Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Codruta multumim frumos. Urmatoarea sedinta foto sper sa fie la 6 luni.

Diana si Petrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna ziua fetelor, eu sunt la servici ca am avut cu cine sa las copilul. Aseara am plecat acasa la ora 9 si am gasit copilul imbaiat si mancat ca incepuse sa urle si nu il linistea mama in nici un fel. Azi a profitat iar de mama si am venit sa mai muncesc un pic ca sunt in urma rau... Bb e bine, haleste ceva fenomenal incep sa ma simt vinovata ca l-am infometat cu laptele meu ca vad ca pe asta praf hipo lactozic il mananca in 6 minute bibe de 170 ml.

Citesc din urma si va mai si raspund! oricum citesc cu scroll asa ca va dati seama ce inteleg eu din paginile trecute!

Multumesc pentru urari, in principiu noi ne bagam la imprumuturi de tot felul ca deh imprumutul la banca si nu numai e motor economiei de piata, asa am invatat noi . Asa ca nu grabim sa achitam nimic!

Anya, mama Anyiei naspa povestea de la nunta. Bine ca esti bine acum!

Eu mor de foame pe aici si voi dati cu retete intruna, as manca si ce preparati la copii de foame ce imi este!

Cristina_m accept orice fel de adrese ; ce vroiam eu pentru bb nu gasesc in romania... am tot cautat si pentru sufra si dormitorul nostru am cumparat ultimile bucati din ce imi doream.

Si nu va mai contrati pe anumite subiecte ca nu merita deloc. Eu spre exemplu m-am simtit prost la un moment dat dar mi-a trecut repede si sincer mi-am bagat picioarele in orice tratate de pediatrie sau sfaturi neavizate. Nu orice copil se modeleaza pe ce scrie in carti, important e ca fiecare din noi sa se simta bine cu decizia pe care o ia in privinta copilului sau... o fi bine sau nu sa alaptam integral sau sa incepem sau nu diversificare mai devreme sau mai tarziu, fiecare e matur si poate hotara. Fiecare dintre voi faceti foarte bine ceea ce faceti asa ca asta basta si o fuga pana la gara de est, nu de alta dar e mai aproape de mine .

Eu cu titele sunt pe calea cea buna, au cedat intr-un final azi de dimineata si am luat si juma de dostinex sau cum ii zice.





Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Si revin cu o parere personala ca ma mananca rau...
Va iubesc pe toate de aici si mi-am format o parere despre fiecare insa eu pe Gina o apreciez in mod suplimentar pentru ceea ce nu sunt eu si anume, devotata unei credinte calauzitoare. M-a contrariat la inceput dar acum as putea spune ca sufleteste e mai buna decat noi!

Acum alergati-ma ca poate slabesc si eu un pic .

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna mamicilor.
La multi ani sarbatoritilor zilei:Miruna,Victor,Vlad Ioan si Elena Noelia.
Anya chiar daca ati facut pozele dupa nunta tot ati fost frumosi.Cred ca ai suferit mult atunci ca ziua nuntii te astepti sa fie perfecta, ca orice mireasa isi doreste asta.
Carmi multa sanatate lui Fabiano.
Veronica si Stefania are zile cand mananca mai putin.
Noaptea trecuta s-a trezit numai o singura data.I-am dat supa da tot asa nu se omoara dupa ea si apoi completare titi.Parca tuseste mai putin si nici nasul nu-i mai curge asa mult.
Nu stiu ce unguent sa-l trimit pe sotul sa cumpere ca ma doare rau omoplatul si ceafa.Nu pot sa-mi intorc gatul intr-o parte.Mi-a facut sotul masaj si ma lasa pe moment.M-a luat asa dintr-o data nu m-am trezit asa,cand am vrut sa o alaptez,m-am asezat pe pat intinsa (ca eu asa ii dau titi ca e mai usor pt. mine) si de atunci nu mai pot.Fetelor aveti vreo idee ce as putea sa iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Bau!!!

Vin si eu din malaxorul istoriei sa va pun niste intrebar.
Faptul ca nu mai stau toata ziua printre voi ma cam lipseste de informatii vitale.

Imi pare rau ca vin asa si va trantesc cate o intrebare insa in voi am incredere.
Asa...

Suntem in plin proces de trecere la Humana 2 si copilu se constipa destul de rau. Doctorita a zis sa nu ii mai dau Debridat ca ii moleseste matul si sa ii dau Lass Baby. Insa Lass Baby are propolis si bunica lui Nuka este foarte alergica la propolis. Nu stiu daca sa risc. Credeti ca e vreun pericol? Am citit ca deobicei alergiile se manifesta mai tarziu dupa ce se atinge pragul maxim de intensitate ale efectului alergenic (? nu stiu daca asa se zice). Asa ca ea poate sa fie alergica la multe chestii insa nu se manifesta inca (la soacra avem 4 caini si pana acum nu a avut nici o reactie)

In al doilea rand. Am inceput cu diversificarea. Momentan suntem la etapa suc de morcovi/ mere. Cand o sa incepem sa punem si pulpa va trebui sa inlocuim o masa? De cate ori pe zi sa ii dau suc?

Offf, e complicat rau.

Va pup si promit ca ma intorc la zi cat mai curand.



Sofia si Nuka
Varsta lui Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

La multi ani sarbatoritilor acestor zile !

Dimineata am fost la dr cu baietii, pt ca Tudor tusea si harcaia la greu : in concluzie Mihnea are bronsita si o tratam cu biseptol,iar cel mic are bronsiolita si va lua antibiotic ,prednison si miofilin .

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Jadi sa nu te simti vinovata, ca nu stii de ce mananca acum mai mult copilul. Poate ai schimbat unghiul de inclinare la care ii dai de mancare, poate se distreaza mai mult ca tine si el de biberon si e mai "fun" ca inainte. Eu am invatat lectia asta tot facandu-mi griji in diverse ocazii, ganduri peste ganduri si cand colo, explicatia era asa de simpla...
Si de cate ori nu sunt sigura ce sa fac, imi amintesc de o fraza dintr-o carte "bebelusii au o capacitate uimitoare de a supravietui greselilor parintilor"
pe bune ca functioneaza

Diana si Petrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Gabi, off, ce s-au captusit astia mici ai tai. Tin pumnii sa le treaca repede!

Nasol cu suzeta, fara ea adormea foarte greu dar dormea bustean ziua cate 2 ore, uneori mai mult, asa adoarme mult mai repede dar se trezeste dupa 30-45 min cand o pierde. In plus, ce somn e ala cand tot timpul molfaie. Am vrut sa nu i-o dau azi dar n-am rezistat, cand i-am bagat-o in gura a oftat de cateva ori din toti rarunchii.
In orice caz, azi a mancat mult mai bine. I-o fi dat vaccinul asta pofta de mancare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Voi aveti probleme cu somnul? Petra nu a mai adormit singura de vreo luna. Foarte greu o adorm si peste zi si seara (numai la san)

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Asaaaa...
Hai sa va mai scriu ce mi-a zis dr:
- nu mai stiu cine imi zicea sa intreb de vaccinul antirujeolic. Intrebat dar raspunsul a fost f evaziv si imbarligat. Totusi, am inteles ca ea ar prefera sa nu fie nevoie sa il facem, a zis ca pana atunci mai suna la Bucuresti, nu stiu unde sa vada starea epidemiei, se mai intereseaza si mai vorbim. Nu stiu de ce dar s-a tot fofilat sa imi spuna dezavantajele vaccinului facut la 7 luni in loc de 1 an
- supa sa o fac pt 2 zile, adica, am facut azi, o racesc brusc, pastrez portia pt azi si inca una la frigider pt maine
Ege, nu stiu dak se gaseste in farmacii vaccinul Infanrix hexa, noua ni-l ia dr, si a zis ca nu a mai gasit. Poate tu ai sa gasesti la farmacii, poti cauta asa ai sa scapi cu o singura intepatura.




Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput