Scaune de masina sigure

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Axxxa, se prinde doar cu centurile masinii. Insa copilul sa stii ca sta foarte bine, scaunul e fixat, centura care il inchide pe el la fel si e vorba de centuri care la soc se blocheaza, deci chiar sunt sigure.

Rox, ai retinut bine mille miglia are centuri proprii desi e grupa 3.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Sunt si alte scaune de masina 2-3 care au isofix. Si pe Buburuza era unul... din Spania parca, nu-mi amintesc exact numele.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Cine stie ce sistem de prindere are acest scaun si ma poate ajuta? In specificatii nu scrie cum se fixeaza in masina, eu deduc ca prinderea se face in centurile masinii, odata cu copilul, pt ca centuri proprii sau alt sistem de prindere nu are, din cate vad. Oare e safe sa stea legat numai in centuri? Nu se misca stanga-dreapta? Il are cineva, ma puteti ajuta?
http://www.scauneauto.ro/romer-kid-plus~produs-3-scaun-auto-copii-kid-plus-ellen~p-141.html

Inca o intrebare: stiti cumva magazine care vand scaune auto si au o gama larga, unde eventual sa-l gasesc si pe acesta, ca sa-l vad pe viu? Multumesc.


axxxa modelul kid plus ellen nu are isofix, se fixeaza odata cu copilul cu centura masinii. modelul kidfix ellen are isofix si costa 810 pe site-ul indicat de tine. http://www.scauneauto.ro/romer-kidfix~produs-2-scaun-auto-copii-kidfix-ellen~p-145.html

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GlocK spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Cine stie ce sistem de prindere are acest scaun si ma poate ajuta? In specificatii nu scrie cum se fixeaza in masina, eu deduc ca prinderea se face in centurile masinii, odata cu copilul, pt ca centuri proprii sau alt sistem de prindere nu are, din cate vad. Oare e safe sa stea legat numai in centuri? Nu se misca stanga-dreapta? Il are cineva, ma puteti ajuta?
http://www.scauneauto.ro/romer-kid-plus~produs-3-scaun-auto-copii-kid-plus-ellen~p-141.html

Inca o intrebare: stiti cumva magazine care vand scaune auto si au o gama larga, unde eventual sa-l gasesc si pe acesta, ca sa-l vad pe viu? Multumesc.


Daca vreti sa vedeti fotoliul puteti sa va duceti direct la importator.Il puteti vedea pe viu + alte modele . Daca vreti adresa imi puteti trimite un PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Multumesc pt informatii.
Glock ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Am mai descoperit unul care e f inovativ. Graco Aerologic.
Are sezutul dintr-un fel de plasa cu ochiuri pe unde circula aerul, iar dedesubt e gol. Numai ca fiind un model recent n-am gasit teste de siguranta facute pt el. Il are cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=4045

Mi-am amintit numele. Jane, cel de mai sus. Cand am vrut sa ii cumparam lui Stefan un scaun mai mare, 2-3, am tot studiat piata, am scris si la Buburuza sa intreb daca ar putea sa vada sotul meu un scaun cand trece prin Bucuresti... dar nu am primit niciun raspuns! asa ca am cumparat unul din Brasov, pe care l-am üutut incerca... Chicco, nu suntem extrem de incantati de el, da asta a fost atunci. Aici am avea zeci de variante!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Imi poate spune si mie cineva care este adresa importatorului de scaune auto Romer? Sau magazinele unde distribuie? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Imi poate spune si mie cineva care este adresa importatorului de scaune auto Romer? Sau magazinele unde distribuie? Multumesc.


axxxa uite ce am gasit eu pe google. sper sa te ajute. scrie ca sunt unic importator si distribuitor pt britax-romer.
http://www.kreisdesign.ro/
Kreis Design
Adresa: Sos de Centrura nr.10
Loc.: Pantelimon
Jud.: Ilfov
Tel: +4 021-350.20.56
Fax: +4 021-350.20.55
Mobil Vodafone:+4 0728.089.510
Mobil Orange: +4 0745.108.857
E-mail: office@kreisdesign.ro
au si formular de contact; poti lua legatura cu ei.

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu ii recomand, am luat de la ei si au venitsi mi-au montat ambele scaune pt copii, modele cu isofix, grupa 1 si grupa 3.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput