Despre croitorie - sfaturi si idei

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natta spune:

Felicitari Iren, pentru cumparatura, dupa parerea mea merita banii, plus la toate aici la noi asa mashina e mult mai scumpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natta spune:

quote:
Originally posted by Tika2005

Buna tuturor,

ce bine ca in sfirsit am dat de voi.
Poate ma ajuta si pe mine cineva. Mi sa oferit o masina de cusut, c-am veche de marka SINGER 2114/2118, dar fara carticica, si cum sunt fara experienta ma c-am tem sa misc multe in ea. Poate ma ajuta cineva cum gasesc o carticica sau de la alta marka asemanatoare.
Va rog mult si multumesc.



Salut, cred ca poti incerca sa cauti un manual de la mashina de cusut RUBIN, mi-a spus o prietena ca se aseamana mult.
Succese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_roxana spune:

Buna fetelor !!!
Iarasi am revenit mai ales cand am vazut ce harnicute sunteti.
Din nou as vrea s ava cer parerea intr-o chestiune. Am aflat ca la eurocor (nu stiu daca ati auzit de cursurile acestea care se fac prin corespondenta) exista un curs de creatie vestimentara. Are vreuna dintre voi vreo idee ce anume cuprind aceste cursuri? Eu de mai bine de o luna de zile le-am solicitat lectia demonstrativa care se distribuie gratuit dar.... nici o sansa.
Mi-e teama ca o sa-mi cheltui banii de curs pana voi reusi sa ma inscriu.
Va pup..... si spor la cusut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaaaa spune:

Buna Diana,
daca afli sau faci cursul sa ne spui si noua daca merita si daca e explicat detaliat toate chichitele din croitorie. Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Iren, sa stapanesti sanatoasa masina si sa ai spor la lucru!

Eu zic ca n-ai dat prea mult pe ea, in Romania sunt muuuuult mai scumpe, deci ai facut o afacere!

PS Pe mine m-au dat gata cusaturile pe care le poti face...oau! Monograme, broderii micute...super pentru hainutele celor mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Azi am reusit sa prind manecile la sacou! acum am o alta problema: cum fac jos "tivul" daca poate cineva sa-mi explice.....(partea din fata unde sunt cele doua parti una peste alta - eu am cusut una de alta, le-am intors pe fata, dar nu arata ca alea cumparate! cumva trebuie cusut intr-o parte?)
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

quote:
Originally posted by aaaaa

Buna Diana,
daca afli sau faci cursul sa ne spui si noua daca merita si daca e explicat detaliat toate chichitele din croitorie. Merci!



Dupa ce am citit la voi despre acele cursuri m-am inscris si eu la ei.Azi am primit lectia demonstrativa si un plic sa trimit formularul de inscriere.Par seriosi,dar nu mi-au dat date despre cum se face plata pachetelor.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaaaa spune:

quote:
Originally posted by alinaxeni
Dupa ce am citit la voi despre acele cursuri m-am inscris si eu la ei.Azi am primit lectia demonstrativa si un plic sa trimit formularul de inscriere.Par seriosi,dar nu mi-au dat date despre cum se face plata pachetelor.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Si eu am solicitata cursul demonstrativ, dar inca nu mi-a venit.
Si sotul meu a mai facut ceva cursuri de la eurocor dar nu mai stiu cum se facea plata,dar aici scrie: http://www.eurocor.ro/Conditii.htm
http://www.eurocor.ro/Faq.htm
Sa stii ca in privinta cursurilor sunt seriosi, adica livreaza cum ai stabilit cu ei, insa nu stiu daca in curs asta e ceea ce avem nevoie, adica sa stim sa facem tipare si alte secrete de croitorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_roxana spune:

servus!!! Sa stiti ca eu nu am primit lectia demonstrativa de la eurocor dar am povestit la telefon cu cineva de acolo si mi-a spus ca in cadrul cursului cele mai multe sunt elementele de croitorie si mai putin chestiuni legate de design sau stil. Mi-am comandat tot pachetul iar plata se face ramburs la primirea coletului. De-abia astept sa incep cu invatatul desi daca nu am primit lectia demonstrativa ma tot intreb daca o sa imi ajunga pachetul sau nu.
Va doresc multe bafta si voua ca eu sunt tare entuziasmata
Pa pa pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Exista si cineva care lucreaza pentru altii? Ca eu nici masina n-am si nici nu ma mai incumet sa ma apuc de croit dat fiind ca am mai stricat materiale. La cearceafuru ma pricep si eu.

shati

Mergi la inceput