Brailaaaaaa!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinabr spune:

Va multumesc pentru sfaturi!
Am fost operata de d-l Caprariu si nu ma plang din cauza operatiei (opereaza in 25 de minute si nu te chinuie cu antibiotice dupa, nu se infecteaza multe paciente la el; m-am refacut repede cu toate ca am niste aderente...) ci din cauza momentului ales. A fost mult prea devreme pentru copil care a suferit dupa. A facut o detresa respiratorie am inteles. A stat 3 zile la reanimare cianozat si a avut multe complicatii. In prezent e suspect de astm si ... multe altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Irina imi pare rau sa aud prin cate ai trecut cu bebe. E greu sa-ti stii propriul copil sufera. Sa-ti dea Dumnezeu puterea sa treci peste toate si sa fii optimista mai ales ca e pe drum bebe 2. Incearca sa mergi la doctorul nou TOVARNAC, daca-ti inspira mai multa incredere. E greu sa gasesti pe cineva care sa te trateze cu profesionalism si sa-ti castige increderea.
Multa sanatate lui bebe! Sa ne spui cum il cheama si cat de mare e.

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

vero, imi pare tare rau de ce aud de la tine.
vezi ca se deschide supermarchet PLUS in braila, si au posturi bune acolo si salarizare draguta am auzit.
depune CV si vezi care este situatia.
sa auzim de bine, IULIA
de mincat: nu va pot trimite undeva, mie mi se pare mereu ca este groaznica ba servirea, ba mincarea, ba atmosfera...asa ca...nu stiu....a, am uitat de toxinfectie alimentara sau intoxicatie cu gaze...s-au intimplat atitea in circiumile din braila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor! Haideti sa va spun de magazinul pe care l-am descoperit asta vara cand am dat o fuga prin Braila: este amplasat pe Buzaului, la parterul unui bloc nou (chiar peste drum de Bila) si se numeste parca Catalina nu mai stiu cum. Am gasit camasi barbatesti superdragute (mai ales ca material) la 30RON si bluze de dama foarte frumusele. Desi Bucurestiul e mare eu inca imi lucrez la croitoreasa la Braila, imi iau costumase de vara de la Elvira (iar de iarna de la MOdalux Brasov). Cred ca in vara asta vin si stau 10 zile la Lacul Sarat sa prind si ceva proceduri si sa-mi mai linistesc dorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

imi pare rau ca aud despre dr. Ghecenco asemenea lucruri, oare am avut eu noroc? posibil, mie insa mi-a ramas la suflet prin felul cum m-a ajutat...eram disperata in timpul travaliului, ca nu pot naste normal, ca bebele meu are probleme si erau sanse mari sa-l pierd, si ea m-a calmat, m-a calmat si dupa cind a venit la salon sa ma vada si plingeam si eu si bebe si nimeni nu ma incuraja, nu aveam lapte pt. bebe dupa 3 zile si fetita plingea de foame, mi-a dat ceva , nu retin ce, m-a pus pe perfuzii si in citeva ore aveam lapte, si eram super fericita ca imi pot hrani copilasul. se pare insa ca de acum 5 ani s-a schimbat....posibil, dar credeti-ma ca atunci m-a ajutat mai mult ca mama mea( care tipa la mine ca nu trebuia sa fac copil daca nu pot sa-l cresc)...
e groasnic ce povestiti voi despre doctori, eu nu am mai calcat intr-un cabinet de 5 ani( nu am mai avut probleme) si mi-e teama sa ma duc asa pt. un control de rutina...aaa am mai fost acu vreo 3 ani la dr. GRADEA, paralela total, imi intirziase ciclul vreo 5 zile, facusem test, nimic, m-am dus la ea pt, eco, control, mi-a zis ca-s gravida in 2 luni, la doua zile mi-a venit ciclu, nu stiu ce a vazut ea acolo, dar nu am mai vizitat-o de atunci....
despre restaurante, e jale mare, noi iesim la cite o pitzza, si o bere, nimic mai mult, ne se merita...scump si prost, incearca totusi la BELLA ITALIA,AFTER DARK, LA CONTINENTAL, sunt bune deserturile
numai bine,
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Ai dreptate Gratiela - o fi bucurestiul mare dar tot la Braila parca-s mai frumoase hainele . Nu e data sa vin si sa nu-mi gasesc ceva dragut . Colind in weekend prin magazine - pe Republicii , la Winmarkt , ba chiar si prin piete .
Cred ca umblu in weekendu-rile petrcute la Braila cat nu umblu aici intr-o luna !!

Am si eu o rugaminte la brailencele mele . Alex o sa vina peste 2 luni in vacanta insa are o problema de pronuntie si mi-as dori sa-i gasesc un logoped acolo . Aici lucreaza cu o doamna ,se simt imbunatatiri si nu vreau sa intrerupem .
Cunoasteti pe cineva ??

Eu,el(Alex-6ani)Alex si ea(Freya-11.05.2005)Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Nefertari, la scoala va avea logoped (la Ozi cel putin au si lucreaza cu copiii cate o ora/saptamana). Eu am remarcat progrese deosebite la copiii care au asemenea probleme. Si pe Ozana au chemat-o dar tatal ei nu a fost de acord spunand ca vrea ca fata lui sa nu vorbeasca a la Esca ci sa aiba farmecul ei.
Fetelor, eu mai am doar nasii de cununie la Braila (ai mei s-au mutat in Bucuresti) si mi-e jena sa tabar pe ei toata ziua. In iunie am hotarat sa prezint Braila prietenelor mele de la facultate. Sper ca faleza sa fie in forma. Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

gratiela, este posibil doar sa se refaca faleza pina atunci.
este doar posibil. apa este acum in unele locuri pina la zona verde de linga drumul unde se poate circula cu masina, asa ca...adica toate bancutele sint in apa.
in rest, lacul este la fel de neingrijit, statiunea la fel de proasta, curatenia in oras lasa de dorit...nimic nou adica.
se puteau face multttt mai multe pe aici.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna fetele,
bine v-am regasit

Vero, imi pare tare rau ca s-a ajuns aici cu jobul, chiar ma intrebam cum de ai disparut de pe YM. Sper sa gasesti ceva la Braila.Multa bafta!
Gratiela mama, ce sa zic, faleza arata jalnic datorita inundatiilor iar cand se va retrage apa va fi mai rau. Asta nu cred ca se va intampla mai devreme de 1-2 luni. Curatenia orasului e ok, nu vad nimic aiurea, nu stiu fetele unde vad mizerie...poate la periferii sau cartiere. Sincer m-au mirat afirmatiile.

In ceea ce privesc restaurantele in Braila slabut fata de Galati. Eu acolo gasesc locuri super cu mancare excelenta iar in Braila nu prea - sa spun de "ANTIQUE" e ceva-ceva, intim si mancare excelenta dar de obicei fac comanda de pizza acasa numai de "La grecu'" - mi se pare cea mai buna din oras si...nu taxeaza si transportul.

Astept vesti de la voi...si bebici mai . Cand ne inmultim?

Pupici si weekend placut



Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna !!!
ce fac fetele?Nimic...nimic de cateva zile...hmmmmmm
Eu am avut un weekend plin care a culminat cu ziua de ieri.
Am fost la pescuit undeva pe la Maxineni (la 40 km de Braila), vreme buna, distractie maxima...ca peste nu prea Onoarea familiei a fost salvata tot de copilu' care a prins 3.
Partea proasta ca sunt rosie ca racul (daca folosesc cuvantul "bronzat" ma cam fac de rusine), azi noapte m-am chinuit rau, bag la greu ibuprofen si Oximed spray.

Va pupicesc

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput