M-am hotarat......adoptie (32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Buna seara,dragele mele!Se pare ca pina la urma iese totusi soarele si pe strada mea.Dupa o zi si o noapte in care mi-am plins de mila am luat hot. sa lupt si sa nu ma dau batuta,ca vb.aceea'DUMNEZEU i-ti da, dar...'

Am fost ieri la d-na Teodora Bertzi si i-am 'sesizat'nedreptatea care e pe cale sa se intimple.Si se pare ca voi avea totusi cistig de cauza,si ca am facut niste valuri in dpc de numai stiu cum ii cheama Norocul lor ca nu incepusera nici un demers cu cu cealalta familie si va ramine la stadiul de 'neintelegere'
Acum astept sa iasa hot. si apoi sa incep eu procedura.Sper sa ifie bine si cit de curind sa pot sa va spun concret ca am rezolvat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Bravo tie Simona .Ma bucur ca ai luat atitudine !Sper sa ai castig de cauza !Mult succes!

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

quote:
Originally posted by simona dragusin

Buna seara,dragele mele!Se pare ca pina la urma iese totusi soarele si pe strada mea.Dupa o zi si o noapte in care mi-am plins de mila am luat hot. sa lupt si sa nu ma dau batuta,ca vb.aceea'DUMNEZEU i-ti da, dar...'
Am fost ieri la d-na Teodora Bertzi si i-am 'sesizat'nedreptatea care e pe cale sa se intimple.Si se pare ca voi avea totusi cistig de cauza,si ca am facut niste valuri in dpc de numai stiu cum ii cheama Norocul lor ca nu incepusera nici un demers cu cu cealalta familie si va ramine la stadiul de 'neintelegere'
Acum astept sa iasa hot. si apoi sa incep eu procedura.Sper sa ifie bine si cit de curind sa pot sa va spun concret ca am rezolvat .






BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Ultima speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

quote:
Originally posted by simona dragusin

Buna seara,dragele mele!Se pare ca pina la urma iese totusi soarele si pe strada mea.Dupa o zi si o noapte in care mi-am plins de mila am luat hot. sa lupt si sa nu ma dau batuta,ca vb.aceea'DUMNEZEU i-ti da, dar...'
Am fost ieri la d-na Teodora Bertzi si i-am 'sesizat'nedreptatea care e pe cale sa se intimple.Si se pare ca voi avea totusi cistig de cauza,si ca am facut niste valuri in dpc de numai stiu cum ii cheama Norocul lor ca nu incepusera nici un demers cu cu cealalta familie si va ramine la stadiul de 'neintelegere'
Acum astept sa iasa hot. si apoi sa incep eu procedura.Sper sa ifie bine si cit de curind sa pot sa va spun concret ca am rezolvat .





simona, eu am vrut sa te contactez pe mess, dar vad ca nu-mi raspunzi...

Ultima speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Succes Simona!
Un sfat daca vrei: daca ai facut atmosfera ai mare grija la modul cum va fi intocmit dosarul pe mai departe, verifica tu fiecare hartiuta, ai grija la termene... Eu ti-am zis ca depinzi de ei, si ei sunt oameni. Daca patesc ceva (sanctiuni sa zicem) si pe urma iti fac dosarul... Eu am patit o chestie asemanatoare cu o functionara de la o banca, pe care am reclamat-o si ma freaca si in ziua de azi cu un card de credit. Oamenii sunt razbunatori. Cat sunt eu de rea de gura, dar cand imi stiu interesul ma fac frate cu dracul pana trec puntea. Asta nu inseamna ca trebuia sa renunti la fetita. Ai doar grija sa ai dosarul beton.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Urziceanu ,ce face Maria ?Cum ii mai este?Ati facut analiza despre care spuneai ?
Sper ca este mai bine si ca v-ati mai linistit .


Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Simona, succes!

Pupici,


Flory 24+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Minnie spune:

Dragi fete
Apuc si eu azi sa va salut ,sa va doresc o primavara frumoasa cu multe impliniri,copilasi sanatosi si frumosi.
Despre noi,acum ne-au depus dosarul pt. plasament,nu stiu cat va dura.Am inteles ca noi nu trebuie sa mergem la tr,merge doar juristul.
Smantanica la 2 luni jumate,are 59 cm,si 6 kg.Nu e grasa ca e f.lunga.Gata ,ori baschetbalista ,ori top-model o facem.E tare cumintica ,ne lasa sa dormim noaptea,la papica uneori e tare agitata,dar face ceva in scutecel si apoi liniste.Da,e mare figura,o cam apuca tot timpul cand papa,degeaba i-am explicat eu ca printesele nu fac asa ceva.Sic!
Va pupam pe toate fetele si pe toti bb-ii,noi 2 fete cucuiete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Simona , asta este cel mai bun semn ca fetita trebuie sa fie a ta .Cineva te-a indrumat sa lupti pentru ea . La fel s-a intamplat si la noi . Stef a fost al nostru .Totul a culminat cu numele . Toata lumea a fost inmarmutita . Toti din familie stiau ca se va numi Teodor Stefan . Numai ca pana la urma am ajuns la DPC si mi-au spus sa nu ma supar , dar i s-a facut certificatul de nastere si i s-a pus un nume frumos . Am intrebat atunci ce nume poarta . Raspunsul a fost : Teodor Stefanut . Am reusit doar sa ma asez pe scaun si am inceput sa plang si toti se intrebau ce am . Le-am povestit si apoi am inceput sa sun si sale spun tuturor .
Si uite cum a trecut timpul . In 2 saptamani implinim un an , mergem pe picioruse deja si nimic nu ne sta in cale .Avem un copil frumos si cumintel , care a invatat deja o multime de lucruri . Si care ne surprinde in fiecare zi cu ceva nou .
Am inceput deja sa uit toate prin cate am trecut si imi dorec din ce in ce mai tare o surioara sau un fratior pentru Stef .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/map75ro/album?.dir=e4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphnyie spune:

Bravo Simona, iti tin pumnii si sa ne dai vesti bune cat mai repede.

daphnyie

Mergi la inceput