Bazar pt Alex (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Gata, am actualizat totalurile din lista...intr-un final le-am dat de cap!

Deci in contul Loreemei erau astazi 1880 RON (mai depusese ea din cei 410 RON de la ea, 211 RON). Practic in acel cont erau cu 70 RON mai mult decat mi se confirmase mie ca s-a platit pana acum pe site (deci cine a achitat si se afla inca pe lista la neachitate, rog sa-mi spuna data si suma cand a achitat) asa ca i-am adaugat si eu la suma pe care o aveam confirmata.

Deci 1599 (soldul de pe site) + 70 (platitor necunoscut) + 211 (virat de Loreema24) = 1880 RON

S-au virat 100 RON pt AndreeaC si 1760 RON catre contul meu (s-a platit comision 4 RON).

Deci 1880 - 100 - 1760 - 4 = 16 RON (ramasi in contul Loreemei la lichidare, suma pe care o are de achitat)

Cash la Loreema = 410 - 211 (virati in 24.02.06) - 100 (mi i-a dat mie) + 16 (datoria pt suma ramasa in cont) = 115 RON

Cash la Roandre = 30 + 100 (de la Loreema24) - 18 (soldul initial din contul nou) = 112 RON

Asadar, in noul cont va trebui sa avem 1778 RON (in mom in care intra banii din viramentul de astazi, in maxim 2 zile).

Dc nu s-a inteles ceva, va rog sa-mi spuneti si va explic!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Roandre am primit ms tau.cand ajungi prin zona da-mi de veste si ne intalnim undeva.multam mult.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

roandre,

loreema a licitat pentru pozitia 374 (salopeta cu bascuta). daca nu mai doreste produsul, ar trebui reintrodus in lista. carminabulina, stiu ca te-ar fi interesat pe tine

am licitat pentru CD-urile cu povesti (poz. 078). cine se va ocupa de ele?

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Tia astept sa vad produsul si ok. Oaricum cumva va trebui sa ma intalnesc si cu roandre sa iau produsele licitate de mine si de inaioana. Dar sa se mai aseze un pic lucrurile pe aici .

[poze carmina

intalnire burtici


http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Tia, am vorbit cu Loreema si a zis ca mai vrea costumasul si ca se va intalni cu tine...banuiesc ca o sa scrie si ea. Cd-urile ti le va da tot ea dc tot tre sa va intalniti.
Mie nu mi-a dat nici un cd, dar le am si eu si va faceam copii de la mine celor care ati adjudecat...dar dc tot tre sa te vezi cu ea, nu mai are rost sa iti mai copiez eu cd-urile si sa stabilesti 2 intalniri. Ea spera ca in weekend poate se intalneste cu tine. Mai multe detalii va da ea!

Carminabulina, eu pot sa-ti dau oricand produsele de la mine...stau in Pantelimon-Piata Delfinului.

Andreea_tx, cum ajung pe la mama iti spun. Am haina in masina sa fiu sigura ca nu o voi uita acasa.

Am actualizat listuta si am trecut ce produse sunt la mine si ce nu.
Deci verificati in lista si dc sunt la mine trimiteti-mi un PM.

Pupici!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Vreau si eu detalii la bluzitele de la nr 351 si 353.pentru ce masuri merg? mi-ar treb cam un 48 asa.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Roandre, vazand ca tu te ocupi acum de bazar am si eu o intrebare/problema/propunere.
Eu am mai multe hainute primite pentru copilasi cam pana in 4 ani, majoritatea purtate dar in stare buna.
De asemenea as mai avea de donat si haine de femei ba chiar si o camasa noua-nouta primita de sotul meu care nu ii e buna.
Eu insa nu ma pot ocupa de asta pentru ca sunt deja in luna a 7-a de sarcina si cu cupil pe cap asa ca daca cumva ai vrea tu sa te ocupi, eu ti le-as putea aduce pe toate tie si sa le faci tu poze si sa le expui, etc. Ma gandesc ca e totusi o bataie de cap... sper sa te poti inhama la asa ceva...


Ioana 29 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Inaioana, apreciez dorinta ta de a ajuta acest bazar dar nu pot ajuta decat dc pui produsele la bazar si cine a licitat si adjudecat din Bucuresti sa le distribui eu...dar ca sa iau toate produsele de la tine chiar nu mai pot. Am deja vreo 3-4 sacosi cu haine de la bazar si chiar nu mai pot sa iau altceva pt ca mi-as transforma casa in depozit. Dc as lua doar produsele adjudecate, ca sa ajut la distribuit ar fi ok...dar am atatea produse care nu s-au licitat si nici nu prea vad sa se liciteze in curand si pe care le tin in casa....pana cand ma da sotul cu totul afara si pe mine !
Sper sa nu te superi, dar asta e momentan singurul ajutor pe care il pot da. Dc altcineva poate sa ia hainutele de la tine ar fi super!



Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Roandre, vazand ca tu te ocupi acum de bazar am si eu o intrebare/problema/propunere.
Eu am mai multe hainute primite pentru copilasi cam pana in 4 ani, majoritatea purtate dar in stare buna.
De asemenea as mai avea de donat si haine de femei ba chiar si o camasa noua-nouta primita de sotul meu care nu ii e buna.
Eu insa nu ma pot ocupa de asta pentru ca sunt deja in luna a 7-a de sarcina si cu cupil pe cap asa ca daca cumva ai vrea tu sa te ocupi, eu ti le-as putea aduce pe toate tie si sa le faci tu poze si sa le expui, etc. Ma gandesc ca e totusi o bataie de cap... sper sa te poti inhama la asa ceva...


Ioana 29 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici



Cred ca as putea ajuta eu. Chiar vreau sa mai fac si eu cate ceva pe aici,ca in ultimul timp nu prea m-am mai implicat.
Asta ar presupune sa iau cumva lucrurile de la tine,sa fac poze ,sa le afisez si sa urmaresc licitatia.
Daca nu se ofera altcineva cu timp liber mult ma ofer eu.

Fetelor,faceti o treaba foarte buna aici!! Felicitari !!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Anda141, multumim mult pt ajutor.
Dc vrei sa tii tu hainutele ar fi foarte bine...eu te pot anunta pe PM de fiecare data cand se adjudeca un produs in cazul in care nu ai timp/nu poti sa urmaresti mereu ce se intampla.
Inaioana, este ok asa?


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput