Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna zanelor!!!
Am intrat un pic un pic sa urez LA MULTI ANI CU BUCURII SARBATORITILOR ZILEI CU MENTIUNE SPECIALA PENTRU MIRUNICAAAAA!!! Ioana, sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si cuminte!!!
LA MULTI ANI ELENEI NOELIA, LUI VICTOR SI LUI VLAD IOAN PT. IMPLINIREA CELOR 5 LUNI!!!
Si multumim si noi pt. urarile de acum 3 zile - ca eu sunt in urma rau de tot - Ioana, Daniela, Maddy, Vera, Cristell, Nanadana, Anya20, Irina81, Marinela79, Simodina, Cristina-m, Veronica, Anto, Inaa, Carmi!
Ieri am rezolvat actele cu succesiunea, a venit doctorita Anei in vizita si azi am avut parastas de 3 luni, Doamne ce trece timpul...continuu am ceva de facut, vreau si eu ceva timp liber!
Simodina, de unde ai testoasa de apa? Stiu c-ai intrebat acum cateva zile de cereale simple, eu folosesc de la Nestle orez simplu, cutia albastra;
BiuMil, sa-mi zici si mie cum merge Gerovitalul! Parca tu folosesti,nu? Si vreau si eu amanunte pt.masina de spalat vase, ca as vrea si eu - si sotul e chiar mai infocat decat mine - problema e ca nu prea avem loc in bucatarie si vrem una mai micuta! Care sunt cele mai mici, stiti cumva?
Daniela, ce-am ras cand am citit de branza!!! Si eu il suspectez pe sot...
Irina, felicitari pentru dintisor!!!
Anya20, Carmi, multa multa sanatate!!!
Simona8004,! Si felicitari!!!




Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Marlena multumim pt urari !

Miflore multumim de felicitar !

Si acum va invit sa va uitati la "prima intalnire". Va povestim noi mai tarziu ca acum nu mai pot sta pe forum...

Si nu in ultimul rand trebuie sa ma laud cu tortul...

Va pupicesc...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Frumos tort Irina!

Codruta Alexandru a dormit astazi in 2 reprize a cate 2 ore..a doua oara a adormit singurel iar seara adoarme sugand din bibe.
A mai avut acum cateva zile reprize de somn a cate 30 min ziua dar in general nu face crize de somn ca altadata.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Frumosi foc Iulia si Vladut. Cred ca v-ati distrat pe cinste cu ei.
Si tortul reusit. Sa ne trimiteti si noua o felie "virtuala"

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Irina, super tortuletul, si intalnirea vad ca a fost reusita..

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

La multi ani bebeilor: Miruna (pentru cele 6 luni - domnisoara mare !), Victor, Vlad Ioan, Elena Noelia, sa cresteti mari !
Multumim fetelor dragutelor Anirim, Daniela, Ege, Mifloricika, Irina, Nanadana, Cristellcare s-au gandit la noi. Fabiano tuseste de ti se rupe inima, noapte trecuta ne-a trezit din ora-n ora, se ineca cu mucisori, a fost groaznic. Azi e un pic mai vesel si a mancat, spre deosebire de ieri.
Daniela, nu l-am dus la dr. pt febra (ca nu avea), am sunat pt. ca tusea rau si nu vroia sa manance si ne-au chemat imediat la cabinet. Ne-au dat un alt sirop, pt. bronsita, se pare ca e mai bun.
Hai sa va spun si voua ce mi-a zis dr., ...si m-am mirat. A spus sa nu mai punem vase cu apa pe calorifer in timpul noptii, pt ca formeaza bacterii pe care le respira bb, mai bine prosoape ude.
Si va mai spun ceva, pt. bebeii mucosi, in loc de spray cu apa de mare, care e bun, dar folosit des irita mucoasa, o alta varianta (incercata de mine si f. buna): in jumatate de cana cu ceai de musetel (caldut) se pun trei lingurite cu zahar, se amesteca si se introduc cateva picturi in nari. Noi asta folosim acum si e mai bine, se inmoaie repede mucii si bb nu se mai stramba.
Va pup acum, ma duc sa-i tin companie bolnaviorului meu.



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Super poze Irina si Vera!
Am ajuns si eu acasa si ne pregatim de baita!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Fetelor tortul a fost bestial!!!!!!

Vladut e un copilas tare reusit si vesel. Irina si sotul niste parinti minunati si primitori.

Iulia a tras un somnic in tarcul lui Vladut. Frumos tarc ...cred ca-mi iau unul la fel ca i-a placut in el.

Vedeti si voi din poze cat de frumoasa a fost prima intalnire. La inceput Iulia a fost timida si rezervata, Vladut mult mai sociabil. Tot vroia sa o ia in brate...apoi Iulia i-a povestit cat de frumoasa e dragostea. Si ca sa imi arate cat de impresionata a fost, dupa ce i-am dat tzatzi nu a vrut sa adoarma ca de obicei ci a mai stat cam jum de h si a povestit.

Vladut ne declaram iremediabil prise in mrejele iubirii.



Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

La multi ani bebelushilor ce fac lunita azi! Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salutari fetelor repede si noi sa nu pierdem ziua

LA multi ani Miruna pt cele 6 lunite ,sa cresti mare ,sanatoasa si frumoasa ,un pupic dulce de la noi
La multi ani si celorlanti sarbatoriti care azi isi fac lunita Vlad,Victor si Elena,pupici de la noi
Irina -Vera sint suberbi puiutii vostri
Irina -Daniela va multumesc ,am primit gindurile voastre bune pt mama


poze

Mergi la inceput