al meu a terminat clasa a III-a cu diploma de FB pe linie si sunt f. fericita pt asta pentru ca am avut un an greu, iar pentru clasa a IV-a deja ma iau fiorii cu gandul la examenele pe care trebuie sa le sustina.
Insa, a venit vacanta.....din 3 iulie gata si eu in concediu de odihna 3 sapt., sotul vine maine, se reintregeste familia...asa ca abia astept sa "evadez" in natura, sa ma bucur de soare si de munte.


Va pupic pe toate si va urez numai bine....si....sa-mi dati odata vestile acelea minunate legate de






Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput