Despre croitorie - sfaturi si idei

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

quote:
Originally posted by iren

Midasnu, o rupe jos, de dedesubt, nu e prea strinsa, acu de-abia l-am skimbat, ca-l rupsesem intr-un tiv...oricum scotea de fo doo luni un zgomot ciudat, ca un huruit, cre ca de-acolo e. N-o mai repar, ca m-ar costa mai mult decit una noo, asha ca simbata ma duc sa-mi cupmar alta mashina de cusut :)

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.




Exista mai multe cauze.

1. Ata putreda.
2.Suveica prea tensionata. Suveica are pe laterala un surubel mic.Il desfaci cu un sfert de rotatie,in functie de cat de groasa e ata.E posibil sa fie prea strans.
3.Posibil sa se fi strambat mosorul din cauza ca ai pus ata prea strans pe el(daca e metalic).Schimba-l.
4.E ata incalcita pe mosor,deci il poti reface pe altul.
5.Cel mai nefericit caz e atunci cand se deregleaza angrenajul,dar numai in cazul in care ai cusut ceva extrem de gros si ai fortat-o f. tare.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natta spune:

Fetelor, dar cum faceti sa apara si intrebarea persoanei cui ii raspundeti?

multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

quote:
Originally posted by Natta

Fetelor, dar cum faceti sa apara si intrebarea persoanei cui ii raspundeti?

multumesc.



Deasupra fiecarei postari se gasesc niste semne.Apesi pe cel cu sagetica verde si-ti apare o casuta cu postarea la care vrei sa raspunzi iar tu scrii sub scrisul care e in casuta.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natta spune:

quote:
Originally posted by alinaxeni

quote:
Originally posted by Natta

Fetelor, dar cum faceti sa apara si intrebarea persoanei cui ii raspundeti?

multumesc.



Deasupra fiecarei postari se gasesc niste semne.Apesi pe cel cu sagetica verde si-ti apare o casuta cu postarea la care vrei sa raspunzi iar tu scrii sub scrisul care e in casuta.

Multumesc pentru ajutor.

Dar e posibil sa introduc citeva imajini? Sa apara direct pe aceasta pagina, dar nu pe alt site? Imediat sub mesajul meu? Poate cineva a inteles ce vreau? Multumesc.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natta spune:

DA... C-am rau de tot sa primit, scuzati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Iren, ti-ai luat masinuta de cusut??? Sa vii sa ne dai detalii:ce, cum, cat???

Fetelor, nu stiu daca v-am mai spus,eu am urmatoarea problema: posed una bucata masina de cusut Necchi Trend Due, pe care am cumparat-o la un pret foarte bun...dar fara niste accesorii si fara cartea tehnica a masinii. Am invatat sa lucrez cu ea, dar sunt multe lucruri pe care nu le fac, pentru ca habar n-am cum! Si-s sigura ca poate, ca e intelijenta masinuta mea!
Are cineva asa ceva si ma poate ajuta cu o copie a cartii tehnice? E foarte putin probabil, dar incerc si eu...
Am incercat sa contactez firma care le produce, in Italia(adica o prietena de-a mea care locuieste acolo,), dar ei n-au dat nici un raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natta spune:

Fetelor, sunteti ocupate? C-am rau cu scrisul azi, sa nu ne dea la arhiva, pacat.
Am vazut multe idei pt fetite, dar poate aveti si ceva pt baitei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaaaa spune:

quote:
Originally posted by cookie

Fetelor, nu stiu daca v-am mai spus,eu am urmatoarea problema: posed una bucata masina de cusut Necchi Trend Due, pe care am cumparat-o la un pret foarte bun...dar fara niste accesorii si fara cartea tehnica a masinii. Am invatat sa lucrez cu ea, dar sunt multe lucruri pe care nu le fac, pentru ca habar n-am cum! Si-s sigura ca poate, ca e intelijenta masinuta mea!
Are cineva asa ceva si ma poate ajuta cu o copie a cartii tehnice? E foarte putin probabil, dar incerc si eu...
Am incercat sa contactez firma care le produce, in Italia(adica o prietena de-a mea care locuieste acolo,), dar ei n-au dat nici un raspuns.

Cookie si Sabina bulina




Ai cautat pe net? poate gasesti ceva despre masina ta. Cu cea mai mare placere, dar am alta marca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Am fost azi cu sotzul shi mi-am luat mashina de cusut, a costat destul de mult, daca eram singura nu dadeam mai mult de jumatate din cit a costat, da noroc cc ca sotzul e adeptul dai un ban, da stai in fatza Mashina e www.brother.com/as_oc/hsm/info/xl5050_5060_5070/xl5050_5060_5070_ove.html" target="_blank">Brother XL 5050 shi-a costat 330 franci- cam 200 de euro, sper sa shi merite...de miine trec la treaba, ca ma ashteapta maldaru de tzoale de reparat shi transformat, plus perdelele prietenei
Alinaxeni, multzumesc pentru raspunsuri , dar n-am mai verificat-o sa vad ce pot repara la ea, ca sigur o stric mai rau, o s-o duca sotzul in Romania s-o repare.

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

S-o stapanesti sanatoasa si s-o folosesti cu placere!

Eu nu am mai avut timp sa intru la masina.....dar recuperez eu!

Mergi la inceput