A treia cezariana! - Asa a venit pe lume Teo...

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

"Nu ne sta in putere sa facem lucruri uriase - ci numai lucruri mici, cu iubire uriasa." (Maica Teresa)



Buna fetelor!
Eu sunt de 2 saptamani in spital...acum am 35 de saptamani de sarcina si totul este ok.
Bebelusul are 2,800 kg si trebuie sa mai astept poate reusim sa ajungem la 3 kg macar... sa nu stam la prematuri.
Deci daca totul este bine o sa nasc prin cezariana pe la inceputul lunii iunie...

Sincer... simt lipsa voastra...am nevoie de incurajarile si discutiile cu voi...m-am cam saturat de spital , asa ca am reusit sa ma invoiesc 1 ora...

acum sunt la un internet -cafe langa spital...profit de vremea frumoasa din Iasi si de faptul ca ma simt mai bine.

Sunt la dr.Socolov Demetra si profesoara Anton Cristina de la Clinica Cuza Voda.
Acum stiu cat de bine este sa fii liber...acasa la tine, in patutul tau alaturi de cei dragi.
Va doresc tot binele din lume ca sa va bucurati de clipele petrecute acasa alaturi cu cei dragi
"La multi ani!" pentru Constantin sau Elena.
Eu personal am 2 Constantini de sarbatorit maine , sotul si baietelul, care sper sa ajunga maine la mine la spital.



Simina Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Simina, vestile sunt minunate, am fost asa de placut surprinsa sa vad ca ai scris. Uite ca ai ajuns la 35 de saptamani si bb are 2800 gr.

Multa sanatate si putere, nastere si refacere usoara, si sa fii cuminte ca sa mai ai voie la internet-cafe !

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Simina ma bucur sa vad ca sunteti bine, acusi nasti si veti fi cu totii acasa, sa vezi ce fericiti o sa fiti.
Mult curaj si bafta. Ce fac copii? Cred ca de-abea asteapta sa ajungeti acasa tu si bebele.Mai asteptam vesti de la tine cand mai ai timp de scris.
Pupici.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

draga simina, curaj!mult a fost, putin a ramas! te admir sincer si din tot sufletul. ti-am citit povestea pe nerasuflatelea, toate cele 7 pagini de discutii si sunt convinsa ca bunul dumnezeu te va ajuta sa treci cu bine peste toate. esti o fericita, sa nu uiti, una dintre alesii domnului: atunci cand toti spun ca nus e poate, atunci te bucuri de o minune. si iti vei tine minunea in brate in curand! astept cu nerabdare vestea cea mare. asta ma va convinge si pe mine sa incep "sa muncesc" la a doua cezariana chit ca medicul a recomandat o pauza de un an de zile intre sarcini:)eu am sa stau cuminte vreo 6 luni:) nu stiu cum am sa ma descurc apoi, dar am incredere in cineva de-acolo de sus.
deci curaj, si da-ne o veste minunata!

miri_mik, fericit mamik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

simina, ce vesti bune!! ... ma bucur ca vte simti bine si ca baietelul nu se grabeste sa vina!!
eu am nascut-o pe Daria la 34 saptamani de 2.150 si dupa 10 zile eram acasa, asa ca nu-ti fa griji ca e micut.... creste
multa sanatate, nastere usoara si bebe sanatos.
pupici


Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_ary spune:

Simina iti doresc numai bine tie si la bb. Nastere usoara!
Eu am nascut in 30.09.05 prin cezariana. In salon cu mine a venit o d-na cu 3 cezariene facute pe vertical!!!!!!!!!!!! Foarte repede si-a revenit. A nascut un bb de 4 kg si nu mai stiu excat cat, dar oricum peste 4.
Numai bine,

Mama lu' Ary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Simina,iti doresc numai bine tie si familiei,sa aveti un bebe sanatos si sa te refaci repede dupa operatie!De-abia astept vestea cea mare!


Mariana
mama de Monica(1998)Matei(2001) si Markus(17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Simina,
am citit cu sufletul la gura mesajele tale, sunt alaturi de tine cu gandul si de familia ta.
Sa dea Domnul ca bebe sa cresca repede, sa poti naste si sa te alaturi familiei tale cat mai repede
Iti urez nastere usoara si refacere usoara si bebe sanatos si mancacios!
Sananate mult si Dianei si lu Andrei!
Tine-te tare fa cat poti abstractie ca esti in spital.

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Simina, nicio veste?
Sau doar eu nu stiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

MESAJ DE LA SIMINA, CARE DEOCAMDATA NU POATE INTRA PE FORUM:

daca poti anunta tu fetele ca am nascut cu bine...un baietel de 3,300 kg, in data de 7 iunie la ora 10.55 prin cezariana (a treia cezariana), il cheama Teo , seamana cu mine si este f cuminte. Copiii Andrei si Diana sunt in culmea fericirii...chiar si taticul a plans cand si-a vazut baietelul si a inteles ca am scapat cu bine si din aceasta incercare; eu nu pot scrie pe forum, nu pot intra nici pe e-mail...nu pot scrie numele si parola eu pot sa vizionez forumul si mesajele voastre...va multumesc pt tot si sper sa putem comunica cat mai curand




vise in mii de parti, vi le fac cadou, impliniti-le voi!, visul meu il traiesc chiar acum!

Mergi la inceput