A treia cezariana! - Asa a venit pe lume Teo...

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Simina,felicitari si multa putere in continuare!Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

pozele siminei le gasiti aici:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/magdas82/album?.dir=ee5fre2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/magdas82/my_photos




vise in mii de parti, vi le fac cadou, impliniti-le voi!, visul meu il traiesc chiar acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Ce vesti bune!! Sa va dea Dumnezeu sanatate si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Ma bucur ca s-a terminat totul cu bine. Sa creasca mare bebe Teo si sa va aduca numai bucurii, impreuna cu fratiorul si surioara lui. Imi faceam ceva griji cand am vazut ca nu mai intri, Simina, mai ales ca si la mine urmeaza a treia cezariana.
Inca o data felicitari si numai bine, cand poti sa intri, sa ne povestesti.

Roxana17+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Bine-ai venit pe lume, Teo! Sa fii sanatos si cumintel, sa nu o superi pe mamica ta!
Simina, ai vazut ce bun e Dumnezeu?! Sa va dea sanatate si putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manon spune:

simina,o cezariana in plus nu-ti pune viata in pericol, nici tie, nici fatului. fii linistita, nu stresa copilasul nenascut cu gandurile astea. medicul care ti-a legat trompele ar fi trebuit sa-ti explice foarte clar care sunt eventualele riscuri la care te expui, fara nici o legatura cu interventia chirurgicala, banala, in zilele noastre.poate e vorba de cu totul altceva. daca spui ca in spital toata lumea s-a purtat cu tine ca cu "o bomba cu ceas", sfatul meu e sa mergi sa te internezi la un medic bun, sa stai sub observatie inainte de nastere si sa ai garantia ca esti pe maini bune. medicii care te-au stresat nu au procedat corect (poate sunt depasiti profesional) si n-as avea incredere in ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

quote:
Originally posted by manon

simina,o cezariana in plus nu-ti pune viata in pericol, nici tie, nici fatului. fii linistita, nu stresa copilasul nenascut cu gandurile astea. medicul care ti-a legat trompele ar fi trebuit sa-ti explice foarte clar care sunt eventualele riscuri la care te expui, fara nici o legatura cu interventia chirurgicala, banala, in zilele noastre.poate e vorba de cu totul altceva. daca spui ca in spital toata lumea s-a purtat cu tine ca cu "o bomba cu ceas", sfatul meu e sa mergi sa te internezi la un medic bun, sa stai sub observatie inainte de nastere si sa ai garantia ca esti pe maini bune. medicii care te-au stresat nu au procedat corect (poate sunt depasiti profesional) si n-as avea incredere in ei.



ar fi fost dragut din partea ta sa citesti mai intai ce s-a mai scris in subiectul asta..simina a nascut, acum 10 zile si are un super-baietel!




vise in mii de parti, vi le fac cadou, impliniti-le voi!, visul meu il traiesc chiar acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Simina, felicitari, ma bucur tare mult pentru voi, cred ca zilnic am deschis subiectul sperand la un mesaj nou. Eram convinsa ca ai nascut pentru ca ne-ai spus ca cezariana va fi clar inainte de 40 de saptamani, dar nu indrazneam sa intreb, ma gandeam ca te refaci dupa operatie si ca familia are nevoie de tine.
Sa fiti sanatosi si fericiti!
Meg, multumim de veste. Ai grija de puiul din burtic, nu te enerva cand nu este cineva atent, se mai intampla .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

FELICITARI!!!!!!
Sa va traiasca!!! Ce veste minunata!! Cat ma bucur pentru voi! L-am vazut pe Teo in poze, e un bb mic si scump!
Simina, ce bine ca totul s-a terminat cu bine! Iti doresc multa, multa sanatate, refacere rapida, si mult calm si rabdare sa-ti cresti puii, ca au toti trei mare nevoie de tine!
Esti o mama minunata! Abia astept sa ne mai povestesti!
Inca o data, multa sanatate la toata familia!



_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Felicitari Simina! Sa va traiasca copii, sa fiti sanatosi si fericiti!
Sa sti ca m-am tot gandit la voi si asteptam un semn de la tine ca ai nascut, ca sunteti bine. Ma bucur tare mult ca s-a terminat cu bine. Asteptam vesti de la voi cand poti si cand ai timp.
Pupici multi!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Mergi la inceput