M-am hotarat......adoptie (32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Da Aissa este cam lungutz are 73 cm..la 7 luni

http://community.webshots.com/user/inapopescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Corina, deoarece eu maine nu o sa fiu in fata calculatorului iti urez de azi , cu ocazia zilei de nastere a Mariei, , sanatate multa de tot, fericire si tot ce isi doreste ea sa se implineasca.
Corina, sa fii fericita alaturi de ea.
Te pupic dulce

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Ina sa-ti traiasca lunganul .Exact atata avea si Andreiul meu la 7 luni si acum are 93 de cm ,la aproape 2 ani.Se cheama ca avem viitori baschetbalisti .

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

Fetelor cred ca si eu o sa am o baschetbalista ,noi la 6 luni aveam 70 cm.

Am iesit si noi la zapada si ne-am bucurat ,v-am pus si poze.

Sper sa vina primavara mai repede si sa ne vedem in parc.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/silvia_dinu2003/album?.dir=/65ab


Silvia si Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Deci pe fi-mea o fac marjoreta ca ea are acum vreo 78-80, dar a luat in ultima vreme mai multi cm, la 7 luni cred ca avea sub 65, nu mai stiu.
Silvia sa iti traiasca frumoasa , e super dulce. Si deja vad ca aveti pretendenti, cum sta ea intre baieti.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

Aissa mersi frumos,si Ale sa-ti traiasca , sa va bucurati de ea este dulcica foc.Flori este inebunita dupa copii dar sa nu fie mai mari de 3-4 ani ca nu o intereseaza.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/silvia_dinu2003/album?.dir=/65ab

Silvia si Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Fetele, e cineva care are adoptia finalizata din sectorul 3 ,ca imi trebuie pt dosarul din instanta o adeverinta de la spitalul de sector adik Victor Gomoiu pe care sa scrie "apt pt adoptie"...si nu stiu exact unde acolo in spital tre sa merg ca parca astia au si o policlinica...daca stie careva...merci

http://community.webshots.com/user/inapopescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Buna fetelor si martisoare virtuale.
Desi fetita mea nu poate inca sa vb foarte bine , a inceput cu intrebarile specifice.Eu ii zic "hai sa papam" , ea imi raspunde " be ce mami ?" Ma amuza teribil ca in loc de "d" spune "b" sau "n".
Cand mergem la biserica duminica spune ca mergem la "noamne-noamne".
Suntem f fericiti cu totii.
Nu pot sa va spun ce simt cand vine la noi si ne ia de gat si ne spune " ade pupam" ( = hai sa ne pupam ).
Am inceput sa-i fac un mic jurnal in care am scris cuvintele pe care nu le spune bine , sper sa se amuze cand va fi mare.
Avem o amica Iulia si ii spune Iuda.
In rest , emotii mari ca pe 9 avem termen la Tribunal si se apropie incet-incet ziua cu pricina.
Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari-lu spune:

Fete sufletiste va citesc si va admir din umbra...deocamdata.
Va postez un articol dintr-un site medical:
1. "Baby boxes" pentru nou-născutii abandonati (BMJ 2006;332:322)


In Germania, Ungaria si, mai recent, în Italia, au fost înfiintate încăperi speciale care le permit mamelor să-si abandoneze nou-născutii fără să li se afle identitatea. Initiativa are ca scop prevenirea decesului multor nou-născuti abandonati pe stradă. Respectivele încăperi sunt situate în cadrul spitalelor si sunt dotate cu echipamente moderne de îngrijire. Mamele îsi plasează nou-născutii într-un incubator, unde îi lasă în sigurantă, iar senzorii de căldură anuntă cadrele medicale de prezenta bebelusului. În Germania au fost salvati, până în prezent, circa 200 de nou-născuti. In Italia se estimează că, anual, sunt abandonati pe stradă aproximativ 400 de nou-născuti, iar numărul lor creste cu 10% pe an.

Am fost uimita de delicatetea gestului, intr-o tara civilizata, nu ca la noi,si ma intreb ce s-ar intampla daca s-ar organiza ceva similar in Romania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Ar fi super pentru bebelusi ,sa fie astfel de incaperi si la noi .E drept ca la noi ar trebui mai multe !
Din pacate insa ,la noi se gasesc bani doar pentru parlamentari si altii asemenea ,pentru copii mai putin

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput