Scaune de masina sigure

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

As vrea un scaun Britax sau Romer. In Bucuresti stiti magazine care le comercializeaza? Pentru Inglesina am gasit deja reprezentanta. Nu vreau sa cumpar de pe net deoarece am in cap sa-l probez in masina cu copilul si apoi sa dau banul.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Uite ce am gasit pe net, poate te ajuta:
http://www.scauneauto.ro/modules.php?name=produse&op=show&id=8&p=54

Iriss - mami de Yvonne Maria 05.02.2007
http://family.webshots.com/photo/2509791670098051179gBsgDY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmene spune:

Buna,
Fiul meu va implini 3 ani peste o luna si ma intereseaza un scaun pentru grupa 1/2/3 (9-36 kg), cu sistem de prindere ISOFIX, cu centuri proprii cu prindere in 5 puncte, in care sa poate sa doarma comod si sa fie omologat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by carmene

Buna,
Fiul meu va implini 3 ani peste o luna si ma intereseaza un scaun pentru grupa 1/2/3 (9-36 kg), cu sistem de prindere ISOFIX, cu centuri proprii cu prindere in 5 puncte, in care sa poate sa doarma comod si sa fie omologat.



S-a mai scris in acest subiect in urma cu cateva pagini despre aceste scaune. Reciteste mesajele si te vei lamuri. Oricum poti cauta pe net "Fotoliu auto Iseos Safe Side cu isofix" de la BebeConfort, si MAXI COSI. Cam acestea sunt cele mai recomandate.

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Camere, in aceeasi situatie sunt si eu,caut de vreo 2 sapt dar singurul cu isofix este bebecomfort,dar este numai pana la 18kg.la cat costa cred ca e cam mult pentru doar un an si jumatate cat poate sta in el(acum 2,6 ani si 13kg).
ce altceva ai mai gasit?.

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

quote:
Originally posted by Steluta

quote:
Originally posted by carmene

Buna,
Fiul meu va implini 3 ani peste o luna si ma intereseaza un scaun pentru grupa 1/2/3 (9-36 kg), cu sistem de prindere ISOFIX, cu centuri proprii cu prindere in 5 puncte, in care sa poate sa doarma comod si sa fie omologat.



S-a mai scris in acest subiect in urma cu cateva pagini despre aceste scaune. Reciteste mesajele si te vei lamuri. Oricum poti cauta pe net "Fotoliu auto Iseos Safe Side cu isofix" de la BebeConfort, si MAXI COSI. Cam acestea sunt cele mai recomandate.

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)



pt grupele II si III, la testele din Germania, cel mai bine au iesit la teste Britax - Romer si pe locul 2 Maxi Cosi.
sigur in 2007 cel mai bine a iesit Romer KIDFIX (18-36 kg) cu sistem isofix.
eu acest model l-am cumparat luna aceasta de la Viena cu 175 eur (era promotie) altfel costa 190 eur.

mami lui theo nascut la 29.Oct 2004
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

eu l-am luat pe acesta,sper sa fie bun:
http://www.voinicel.ro/magazin/product_info.php?products_id=845&osCsid=fa6f8782647511e96cc05dfcd522e485


Theo scaunul de care spui cred ca e super,iar pretul ff bun,in comparatie cu cele de la noi care sunt 13 mil.pacat ca nu se gaseste si in Ro.
LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sim_stoian
Trimis la - 10/01/2008 : 22:40:54
--------------------------------------------------------------------------------

Lunganul meu nu mai incape in scoica de la Graco pt 0 - 13 kg si vreau sa iau un scaun auto de la Inglesina pt 0 - 18 kg. Au doua modele, Marco Polo si Moovy. Care din ele este mai bun, din experienta voastra?

ralu80
Trimis la: - 11/01/2008 : 14:38:38
--------------------------------------------------------------------------------

De primul nu stiu nimic, dar pe al doilea l-am facut cadou nasilor pentru fetita lor, cand avea 1 luna jumate...de atunci o plimba in el si sunt tare incantati.

Nicoleta
Trimis la: - 11/01/2008 : 14:59:02
--------------------------------------------------------------------------------

Salut.

M-am uitat si eu pe linkuri, primul pare mai ok ca are 6 pozitii de inclinare. Dar noi nu am avut asa ceva, deci nu pot sa iti spun din experienta proprie. Insa ma intereseaza opinii, care pot functiona ca idei pentru noi...

Si noi suntem in cautari de scaunel bebe, ma intrebam daca afecteaza si cum faptul ca bebe e in contact (direct sau indirect) cu un material sintetic, invelitoarea (nu transpira prea tare)? E valabil si pentru alte tipuri de fotolii auto... (Stefan a avut si inca mai are un fotoliu de la Cam, 9-36 kg, cu husa cu exterior de bumbac, si tot transpira...)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ralu, multumesc.
Nicoleta, nu am avut probleme cu transpiratia in scoica Graco. L-em scris celor de la Litaf, dar nu au pe stoc primul model. Oricum, o sa ma duc maine pe la ei sa il vad pe al doilea si sa ii intreb ce stie sa faca Marco Polo . O sa revin cu info.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de MamiLili


Sunt in cautarea unui nou scaun auto pentru baietelul meu de 1 an si 3 luni, corespunzator grupei lui de kg si varsta. Dintre cele care satisfac norma ECE44/04 m-am oprit la 4 modele si anume:
Maxi Cosi Tobi
Maxi Cosi Priori
Chicco Zenith
Chicco Key 1 +
Fiecare are, din punctul meu de vedere, avantaje si dezavantaje, de aceea va intreb, pe cele ce aveti unul din scaunele auto mentionate mai sus, cat sunteti de multumite de el (eventual o nota de la 1 la 10)? Ce recomandari aveti?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput