A treia cezariana! - Asa a venit pe lume Teo...

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

BRAVO!!!!!
Sa fiti cu totii sanatosi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laly29 spune:

Felicitari Simina pentru bebe , sa fiti sanatosi si fericiti. Am citi toate mesajele de pe acest forum si m-am lamurit cu cateva lucruri. Sunt si eu la prima cezariana ( un baietel de 3 luni Alexandru), iar marea noastra dorinta este sa mai avem copii ( poate inca 2 daca ne ajuta Dumnezeu). Doctorul meu mi-a spus ca am voie doar doua cezariene si nu mai mult, am ramas tare dezamagiti. Acum sunt mult mai linistita citind mesajele voastre.
Felicitari inca o data Simina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Felicitari! Ce mult ma bucur pentru voi!
Sa va traiasca!




Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

SIMINA ,FELICITARI !
Sa va traiasca minunea mica,sa fie sanatos si fericit pentru ca este deja norocos cu asa o familie!
Sa va dea Dumnezeu tot binele din lume alaturi de copiii vostri minunati!
Pupici de la noi,
Cristina,Rares 1 an astazi si Mihnea 4 ani si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Nu ne sta in putere sa facem lucruri uriase - ci numai lucruri mici, cu iubire uriasa." (Maica Teresa)



Buna ziua!

megbeng, multumesc mult pentru ajutor!

Fetelor , multumesc mult pentru urari si ma bucur sa aud atatea vesti noi si bune despre voi...Va doresc tot binele din lume si sa aveti incredere in voi

Eu simt ca traiesc clipe unice, sunt extrem de fericita si nu-mi vine sa cred ca baietelul meu este atat de cuminte..il simt ca un mic intelept care nu vrea sa ma deranjeze prea mult...Mananca , da aerul afara, doarme si zambeste la ingeri. Suntem extrem de incantati de el.
Copii il cauta si ma cheama daca scanceste. Nu vor sa-l dea nimanui si ar vrea sa-i dea sa manance...

Am reusit sa intru sa scriu prin Opera, sa vad daca pot transmite acest mesaj...




Simina cu Teo, Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Felicitari

acum ar trebui sa le arati medicilor care te-au speriat, minunea de baiat.

gura lumii...





A&C&O

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Bravo Simina,
sa va traiasca copilasii si sa fie sanatosi,
pupa-l pe cel mic din partea noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Felicitari Simina!
Sa va traiasca copilasii,sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!
Sa va dea Dumnezeu tot binele din lume pentru ca sunteti niste invingatori.
Si eu am pierdut prima sarcina si mi-au facut cezariana si inainte sa citesc povestea ta imi era teama de cum va fi la a doua cezariana dar tu esti dovada clara ca exista minuni atata timp cat ai credinta in Dumnezeu!
Sa aveti o viata plina de
MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

OAMENII S-AR PUTEA SA NU-SI AMINTEASCA EXACT CEEA CE AI FACUT SAU CEEA CE AI SPUS, DAR INTOTDEAUNA ISI VOR AMINTI CUM I-AI FACUT SA SE SIMTA!!!



Buna dimineata!
Este a doua saptamana din viata lui Teo si incerc sa traiesc din plin fiecare clipa.
Mai intai s-a trezit Teo pe la 7:20 si apoiAndrei pentru a vedea de ce plange bebe Teo.Somnoros si plapand, l-am mangaiat si pupacit pana a "facut ochi" si i-am spus ca trebuie sa se trezeasca deoarece sunt desenele animate preferate de el...A alergat in sufragerie, apoi la baie, apoi i-am dat piept lui Teo .
Intre timp "a facut ochi" si Diana. Incercand sa-si dea carliontii din ochi intreaba "Unde...mama?".Vine alergand si se cuibareste la pieptul meu.Este calduta, somnoroasa si dulcica...un pui de om.
I-am facut baie lui Teo si copii ma asista atenti la tot ce se intampla...il duc pe bebe in dormitor si il las infasat in prosoape...ma intorc in baie si-i bag pe Andrei si Diana in cada sa faca si ei baie. Intre timp revin la Teo, il masez si-l dau cu ulei de corp. Il imbrac cu haine curate si-l pun la piept. Copii se balacesc in cada, incep sa se ude unul pe altul...termin de alaptat si-i scot din baie apoi ii imbrac in haine curate.
Fac si eu un dus, ma simt proaspata si pregatita pentru o noua zi...
incep sa strang patul si hainele copiilor...dar nu v-am spus...dorm cu toti copii in acelasi pat ( desi avem suficiente dormitoare) pentru a nu-i face gelosi pe copii mai mari. Eu consider ca fiecare pui are dreptul sa doarma langa mama lui, inclusiv puiul de om...de fapt cred ca suntem singurii dintre toate fiintele (si animalele) acestei planete care consideram ca puiul trebuie sa doarma separat de mama si de parinti in primii ani din viata.

Oare care animal mai doarme la 6m distanta de puiul ei si merge la el doar sa-l alapteze?

De ce suntem educati ca trebuie sa ne indepartam puii de noi?

Intre timp Teo face ochi si mai vrea piept...sunt obosita dar cand ajung in sufragerie vad ca a sosit sotul de la servici ( a fost tura de noapte), il ia pe Teo in brate si zambeste fericit...este din nou acasa alaturi de noi.
A adus mancare si un cadou pentru Teo ...de fapt copii sunt adevaratii destinatari ai jucariilor...Copii mananca in liniste iar noi savuram cate un ness...afara este o zi racoroasa de iunie...Teo a implinit 2 saptamani.

V-am povestit o dimineata din viata noastra...mie nu mi se pare greu, sunt plina de viata si simt ca suntem o familie unita si binecuvantata de Dumnezeu.
De fapt vreau sa va spun ca am fost tare speriata ca o sa-mi fie greu cu 3 copilasi mici, dar acum trebuie sa va zic ca nu merita sa ne temem ... Un copil aduce multa fericire in casa, parca ne facem sa fim mai puternici si mai fericiti...


Va doresc tot binele din lume!


Teo(7.06.2006), Diana (30.05.2003) Andrei(10.04.2001)

Simina2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Simina...

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput